Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.678
Поени од реакции
82.527
Каков соживот бе магаре глупаво кога во исто време Бугарите во Вардарска Македониjа беа масакрирани и денационализирани и се превратиjа во будали ко тебе? тодор Живков беше премногу мек. Кога СССР и целиот Варшавски договор беа позади нас, а педерот тито не го подржуваше никоj те тогаш требаше со воена акциjа да припоиме Вардарска Македониja кон родината маjка а србоманите да ги избесиме по дрвата,а не сега да се расправам со србоманско говедо ко тебе кое што дури си не знае маjчиниот книжевен бугарски jазик a ми зобри на некаков селански во основа и вештачки србизиран диjалект!
СССР да можеше, сто пати ќе направеше со СФРЈ исто што и со Унгарија и Чехословачка.[DOUBLEPOST=1508256044][/DOUBLEPOST]
@Inglourious Basterd до каде е списокот?
Зборуваш за списоците кои тој ги најавуваше дека се праат, по кои ќе се апсело веднаш по "завршувањето на лакрдијата со бомбите"?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Не, во натпревар на плукање и мочкање ниту сакам да учествам, препуштам на професионалци како тебе.

Не знам кои се тие снимки по јутјуб и за чиј роднина пишуваш, членови сегашни и бивши, дај разјасни.

Инаку има и многу други снимку по ју тјуб, зависи од која страна ги гледаш, слушаш па од аспектот на гледање е сечени-лепени варијатнтата.

Поголеми лицемери нема од таквите.

Примери на куп, и допрва купот ќе расте, ама ако, додека се „нашите“ на власт, чуму мртво новороденче на ум?
Да, да натпревар во плукање кога ги плукам твоите а кога плукам по ДРПМЕ и СДСМ тоа е критика.

Кое лицемерие.

А тоа дека незнаеше дека имаат ЦК (па и Пленум, Президиум и Трибунат) и кои се се во него и која позадина ја имаат доволно зборува за фактот дека сте како и останатите;



Слепци.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322
Мислиш? Е ако де мисли си, ама за секој случај оди до црква запали свеќа, зошто ако те фатила камерата...
@WestBE ти педерче скапано ќе му бидеш курва на мутантов што го цитирам, ќе ти го пика шестиот прст во газ. Ви ебам смрдените клошари, маме ќе ви се ебе.
И тоа шо викаш, затворот да ти бил полн со кумуњари, речиси сите гласа се за СДСМ
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.032
Поени од реакции
3.788
Можеби си во право.Подобро ќе беше како во времето на СДС кога ги бркаа на клоци вработените од државните фирми плус ни плати ни придонеси со години наназат не исплатени.Според ова што го читам за вас само така и требало за да бидете благодарни и лојални.

Доколку било толку лошо зошто се уште луѓе работат во тие фирми?Никој не ги тера со сила да работат на пример како во древен Египет кога ги граделе пирамидите.

Покрај толку серења врз странските инвеститори што би било кога би одлучиле да ги префрлат бизнисите во соседните држави?Што би правеле тие илјадници вработени?Зајко ќе ги вработи да прават ајвар Мамас?Само да те потсетам кога Ауди сакаше да отвори фабрика за производство на А3 во Струмица твоите комуњари ги избркаа бараќи им огромно мито.
Кога подобро ќе размислам си велам дај боже странциве да ги затворат фирмите па тогаш да видам што ќе се правдате и дали повторно Грујо ќе ви биде крив.
Не ти е јасно работата околу ауди. Не беше проблемот во мито, распрашај се малку.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
Да, да натпревар во плукање кога ги плукам твоите а кога плукам по ДРПМЕ и СДСМ тоа е критика.

Кое лицемерие.

А тоа дека незнаеше дека имаат ЦК (па и Пленум, Президиум и Трибунат) и кои се се во него и која позадина ја имаат доволно зборува за фактот дека сте како и останатите;



Слепци.
Си ја сликал твојата омилена маичка претпоставувам, сигурно и убаво ти стои кога штанцаш навреди за Левица.

Него шо лошо до сеа сториле освен фактот шо постојат, па така ревносно да ги плукате?

Инаку кога сме кај лицемерие, сега актуелно е еве ВМРО да се забрани да се употребува, тоа шо има ВМРО-БНД во Бугарија, на ценетиот Каракачанов не им смета, не се мотивирани за тоа.

Реков, куп лицемерие само во неколку месеци...тек понатаму.

Не ми разјасни за кој член и кои ју тјуб разговори и сл мислеше, кога веќе прозва некој?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
МВР барало помош за идентификување на напаѓачите на Сеља...

Сеља треба да биде фатен за уши и однесен право во Шутка, каде што ќе му дадат копија од Уставот и доволно време за да ја прочита.

 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
СССР да можеше, сто пати ќе направеше со СФРЈ исто што и со Унгарија и Чехословачка.[DOUBLEPOST=1508256044][/DOUBLEPOST]
Зборуваш за списоците кои тој ги најавуваше дека се праат, по кои ќе се апсело веднаш по "завршувањето на лакрдијата со бомбите"?
За нив.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Си ја сликал твојата омилена маичка претпоставувам, сигурно и убаво ти стои кога штанцаш навреди за Левица.

Него шо лошо до сеа сториле освен фактот шо постојат, па така ревносно да ги плукате?

Инаку кога сме кај лицемерие, сега актуелно е еве ВМРО да се забрани да се употребува, тоа шо има ВМРО-БНД во Бугарија, на ценетиот Каракачанов не им смета, не се мотивирани за тоа.

Реков, куп лицемерие само во неколку месеци...тек понатаму.

Не ми разјасни за кој член и кои ју тјуб разговори и сл мислеше, кога веќе прозва некој?
Кај мене постои љубопитност (многу битна човечка особина) и дупла доза на скептицизам (филозофска ориентација), ти си скратен а и многу други сте скратени од тие работи затоа ви велам офци.

Сам ќе си истражиш кој е и што е - ти си се фатил на оро со нив не јас.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
Кај мене постои љубопитност (многу битна човечка особина) и дупла доза на скептицизам (филозофска ориентација), ти си скратен а и многу други сте скратени од тие работи затоа ви велам офци.

Сам ќе си истражиш кој е и што е - ти си се фатил на оро со нив не јас.
Во ред,

О ти голем надчовеку,

Тоа шо не гласав за никого, еве, не сум член на Левица, иам некои симпатии онака, шо ме прави во очите на сета твоја мудрост?

Ми треба мислење, а и одоборување од авторитети за да оформам мислење и завземам став, затоа те прашвам.

Многу е терсене за наши услови да одиш така да анализираш, да сегментираш партиски функционери и да ги ставаш истовремено в онекоја тегла мед, цел стоицизам не помага кога ќе сфатиш како тоа здружно се стрижат овците (со в).

Нејсе, зошто на таквите да им се пружи задоволство и да се каже дека нема алтернатива за нив и нивните.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.228
Поени од реакции
26.028

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Во ред,

О ти голем надчовеку,

Тоа шо не гласав за никого, еве, не сум член на Левица, иам некои симпатии онака, шо ме прави во очите на сета твоја мудрост?

Ми треба мислење, а и одоборување од авторитети за да оформам мислење и завземам став, затоа те прашвам.

Многу е терсене за наши услови да одиш така да анализираш, да сегментираш партиски функционери и да ги ставаш истовремено в онекоја тегла мед, цел стоицизам не помага кога ќе сфатиш како тоа здружно се стрижат овците (со в).

Нејсе, зошто на таквите да им се пружи задоволство и да се каже дека нема алтернатива за нив и нивните.
Во очите на мојата сотонска мудрост ти си прелажан.

Нареден пат истражувај повеќе и подразмисли, сите грешат ништо страшно само не изигравајте морално супериорни, некоја си алтернатива и посебни како оние вегетаријанците и феминистите.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
[DOUBLEPOST=1508256044][/DOUBLEPOST]
Зборуваш за списоците кои тој ги најавуваше дека се праат, по кои ќе се апсело веднаш по "завршувањето на лакрдијата со бомбите"?
Да беше тоа само.. Шо се немаше, какви се закани беа упатувани и тука на форумов кон оддредени членови. Циркузи беше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom