Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
штабски или штапски?
Море.. која греда си... киснеш овде за да се глупираш, бламираш... Колку години имаш бе мали? 14 имаш ли? Многу е „конструктивно“ твоево присуство овде, порасни веќе... Грев.[DOUBLEPOST=1507117235][/DOUBLEPOST]
Луташ, луташ... млад си за сенилност. Осиромашувањето беше во 1995 и „околината“. Тогаш твојата партија (поучена од национализацијата која истата ја направи 45-50 години порано) ја разграба државата.. и сé од неа. Па ја опустоши, осиромаши истата... Сега се правеа (успешни) чекори за заздравување, за вработување, за застанување на нозе... Не мислиш веројатно дека тоа се прави само со „муабети“ и повик до фирми (странски и домашни) да отвораат работни места, да даваат високи (по)плати... Не се прави тоа со декрет. Ама ти си „кумуништа“, ти си научен на „плански работи“. И на насилно одземање од домаќините.
Јас ќе пораснам ама ти секогаш ќе останеш глупав глушец што сака сендвичи.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Јас ќе пораснам ама ти секогаш ќе останеш глупав глушец што сака сендвичи.
Космички се нашите разлики, мали. Ама, можеш да си советник.. за 12,000 денари.
 
Последно уредено:
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Космички се нашите разлики мали. Ама, можеш да си советник.. за 12,000 денари.
Е тука си во право, космички се нашите разлики, јас никогаш нема да сум глупав како тебе.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.741
Поени од реакции
12.184
Тогаш твојата партија (поучена од национализацијата која истата ја направи 45-50 години порано) ја разграба државата.. и сé од неа. Па ја опустоши, осиромаши истата... Сега се правеа (успешни) чекори за заздравување, за вработување, за застанување на нозе... Не мислиш веројатно дека тоа се прави само со „муабети“ и повик до фирми (странски и домашни) да отвораат работни места, да даваат високи (по)плати... Не се прави тоа со декрет. Ама ти си „кумуништа“, ти си научен на „плански работи“. И на насилно одземање од домаќините.
Esproprio...Прочитај за компанијата Рено. И ред други акти, фирми и имоти низ светот.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.119
Поени од реакции
3.877
Зошто би служеле овие пари се прашувам....:bravobe:



Треба сега мвр да го уапси типацов на сликата и по закон на суд да му треснат некоја година ќорка.... ке плачи после сендвичот како го затвориле само затоа што бил дпмнеовец.... требало да најдат некој поасолен, овој бре по фацата се познава дека е сендвич...
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Е тука си во право, космички се нашите разлики, јас никогаш нема да сум глупав како тебе.
Очекувам вакви зборови, ама согледај колку нивоа сум над тебе и замисли се... Не мора да се силиш овде, сам размисли. Можеш ли да издвоиш еден твој напис овде кој е нормален, каде даваш свое видување (па нека е и погрешно)? Нема.. сé се некои уличарски „урликања“, како да си во група навивачи на некој фудбалски стадион...
Она „штапски или штабски“ намерно ти го посочив. Не дека мене ми е гајле колку си ти писмен.. Проблемот е што имаме младина која иако живее во помодерни времиња, поголеми можности... е многу во умствено заостанување во однос на генерациите на родителите, па и претходниците... Општата култура е никаква, писменост никаква... сé се бара на Гугл.
Ти ако речеш некому дека е глуп или глупав, нема навистина таков да го направиш... Ама зад тебе што останува? Една голема НУЛА. Толку присутен на форумов, толку пишувања... сé ПРАЗНО. Ништо квалитетно, без свои видувања околу кои би се разговарало... ПРАЗНО.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Очекувам вакви зборови, ама согледај колку нивоа сум над тебе и замисли се... Не мора да се силиш овде, сам размисли. Можеш ли да издвоиш еден твој напис овде кој е нормален, каде даваш свое видување (па нека е и погрешно)? Нема.. сé се некои уличарски „урликања“, како да си во група навивачи на некој фудбалски стадион...
Она „штапски или штабски“ намерно ти го посочив. Не дека мене ми е гајле колку си ти писмен.. Проблемот е што имаме младина која иако живее во помодерни времиња, поголеми можности... е многу во умствено заостанување во однос на генерациите на родителите, па и претходниците... Општата култура е никаква, писменост никаква... сé се бара на Гугл.
Ти ако речеш некому дека е глуп или глупав, нема навистина таков да го направиш... Ама зад тебе што останува? Една голема НУЛА. Толку присутен на форумов, толку пишувања... сé ПРАЗНО. Ништо квалитетно, без свои видувања околу кои би се разговарало... ПРАЗНО.
Што е тоа пристен?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Треба сега мвр да го уапси типацов на сликата и по закон на суд да му треснат некоја година ќорка.... ке плачи после сендвичот како го затвориле само затоа што бил дпмнеовец.... требало да најдат некој поасолен, овој бре по фацата се познава дека е сендвич...
Зошто? Кога можеа да ги уништуваат фасадите на државните згради и никој да не е осуден.. зошто па овој да се осуди? Заев покажа лично како треба, со кондомите, па и на Шеќеринска и даваше... Беше некој казнет? Не! Е па за секого треба да важат исти третмани. Реков одамна... ова создава лавина... Во иднина ќе смее да се уценува претседател на влада, на држава да даде оставка и да не се одговара за тоа. Ако му мина на Заев неказнето, зошто други (следни) би се казнувале?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.428
Поени од реакции
5.443
Треба сега мвр да го уапси типацов на сликата и по закон на суд да му треснат некоја година ќорка.... ке плачи после сендвичот како го затвориле само затоа што бил дпмнеовец.... требало да најдат некој поасолен, овој бре по фацата се познава дека е сендвич...
политичар како му дава пари на овој нема за да купува гласови нема. така да џабе се трудите.
каде е сликано, кои се типовите на сликите, кој ќе потврди, би сведочел типот дека го терале сдсм да купува гласови?
лесно е да се исценираат овакви слики.

некои малоумни ќе залажете со сликиве, вашето членство ќе дивее по фејсбук со навреди и тоа е се што ќе добиете со вакви слики.
Пошо не се кријат имиња и презимиња на фотки а ви јадат муцките ќе се пуштаат линкови од FB
https://www.facebook.com/rankime

Тој "сендвичот" со парите е во сликите кај г-динот СДСМ-овец то ест бил додека не добил инструкции од штап да се тргне компромитирачката слика.
 
G

Gaymer

Гостин
Гледам денес у тетово умрело уште едно новороденче 5 по ред овој месец (другите 4 незнам дали исто биле во тетово) без разлика на тоа таа дежурната што била педијатарот не била на работно место дур умреле 4 во ист ден без разлика на националноста македонец сум, не ги мразам албанците имам некои предрасуди и слично не сум патриот али се прашуем како бе спијат и дали спијат мирно овие луѓе навечер...си земал заклетва ама као онака безбезе здравството , во ист тек и смилковци децата што ги убија сега магично нема да добијат доживотен затвор него ново судење ?? кој к*р e со државава ?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.168
Поени од реакции
18.085
Како спијат години назад? Или сеа ти текна. Ова е системска корупција, не е проблемот Тодоров, Таравари. Проблемот е менталитетот на директорката да си ја опремиш канцеларијата а не собите на болните. Тој менталитет го имате речиси сите, а после плачете за новороденчињата.
 
G

Gaymer

Гостин
не не не неќам да навлагам ептен у политика и остало оваа онака како индивидуа ме интересира како спие навечер а партиски сун неопределен јер и двете се исто гомно упатен сум само неќам да навлегувам премногу ме курчи статусов на земјава,а патем речено не сакам деца така да...не е битно дали е новороденче или не исто спомнав и за децата од смилковци како што реков тоа искочи денес на вести тоа го фатив на кратко и ме накурчи дал е дете или не не е битно
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.428
Поени од реакции
5.443
Toa вмровците ги тепаат бебињата за да му наштетат на рејтингот на СДСМ. (СДС логика)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.805
Поени од реакции
82.856
Toa вмровците ги тепаат бебињата за да му наштетат на рејтингот на СДСМ. (СДС логика)
Па кога можат осум полицајци (будалетинки како што ги викаат нагалено) да жртвуваат за да газот го задржат у фотеља, зашто не би можеле и друго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom