Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Во штип се прави пресврт од невидени размери, ќе стигне изгледа барем до прегласување.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Туку чекај да го прашам бетменов @Bateman што ке кажи за ердоганизацијата што ке следува. Нешто тивок ми е во последно време околу тоа.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Дали во Македонија започнува да владее еден нов политички режим ист/сличен на оној претходниот кој владееше од 2006 до 2011 год. ?!!
Следам политика цели 3 декади и моментално ми мириса на бетонирање на еден нов политички режим во Република Македонија кој откако ја лапна централната власт сега на мошне чуден начин (преку ноќ) гледаме ги превзема скоро сите општини во Македонија(претходно имаа само 3-4 општини), а следен чекор е инсталирање на нивен претседател и буквално доаѓаме до апсолутизам ист како оној Груевиот 100% власт во државата и слаба и безшумна опозиција !
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Туку чекај да го прашам бетменов @Bateman што ке кажи за ердоганизацијата што ке следува. Нешто тивок ми е во последно време околу тоа.
Бетменчо ќе има време да пее од шутка и тој.
Ќе прави терористички напади во парламент!? И уште на слобода!!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
опа за левица си гласал!
Велиш?
На @Klin му се допаѓа ова.[DOUBLEPOST=1508097965][/DOUBLEPOST]
Бетменчо ќе има време да пее од шутка и тој.
Ќе прави терористички напади во парламент!? И уште на слобода!!
Колку си ти изгубен во времето и просторот тоа чудо едно :(
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.098
Вo штaбoт нa Сдсм пaк ке кaжaм,некa стaвaт икoнa сo ликoт нa Грујo.Тoј е нaјзaслужен штo пoбедијa,a дa не беше тoј и кaкo пaртијa oдaмнa немaше дa пoстoјaт.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Дали во Македонија започнува да владее еден нов политички режим ист/сличен на оној претходниот кој владееше од 2006 до 2011 год. ?!!
Следам политика цели 3 декади и моментално ми мириса на бетонирање на еден нов политички режим во Република Македонија кој откако ја лапна централната власт сега на мошне чуден начин (преку ноќ) гледаме ги превзема скоро сите општини во Македонија(претходно имаа само 3-4 општини), а следен чекор е инсталирање на нивен претседател и буквално доаѓаме до апсолутизам ист како оној Груевиот 100% власт во државата и слаба и безшумна опозиција !
се надевам дека грешиме, ама и мене ми изгледа дека истото не очекува.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Вo штaбoт нa Сдсм пaк ке кaжaм,некa стaвaт икoнa сo ликoт нa Грујo.Тoј е нaјзaслужен штo пoбедијa,a дa не беше тoј и кaкo пaртијa oдaмнa немaше дa пoстoјaт.
Да не треба од некој друг слика да стават, од неколку од нив ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
После овој дебакл, ако се потврдат неофицијалните резултати, ДПМНЕ го изгуби најважниот наратив, дека народот е на нивна страна, и дека Заев е изнсталиран од странски служби. Нема повеќе каде, тотален распад. Сега ако не ги испоапсат, никогаш нема.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Дали во Македонија започнува да владее еден нов политички режим ист/сличен на оној претходниот кој владееше од 2006 до 2011 год. ?!!
Следам политика цели 3 декади и моментално ми мириса на бетонирање на еден нов политички режим во Република Македонија кој откако ја лапна централната власт сега на мошне чуден начин (преку ноќ) гледаме ги превзема скоро сите општини во Македонија(претходно имаа само 3-4 општини), а следен чекор е инсталирање на нивен претседател и буквално доаѓаме до апсолутизам ист како оној Груевиот 100% власт во државата и слаба и безшумна опозиција !
Добро за промената али да се пази од апсолутна власт.
Опасно е тоа.
Али и запад ги држи под око, им кажа и Прибе за судиите, да не се замени едно со исто.
Плус немаше никаква конкуренција. Вмро или било каква друга десница не понуди никаква реална нова алтернатива.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom