Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.027
...едноставно да гласа чоек за Дпмне во овие услови треба финансиски да зависи од нив или да е тежок ретард..друго објаснување не гледам...
Епа тоа го покажува и изборната статистика.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.938
Поени од реакции
11.556
Ок, супер ако е така, ја видов само сликава на kajgana.com, ако е точна веста и не е застарена според она што го пишува Трајановски имал повеќе гласа во К.Вода но не и Тарчуловски.

https://kajgana.com/trajanovski-osvoil-povekje-glasovi-od-shilegov-samo-vo-gazi-baba-i-vo-kisela-voda
Ова е за градоначалник на Скопје. Баш го прокоментирав ова утринава.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Сега за сега Заев не е ни блиску до режим затоа што е свесен дека со таков чекор ќе го јаде дупло од тоа што грујо го јадеше.
Заев можда не, ама тие 'од пониските ешалони' како се попалени во стилот ќе им ја ебиме крвта сега...па можда да им се бендиса позицијата на моќ, малите куриња по партииве се предодредени за така.Уште потрагично е коментарите од типот да се врател Бранко, луѓе шо лично ги познаваш(n)
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Jas ocekuvam za brzo novi parlamentarni,ke se desat mn desavki so struga i ke ima zadovolni i nezadovolni dui/alijansa.Nisto cusno i da izleze alijansa od koalicija dokolku sdsm gi podrzi dui vo struga,ima i kalkulacii sela da ja zema struga bejta gostivar da se sluci nekoj pol.dogovor no moze i da nema mnozinstvo vo vladata po sto ke mora da se izvrsat novi parlamentari izbori,koisto mu idat na korist na sdsm.A nisto cudno i namerno da se desi da se skaraat sdsm so alijansa ,ne veruvam deka ke go zrtvuvaat dui i deka sdsm i dui ke sorabotuvaat vo vtoriot krug.Posto idea muabeti i na Ibraimi od Besa od Cair deka ke koalicirale so alijansa za da gi pobedat na dui.Ke se slucat interesni stvari posle 2 krug i ocekuvam predvremeni parlamentarni izbori so sto i sdsm ke si dobie dosta pratenici i reformite i vetenite raboti ke se vrsat mn brzo i pouspesno.
 
V

viktora

Гостин
ти сега си со реформаторите или се држиш верно до тврдокорните?
Грујо во кои спаѓа?[DOUBLEPOST=1508178345][/DOUBLEPOST]
Нема време ни да се покајат.
Ќе отиде државата предтоа.
Државата отидена е од поодамна.Ете го твојот лидер како кака по медиуми како нацијонализмот заминал заедно со Грујо а паралелно гледаме снимки како се испраќа албанската дијаспора.Има потреба и Села да го цитирам или не?

Повторно бонус за тебе.Признаено е бугарско малцинство во Албанија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.027
Еј кај си бе пеер, ти мора за дечкото на боки13 да си гласал :)
ме утепа со ова остроумно дофрлање
како фино ми спушти...
не можам да писнам сега
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom