Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
И шо сега,за инает на кого ?
Не сум јас детиште па ќе гласам за инает на некого. Тоа само притаените комуњари и децата кои одат првпат на избори така велат. Многу оддамна кажав за кој ке гласам и зошто , а и беса дадов (збор де по другиот јазик ). Ке ми заблагодариш по некоја година.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.735
Поени од реакции
1.650
Заедно со Штип, изгледа.
Штип е премногу променет од Илчо, тешко таму, буквално да си бил во Штип пред 4ри години и сега, нема да го препознаеш. Илчо направи многу за градот, мислам на слично ниво како Заев што ја смени Струмица. Но да извадеа Заев и екипата поасален кандидат од тоа детето, мислам дека ќе победеа, иако е сеуште рано. Уште еден пример кога си ја работиш работата како треба со видливи резултати, не е толку битно од која партија си. Иако ќе ми биде ќеиф да изгуби терористот во Кисела Вода.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Ајде со среќа промена на име, идентитет, книги, граници, гз под кирија, ебаве пичките ебаве.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Ајде со среќа промена на име, идентитет, книги, граници, гз под кирија, ебаве пичките ебаве.
В ред е Милојко, не поминаа муабетиве пред избори.Нема потреба од лупање глава од ѕид на свршен чин.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ајде со среќа промена на име, идентитет, книги, граници, гз под кирија, ебаве пичките ебаве.
Сега е вистински момент да зафатиш накај Шумадија.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Ајде со среќа промена на име, идентитет, книги, граници, гз под кирија, ебаве пичките ебаве.
Милојко лепи, да не си Даштевски ти, па постираш овде реклами дури идат на Алфа? Пички пошто не сакаат криминалци на власт?
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Луѓе, абе Грујо сам си го најави повлечувањето од партијата, уште пред изборите најави "Нова ера", самиот си најави дека друг ќе ја води партијата, а тој ќе иде у Идризово.
Каков крај на несуденото диктаторче. hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
 
Член од
9 јули 2017
Мислења
380
Поени од реакции
80
Штип е премногу променет од Илчо, тешко таму, буквално да си бил во Штип пред 4ри години и сега, нема да го препознаеш. Илчо направи многу за градот, мислам на слично ниво како Заев што ја смени Струмица. Но да извадеа Заев и екипата поасален кандидат од тоа детето, мислам дека ќе победеа, иако е сеуште рано. Уште еден пример кога си ја работиш работата како треба со видливи резултати, не е толку битно од која партија си. Иако ќе ми биде ќеиф да изгуби терористот во Кисела Вода.
Кого тероризирал?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Ајде со среќа промена на име, идентитет, книги, граници, гз под кирија, ебаве пичките ебаве.
Тоа заедно со 50 000 нинџи на косовска граница што чекаат да нападнат. Готово. И избеглиците ене навалија гратис станови давале готово!
Ебате глупавите идиоти ко мали деца ве возат како сакаат.

Милион евра за референдум против ванземаљци
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom