Рамна Земја?

B

Bafra

Гостин
Хаха... рамнокрак триаголник, уште една од лагите на НАСА.
Користи ги очите, ете погледни кон сонцето, види ја сенката и размисли дали може да биде сонцето на милиони километри.


Што беше астрономсково случување?


Ејј оти расипуваш... таман стана интересно. :)[DOUBLEPOST=1506273515][/DOUBLEPOST]
Не е.
Подредување на планети, сонце, месечина од кое многу јака религиозна приказна може да испадне...
http://m.disclose.tv/news/bible_prophecy_predicts_the_rapture_on_september_23_2017/140276
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Хаха... рамнокрак триаголник, уште една од лагите на НАСА.
Лол
Земи лист хартија
Нацртај рамнокрак триаголник.
Измери ги аглите.
Провери со твои очи не дозволувај да те лажат!
:D
Изгледа некој бегал од часови во основно бајаги..[DOUBLEPOST=1506288334][/DOUBLEPOST]
А најзабегано е она што не лажеа како мали дека ако видиме "ѕвезда што паѓа" да си замислиме желба.
Ма таа т.е. тој(метеорот) доколку паѓа. Ако падне на населено место мајката ќе им ја расплаче таму.

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Затоа секогаш посакај желба да не ти падне на глава!
 
Последно уредено:

NWO

Член од
20 септември 2010
Мислења
21
Поени од реакции
4
Ако сонцето е ѕвезда, оти не свети навечер ?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
оти е бе сега поладно, оти има годишни времиња ако сонцето е постојано на иста висина и ист круг го врте.
и оти на антарктик има мраз цело време, не се топе од сонцето?
може сте дале некое глупо објаснување во темавата , ама ај пак да чуеме.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Ако сонцето е ѕвезда, оти не свети навечер ?
1. Зашто спие;
2. Зашто го изел некој аждер за повторно да се роди следниот ден;
3. Египетскиот бог Ра е сонцето кое се движи низ небото, па кога ќе настапи ноќ оди во подземниот свет да се бори со некој змија-бог. Па од таму пак да се реинкарнира следниот ден откако ќе го победи змијобогот.
4. Некој го гаси, па следниот ден пак ќе го упали пошо е фенер.
5. Заоѓа од овој свет и оди во светот на мртвите кој се наоѓа под нашиот за таму да свети (Како у пиратите од карибите 3ката).

Овие теории ми се мене познати за сега.
Нез за тебе ама јас верувам во оваа третава со Ра. Плус е интересно како овој богот змија секоја ноќ јаде ќотек од Ра и не сфаќа дека треба да учи од грешките.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
кои богови се сега главни на небото. египетските, грчките, римските, нордиските или и таму американците се главни .
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
1. Зашто спие;
2. Зашто го изел некој аждер за повторно да се роди следниот ден;
3. Египетскиот бог Ра е сонцето кое се движи низ небото, па кога ќе настапи ноќ оди во подземниот свет да се бори со некој змија-бог. Па од таму пак да се реинкарнира следниот ден откако ќе го победи змијобогот.
4. Некој го гаси, па следниот ден пак ќе го упали пошо е фенер.
5. Заоѓа од овој свет и оди во светот на мртвите кој се наоѓа под нашиот за таму да свети (Како у пиратите од карибите 3ката).

Овие теории ми се мене познати за сега.
Нез за тебе ама јас верувам во оваа третава со Ра. Плус е интересно како овој богот змија секоја ноќ јаде ќотек од Ра и не сфаќа дека треба да учи од грешките.
Mnogu ludi teorii.Koj znae ushte shto kje smislat zabeganite.... :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
кои богови се сега главни на небото. египетските, грчките, римските, нордиските или и таму американците се главни .
Грчките и римските се уствари истите само имињата ги смениле римјаните поради јазикот. Не се на небо. На Олимп живеат.
Нордиските исто не се на небо имаат своја планета, Азгард.
Египетските незнам кај живеат. Веројатно они се на небото.
Американците се у коалиција со нордиските. Зашо Thor соработува со Avengers и SHIELD. Само Локи малце бега од коалицијата. Си гледа некоја негова корист да си најде. Него к** го боли шо Македонија нема море.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Грчките и римските се уствари истите само имињата ги смениле римјаните поради јазикот. Не се на небо. На Олимп живеат.
Нордиските исто не се на небо имаат своја планета, Азгард.
Египетските незнам кај живеат. Веројатно они се на небото.
Американците се у коалиција со нордиските. Зашо Thor соработува со Avengers и SHIELD. Само Локи малце бега од коалицијата. Си гледа некоја негова корист да си најде. Него к** го боли шо Македонија нема море.
LOL,kaj ti tekna.Fala ti,mi go razubavi denot. :lolzz::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
LOL,kaj ti tekna.Fala ti,mi go razubavi denot. :lolzz::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
[DOUBLEPOST=1506436005][/DOUBLEPOST]Малку фантазија филмови и литература. Малку забеганост или шо би те моите детски памет.[DOUBLEPOST=1506436318][/DOUBLEPOST]Сори морав вака дупло мислење стиснав по грешка на испрати мислење без да пишам. :facepalm: тоа е кога у исто време дремеш на кајгана и глеаш тв.
 
Последно уредено од модератор:

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
[DOUBLEPOST=1506436005][/DOUBLEPOST]Малку фантазија филмови и литература. Малку забеганост или шо би те моите детски памет.[DOUBLEPOST=1506436318][/DOUBLEPOST]Сори морав вака дупло мислење стиснав по грешка на испрати мислење без да пишам. :facepalm: тоа е кога у исто време дремеш на кајгана и глеаш тв.
Nemaj gajle.Se slucuva.:)
 

NWO

Член од
20 септември 2010
Мислења
21
Поени од реакции
4
1. Зашто спие;
2. Зашто го изел некој аждер за повторно да се роди следниот ден;
3. Египетскиот бог Ра е сонцето кое се движи низ небото, па кога ќе настапи ноќ оди во подземниот свет да се бори со некој змија-бог. Па од таму пак да се реинкарнира следниот ден откако ќе го победи змијобогот.
4. Некој го гаси, па следниот ден пак ќе го упали пошо е фенер.
5. Заоѓа од овој свет и оди во светот на мртвите кој се наоѓа под нашиот за таму да свети (Како у пиратите од карибите 3ката).

Овие теории ми се мене познати за сега.
Нез за тебе ама јас верувам во оваа третава со Ра. Плус е интересно како овој богот змија секоја ноќ јаде ќотек од Ра и не сфаќа дека треба да учи од грешките.
Зошто мора да е некој си Ра, а да не е Танаско, Подмочанскиот бог на потквасвањето. Од дамнина се знај дека млеко се потквасва само откога ќе зајди сонцето
 

Kajgana Shop

На врв Bottom