Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.459
Поени од реакции
22.418
Не сме свесни што ќе ни се случува во иднина.Единствена позитивна работа која ја имаме е во моментов е дека нема повеќе кој да не лаже дека може да има соживот со нас и мислам дека со секои наредни случувања и инциденти македонецот се повеќе ќе се освестува.ВМРО ќе се врати брзо на власт само овој пат мора да се одбере вистински човек и не смее да се згреши.Многумина не се свесни ама за бргу ќе се освест какво зло е Зоран Заев.
Да не пукниш ме изнасмеја :pos::pos::pos:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не сме свесни што ќе ни се случува во иднина.Единствена позитивна работа која ја имаме е во моментов е дека нема повеќе кој да не лаже дека може да има соживот со нас и мислам дека со секои наредни случувања и инциденти македонецот се повеќе ќе се освестува.ВМРО ќе се врати брзо на власт само овој пат мора да се одбере вистински човек и не смее да се згреши.Многумина не се свесни ама за бргу ќе се освест какво зло е Зоран Заев.
Колку е тоа брзо? Сакаш да го замениш @Toma со прогнозиве?
Колку да ти се разјасни, вмро на власт ќе се врати кога 30 души од врвот на партијата ќе бидат во затвор, значи за едно 7-8 години. Како си го кажувате тоа брзо мајката ко да утре ќе има избори. Ама добро, филм си правиш јасно ми е, досадно е.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
И мене ама за малце кафето ке си го истурев, ме засркна ебате беља ебате. Немој друг пат со толку јак хумор, намали малце (y)
Владе, како е на Пелагонско море, фати боја малку ?[DOUBLEPOST=1508261529][/DOUBLEPOST]
Ама добро, филм си правиш јасно ми е, досадно е.
It is called denial.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Не сме свесни што ќе ни се случува во иднина.Единствена позитивна работа која ја имаме е во моментов е дека нема повеќе кој да не лаже дека може да има соживот со нас и мислам дека со секои наредни случувања и инциденти македонецот се повеќе ќе се освестува.ВМРО ќе се врати брзо на власт само овој пат мора да се одбере вистински човек и не смее да се згреши.Многумина не се свесни ама за бргу ќе се освест какво зло е Зоран Заев.
гогово е со вмро еднаш се упропастија со бугаринот Љупбпббчо па се врстија со груевски па сега требало пак да се враќаат со некоја трета особа Ц....
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Колку е тоа брзо? Сакаш да го замениш @Toma со прогнозиве?
Колку да ти се разјасни, вмро на власт ќе се врати кога 30 души од врвот на партијата ќе бидат во затвор, значи за едно 7-8 години. Како си го кажувате тоа брзо мајката ко да утре ќе има избори. Ама добро, филм си правиш јасно ми е, досадно е.
Ќе си отидат многу побрзо од што мислите а инаку да не можам да тврдам дека ако дојде некој друг нема да биде како гомното предавничко затоа треба да се избира паметно.[DOUBLEPOST=1508262036][/DOUBLEPOST]
гогово е со вмро еднаш се упропастија со бугаринот Љупбпббчо па се врстија со груевски па сега требало пак да се враќаат со некоја трета особа Ц....
MUSLIM OUT
MUSLIM OUT
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom