Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.266
Поени од реакции
6.917

Еве го и овој сељакот...Али дефинитивно најјак момент е кога кажува дека алфите преку ден му претресувале на нивните активисти по дома,и не реагирале...Па што сега кажуваш на прес конференција,ако победеше ме интересираше дали ќе имаше вакви изјави и напади.. :D
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Буквално ги измочаа, онака од ќерамиди. После вакво букаке излегува на интервју и зборува за нерегуларности. Грујо зборува за нерегуларности :D

Човеков дефинитивно не е во ред.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.339
Поени од реакции
18.216
Sega ke bara Nikola predvremeni izbori?
Ili nema povejke da ucestvuva na ne regularni i ne demokratski izbori na koj ne pobeduva toj.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Ова за мене е изненадување,не очекував дека Прилепчани ќе гласаат против Марјан..иако искрено не беше лош градоначалник без разлика на партијата
Грешка си Џони, навидум направи триста работи Мацко, ама само на фасадата ишарана со паркчиња и тротоарчиња остана. Да не зборувам за авторитарното партизирање на секоја клетка од градот.

upload_2017-10-16_5-46-8.png

Шилежето уште во прв круг? :eek::icon_lol:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
:D

Изненаден од резултатите. Плавите во некои општини и камен да ставеа ќе го изгласаа.
Вмровците пак биле истиот број. Абе сигурно. Ме мрзи за сите да споредувам со претходните локални, ама во неколку општини имаат помал број.
Очекувам многу да си ги вратат старите книшки и душата да им ја извадат на оние вработени од претходната власт. Посебно оние што во последен момент го фатија возат и ги вработија и лапнаа решение.




Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.193
Поени од реакции
85.801
@Scirea како му оди на Коце во Скопје со оглед дека сигурно ќе победваше?..кога ви велев дека Шилегов ќе се прошета вие тука калкулации праевте демек тесно ќе било Албанците ќе решавале:pos:..во сите Македонски средини освен Газибаба изгазе Шилегов
Види го бре Џонка, се прави генерал после војна :facepalm:. Никој, ама баш никој не очекуваше ваков дебакл на ДПМНЕ во Скопскиот регион, кој би помислил дека СДСМ би тепале во еден Бутел, Ѓорче, Аеродром кои се бастиони на ВМРО уште од памтивек. Еве ги читаш и овие тука на Кајганава дека се изненадени од резултатите, само Гази Баба им остана.

Јас знаев дека ќе изгубат многу гласови на избориве, и знаев дека ќе тераат бизнис со албанциве (се фатиле со БЕСА:facepalm:), али не очекував дека ќе бидат вака нокаутирани.

Мене сега ми е интересно дали во вториов круг ќе ја поддржат повторно БЕСА, ДПМНЕ пропадна што пропадна на избориве, прашањето е дали со себе ќе го повлечат Али и неговата партија.


А и да не се лажеме, цела Македонија е за ВМРО-ДПМНЕ, али ова им е памет за другпат во партијата да не прибираат секакви луѓе внатре кај нив. Каде бе ќе се курчите со Бетмен, Угриновски, Нонковиќ и пола пропадната комуњара од 2006 година? ВМРО-ДПМНЕ е свето бре, почнаа да си тераат бизнис со партијата, најголемите патриоти одамна ги избркаа наклоци затоа што го креваа гласот против нив, а и оние што малце останаа доброволно си заминаа од партијата.

И кога зборуваме за реформи кај нив не правиме муабет само Грујо да си замине + некој падобранец со него... збориме темелно онака од корен да се промени партијата, извади го стариот и дртав расипан корен, смени го ѓубриштето и посади ново семе...е за таков ремонт и реформи правиме муабети. Ти да молиш свои членови да гласаат за БЕСА во Чаир, па поголемо понижување не сум видел одамна од нив, ај остај тоа што го разочараа населениево тука, туку и на колегите внатре им ебаа матер. Онаа Нермин Теловска за што кур ја мачеа жената да иде од куќа на куќа да збира поени? За да 5 до 12 да ја преварат со тоа што цел ОК Чаир ќе гласа за Беса? Мрш бре, терање бизнис и играње курот со партијата.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
ГРУЕВСКИ НЕ ДАВА ОСТАВКА,
ЌЕ ГО АНАЛ И ЗИРА
ПОРАЗОТ[DOUBLEPOST=1508131002][/DOUBLEPOST]Не е време за славје колку што не за за славје кога крадци ќе те опљачкаат и си заминат од дома
 
S

silmarillion

Гостин
Како беше стручњакон? Искочиле помалце гласачи, гарант за СДС се тие што не искачаат :)))
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Едвај чекам да ги наместат камерите пред судот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom