Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Извини дa те прaшaм,дa не пишувaш oд Шведскa или Нoрвешкa? Абе ти у Мaкедoнијa си бил? Дoстa се чудиш кaкo Алисa вo земјaтa чудaтa.Крaделе,избoри местеле.Дa не мислеше ти декa ке пoмaгaле нa сирoмaшните.Бoг дa чувa.Пoлитичaрите се исквaрени кo шупaљ зуб
Ако е некој надвор од реалноста во земјава, тоа сте вие амеби на чело со вашиот сопственик.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Ако е некој надвор од реалноста во земјава, тоа сте вие амеби на чело со вашиот сопственик.
А пoдoле oд нaс сте вие,бивши членoви кoи не успеaле ни дo сендвич дa стигнaт
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Во февруари 2012 година патував за Лондон од аеродромот во Скопје. Имаше пола метро снег надвор, не знаевме ни дали „Визер“ ќе полета за Лутон, ама се довлеков некако на аеродромот во Петровец.
Во целиот тој метеж на царина и пасошко, кој секогаш беше пропратен елемент на патување од и до „стариот аеродром“, одеднаш се создаде уште поголем метеж кога обезбедувањето почна да прави простор некој да помине. Кога, ете ти го Коце градоначалникот во долг дождовен мантил, моделче цирка 1948 година, возбуден, задишан набрзина влета во толпата и застана пред цариниците и буквално до мене. Еееј радости!

„Градоначалниче, градоначалниче, каде вака?“, довикува, прашувајќи цариникот.

Коце се шутка, се вртка, се расцерека и одговори: „за Севилја, Шпанија“.

„Аууу Севилја, а што таму?“, се интересира цариникот.

Се врти Коце лево-десно, ко да се мисли што да каже и одговара:

Ќе гледам еден рингишпил – Панорамско тркало.“
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Стварно ме занима како Заев ќе го натера членството и симпатизерите да гласаат за ДУИ во Чаир, копито смрдено.
не треба да го натера. Според % доволно е да не гласа. А со оглед на тоа што оттогаш досега забрзано се иселува македонско население во другиот дел од Скопје, јасно е % е феноменален. Мада албанците би требало да гласаат за драпамане. Тие имаат најмногу направено за нив
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
А пoдoле oд нaс сте вие,бивши членoви кoи не успеaле ни дo сендвич дa стигнaт
Да. Никад нешто не сум бил по сендвичите, се откажав коа видов дека натака идат работите.

(ова го спомињаш како наша фалинка и ваша добро избрана насока :pos:)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.686
Поени од реакции
28.152
Да. Никад нешто не сум бил по сендвичите, се откажав коа видов дека натака идат работите.

(ова го спомињаш како наша фалинка и ваша добро избрана насока :pos:)
Кaкo вaшa фaлинкa,зaтoa штo нoн стoп си глaден и бaрaш зa јaдење ..... нa фoрумoв[DOUBLEPOST=1506270060][/DOUBLEPOST]
Овој ако е интелектуалец, баба ми е светски шампион во борење.
А ти aкo си уметник,Мaкедoнијa е членкa нa Нaтo и ЕУ
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Разговор помеѓу Светлана Костова и Сашо Мијалков

СК: Треба да има, да видиме тие 200 илјади за провизијата како да ги донесат, што да направат, да ги пренесат преку банка или не? Да видиме кога ќе заврши како стоката ќе стигне кај нас и тие детали.
СМ: Добро. Океј. Види вака сега, јас сум, ја ќе го примам накај 2-3 саат кажи му. Јас сум сега на помен, не знам кога ќе завршам, ама кажи му во 2 или пред 2 ќе го побараме и ќе му кажеме и ќе го примам.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Стварно ме занима како Заев ќе го натера членството и симпатизерите да гласаат за ДУИ во Чаир, копито смрдено.
Некој прашања не заслужуваат одговор.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.211
Поени од реакции
15.263
Разговор помеѓу Светлана Костова и Сашо Мијалков

СК: Треба да има, да видиме тие 200 илјади за провизијата како да ги донесат, што да направат, да ги пренесат преку банка или не? Да видиме кога ќе заврши како стоката ќе стигне кај нас и тие детали.
СМ: Добро. Океј. Види вака сега, јас сум, ја ќе го примам накај 2-3 саат кажи му. Јас сум сега на помен, не знам кога ќе завршам, ама кажи му во 2 или пред 2 ќе го побараме и ќе му кажеме и ќе го примам.
Животот дојде и кај нас...тие двајцата гревови што погинаа на Плетвар се кавадарчани...вработени во Трансмет, кој дента револтирано уште во утрото во 08 си замина од работа бидејќи немаат земено плата 3 месеци. Владата не им префрла на кинезите, кинезите не им даваат на нашите...и целата работа е застаната.
Едниот дизаличарот заминал да ја посети штотуку свршената ќерка...и за жал не дочека да ја види. Кој можи да вози нормално...си патувал 100 км на работно место и ти викаат нема плата?????

Дојде правдата....аааааааааааа?????
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Разговор помеѓу Светлана Костова и Сашо Мијалков

СК: Вака значи, проверив кај Влатче, од второто, од оние 840 илјади новите, веќе има стигнато повеќе од 100 илјади.
СМ: Повеќе од колку?
СК: Сто илјади, така нешто.
СМ: Тоа е малце.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.740
Поени од реакции
12.184
Една тв лапнала 7 милиони евра за рекламни кампањи. Вкупно за реклами власта потрошила 38 милиони евра пари од граѓаните, без 3 години. Во припепската болница милионски долгови и незаконитости. Повелете во Македонија. Секој ден нови изненадувања
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom