Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Јoхaн не е зa дa биде грaдoнaчaлник.

Тoa штo Јoхaн не е зa грaдoнaчaлник и јaс се слoжувaм и те пoдржувaм зa тoa сo кaнaлизaцијaтa декa не е нa местo.Нo немoжеш дa тврдиш декa е убиец.
Осуден е, што е ако не убиец?
Џабе му се обраќаш, овој е со интелектуална попреченост, не може да те разбере. Сериозно е.
Кој најде да каже, човекот кој наместо глупавиот пиша глупиот. Оо неписмен еден ебате мутантот. :pos::pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Хах, тебе поише те боли што ниеден Албанец не ги осудил УЧК (duh captain obvious) него ли што Грујо звани чиста Македонија влезе со нив у коалиција 10 години. Што сакаш да ти кажам, да умрат сите шитари пошто не ги осудиле УЧК? : )))
Се повеќе тонеш. Тебе „помногу“ те боли што Грујо звани чиста Македонија влезе со нив у коалиција 10 години, отколку што Р. Македонија не се пласира на светското фудбалско првенство. Какви глупости редиш, навистина не очекував. Муабетот не е за коалицирањето, ако сакаш и за тоа да зборуваме. Друга ми беше темата.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Се повеќе тонеш. Тебе „помногу“ те боли што Грујо звани чиста Македонија влезе со нив у коалиција 10 години, отколку што Р. Македонија не се пласира на светското фудбалско првенство. Какви глупости редиш, навистина не очекував. Муабетот не е за коалицирањето, ако сакаш и за тоа да зборуваме. Друга ми беше темата.
Не ни знаеш што сакаш да кажеш, очекувано од еден мутант.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не ни знаеш што сакаш да кажеш, очекувано од еден мутант.
Кажи искрено... ова „мутант“ ако не побараш на гоооооогле... би знаел ли што е? Сериозно мислам дека немаш капацитет. Си слушнал некој да каже.. па ајде и ти.
 
V

viktora

Гостин
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Кажи искрено... ова „мутант“ ако не побараш на гоооооогле... би знаел ли што е? Сериозно мислам дека немаш капацитет. Си слушнал некој да каже.. па ајде и ти.
Не знаев што е ама кога те видов тебе дознав. Мутант да ти било некаков си изрод вморонски со три раце и шест прсти. Тоа е тоа, ми се разјасни.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.726
Поени од реакции
36.696
Ај тоа Јохан што го кажал не ме чуди до толку. Човекот ги палел тоа сељачиштата таму со вакви изјави. Плус дека работат по таков принцип одамна ни е јасно уште од разговорите.

Мене најсмешен ми е начинот на постапување на Дпмне од кога ќе пукне тиквата со ваква работа.

Абе еднаш не најдоа за сходно да го осудат, да речат, да таа изјава не во ред и не оправдуваме поделба на граѓаните врз основа на партија. Знам дека нема да го мислат ама барем еднаш да речеа такво нешо да издигнат над тоа партиското војување.

Затоа од трите подолгото на избориве ќе го повлечат.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.741
Поени од реакции
12.184
Туку другиве се поарни. Какви биографии имаат некои од нив:confused:
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Леле, леле, сите се зачудивме оти Јохан рекол оние од Пржино и Црниче нема аир да видат ако он е градоначалник, оти се комуњари

Па само пред некој месец го чувме лично газдата на све - Груевски, како вика за тие и тие згради дека го боли кур оти ќе им лупнат у фаца друга градба, затоа што кој ги ебе жителите на тие згради, они и така се комуњари.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Дечки, ке ви издам една таjна. Мегjународната заедницаа не направи етнички Македонци во 30 сетите и 40 сетите години ама тогаш бевме дадени во сферата на влиjание на СССР. Потоа кога Тито и Сталин се испокараа за да не биде нарушен имиджот на Сталин како непогрешлив комунистички бог нас не оставиjа на тито да праи со нас што сака. Сега мегjународната заедница ке не направи пак бугари. Се очекува извештаj на Хоjт Jи вo koj тоj ке ни каже дека сме Бугари и немаме право на грчкото име "македониjа".
Ти, благо мени, требе муабет со ванлок, бачето и компанија, да си напраиш.[DOUBLEPOST=1507802951][/DOUBLEPOST]Кандидатите за градоначалник на Скопје ќе потпишат изјава за „Платформата за чист воздух“

Дали ова ќе го потпише и Коце, кој потпишуеше со виртуални италијански фирми, договор да гори медицински-хемиски отпад во Скопје? На тој Коце мислат, коа викаат дека ќе потпише изјава за Платформата за чист воздух?
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Загаденоста нималку не беше иста по затворањето на Југохром.
Нема шанси да биде отворен без филтри, особено сега откако видовме која е разликата во загадувањето без Југохром.
Aко одиш по оваа логика, испаѓа дека и загаденоста после чистењево на депонијата е иста, односно не било до депонијата.

Не знам веќе кој освен македонските SJW верува на приказната дека Тетово било загадувано од Југохром.

Лани Југохром не работеше, кога времето беше облачно и магловито, загаденоста пак беше преку милион. Еве го иде ноември, ќе дојде маглата, ќе видиме како ќе биде загаденоста. Ниту префрлањето на депонијата нема да ги намали многу ПМ честичките, или ќе ги намали само во градот, пошто сеа ѓубрето го фрлаат у диви депонии низ селата, ко кучињата порано.

Ај тоа Јохан што го кажал не ме чуди до толку. Човекот ги палел тоа сељачиштата таму со вакви изјави. Плус дека работат по таков принцип одамна ни е јасно уште од разговорите.

Мене најсмешен ми е начинот на постапување на Дпмне од кога ќе пукне тиквата со ваква работа.

Абе еднаш не најдоа за сходно да го осудат, да речат, да таа изјава не во ред и не оправдуваме поделба на граѓаните врз основа на партија. Знам дека нема да го мислат ама барем еднаш да речеа такво нешо да издигнат над тоа партиското војување.

Затоа од трите подолгото на избориве ќе го повлечат.
Ова од Тарчуловски ти е типичен говор на кандидат у 70% од случаите. Сите на тие лице в лице средби идат со такви ветувања, вие шо ќе гласате ќе добиете први. Не знам само како дозволиле овие индијанец да им упадне и да ги снима, ова беше незамисливо за ДПМНЕ...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.804
Поени од реакции
82.856
Ja ja следев загаденоста на Тетово, пред и после Југохром и не беше иста. По затворањето на Југохром у загаденост на воздухот, скопски општини го прешишаа Тетово.
Тетово има и други еколошки горливи проблеми.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom