Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.766
Поени од реакции
5.036
Имаше таму еден "рапер" којшто до вчера правеше песни колку бил бот у школо, колку не му се учело, колку кецови имал а сега да ти биднал левичар, ентелекшуал и ќе ми продава демагогии.

Левица ќе биде левица кога ќе ја водат работници или некој кој што има барем нешто работено во животот а не паразити и интелекутали прдежи.
Донекаде си во право. Но мислам дека се работи за либерална левица ти како да повеќе да алудираш на конзервативна левица. Титови леви сили се повеќе од тој калибар...иако се е релативно до некаде. Кадровска политика е внатрешна работа на секоја партија. Мене лично не ми значи многу за разлика од многу други. Не треба да си незнам колку способен за да водиш политика и да се бавиш со тоа.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Донекаде си во право. Но мислам дека се работи за либерална левица ти како да повеќе да алудираш на конзервативна левица. Титови леви сили се повеќе од тој калибар...иако се е релативно до некаде. Кадровска политика е внатрешна работа на секоја партија. Мене лично не ми значи многу за разлика од многу други. Не треба да си незнам колку способен за да водиш политика и да се бавиш со тоа.
Затоа никогаш нема да не биде ниту како народ ниту како држава.
Лузерски менталитет.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.682
Поени од реакции
82.530
Нема начин да се затвори рудник на кого веќе му дале дозвола/концесија, плус рудниците остваруваат голем обрат и вработуваат многу луѓе, посакувани се за било која власт.
Можеби оваа власт ќе размисли добро околу нив. Во тој правец е и најавата за ревизија.
Ако не заради иднината, здравјето на граѓаните, тогаш можеби заради тоа што високите ешалони на Груевски се вгнездиле во врвот на тие рудници.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.766
Поени од реакции
5.036
Затоа никогаш нема да не биде ниту како народ ниту како држава.
Лузерски менталитет.
Мене ми се поважни политиките на партијата од лидерот по тоа се ориентирам. Тоа е...инаку работата би се претворила во ријалити шоу а се случува и делумно тоа за жал.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.682
Поени од реакции
82.530
Мене ми се поважни политиките на партијата од лидерот по тоа се ориентирам.
Не знам дали си приметил, ама лидерот кај вас ги уредува и контролира, од политиките на партијата до куќните политики на секој член посебно.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Мене ми се поважни политиките на партијата од лидерот по тоа се ориентирам. Тоа е...инаку работата би се претворила во ријалити шоу а се случува и делумно тоа за жал.
Патриотот Латас кај е ?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.766
Поени од реакции
5.036
Не знам дали си приметил, ама лидерот кај вас ги уредува и контролира, од политиките на партијата до куќните политики на секој член посебно.
Незнам зошто ме цитираш ама ок тоа важи и за тој подолу...
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Алтернатива е да напишеш и заокружиш Том Круз.[DOUBLEPOST=1508249195][/DOUBLEPOST]

Да го ебат црнци.

СДСМ се фејк, тоа незначи дека Левица не се фејк & геј.
оф леле од празни вреѓања по форуми ништо не ви остана..
туку што треба да си да веруеш у пропагандата на гвујото?
и да продужиш да веруеш откога паднале маските и јавно ти кажуваат дека куртон курвите те лажеле.
колку треба да си малоумен и фејк?
а па да продужиш да веруеш во истрошените куртони, сега сончогледи...
е тоа е посебна категорија
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Незнам зошто ме цитираш ама ок тоа важи и за тој подолу...
Загрижени сме како ќе се справуваме сега за мигрантите пошто еве ги дојдоа на границата чекаат.
Исто така не интересира кај се потомците на Александар Велики, еве пример Латас? Зошто го нема да ја брани Македонија? :D :D
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
оф леле од празни вреѓања по форуми ништо не ви остана..
туку што треба да си да веруеш у пропагандата на гвујото?
и да продужиш да веруеш откога паднале маските и јавно ти кажуваат дека куртон курвите те лажеле.
колку треба да си малоумен и фејк?
а па да продужиш да веруеш во истрошените куртони, сега сончогледи...
е тоа е посебна категорија
Пропагандата на Грујо ? :pos:

Дечки, јас сам старих комуниста а не вчерашен хипик.

Левица се рак.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Можеби оваа власт ќе размисли добро околу нив. Во тој правец е и најавата за ревизија.
Ако не заради иднината, здравјето на граѓаните, тогаш можеби заради тоа што високите ешалони на Груевски се вгнездиле во врвот на тие рудници.
како немало начини. глупости.
во шведска негде како да прочитав рудниците, и други природни богатсва, со закон мора да плаќаат нешто како 50% од профитот, ако не беше и 75%, назад во државата. со шведски плати на рударите и друг персонал.. па пак имаат рудници.
нашиве кај нас колку плаќаат на државата за рудникот годишно?? а колку на гревчињата вработени?
уште ќе ги славиме работа давале еј! и робовладетелите работа давале[DOUBLEPOST=1508250627][/DOUBLEPOST]
Пропагандата на Грујо ? :pos:

Дечки, јас сам старих комуниста а не вчерашен хипик.

Левица се рак.
добро кажа милион пати, не ти се допаѓаат и сеа шо?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.766
Поени од реакции
5.036
Загрижени сме како ќе се справуваме сега за мигрантите пошто еве ги дојдоа на границата чекаат.
Исто така не интересира кај се потомците на Александар Велики, еве пример Латас? Зошто го нема да ја брани Македонија? :D :D
Прашај го него... а што се однесува на почитувачи на античка Македонија ги има...
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
добро кажа милион пати, не ти се допаѓаат и сеа шо?
Милион пати ќе повторувам дека се рак и преваранти исто како останатиот рак - најголемите предавници ДРПМНЕ и педерите СДСМ.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Милион пати ќе повторувам дека се рак и преваранти исто како останатиот рак - најголемите предавници ДРПМНЕ и педерите СДСМ.
добро никој не те тера да следиш политика или да гласаш ако не сакаш.
има и други работи у живот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom