Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не е целосно видеото, сецнато е на неколку најбитни места, можеби ако во штабот ја имате оригиналната несецната снимка па да ја пуштите
Така е. :)[DOUBLEPOST=1503355922][/DOUBLEPOST]
Сепак тоа не го менува фактот дека се посрамоти. Ај сега пак кажи дека сдсм правеле притисок во Валандово. Ниту живееш таму ниту си бил а знаеш како се одвивале работите, оф бе лешперу.
Не реков. Цело време извртуваш. Друго напишав.
Што е лешпер?[DOUBLEPOST=1503355961][/DOUBLEPOST]
Па нормално, јас сум секогаш со Америка, тие се во право и кога грешат. Србите од друга страна се небитни.
Кога немаш мозок сам да процениш...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.913
Поени од реакции
21.390
Убаво те праша човекот што бидна со жолтите комбиња што вртеа низ Скопје? Нели едно време вртеа и снимаа така? Едно време и опрема од убк во отпад се фрли ти текнува?
Не ме праша мене ништо веќе кога сме кај тоа, инаку за друго е постот ама како што те дал господ бистар не ме ни чуди што не ја ни согледа поентата.
Изгледа од истата книга читате , учите за политика. Не е за џабе насловот на книгата таков каков што е ;)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Не ме праша мене ништо веќе кога сме кај тоа, инаку за друго е постот ама како што те дал господ бистар не ме ни чуди што не ја ни согледа поентата.
Изгледа од истата книга читате , учите за политика. Не е за џабе насловот на книгата таков каков што е ;)
Ок де, кога тој не те прашал (а те прашал) еве јас да те прашам уште еднаш. Остај за што е постот, дај кажи ова што бидна со жолтите комбиња? Ова исто со отчетот на дпмне или тоа не си го прочитал?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.913
Поени од реакции
21.390
Ок де, кога тој не те прашал (а те прашал) еве јас да те прашам уште еднаш. Остај за што е постот, дај кажи ова што бидна со жолтите комбиња? Ова исто со отчетот на дпмне или тоа не си го прочитал?
Колку што се сеќавам никогаш јас го немав тупено за жолти , пинкови или комбиња со боја на виножито, така да нити знам каде се нити дали воопшто постоеле , нити посебно сум се заинтересирал за нив.
Кој отчет ?[DOUBLEPOST=1503358510][/DOUBLEPOST]
А зошто не би се ракувал ? Едниот е втор човек по важност во државата, другата е министерка за одбрана. Или као нешто се наљутија па не зборат.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Колку што се сеќавам никогаш јас го немав тупено за жолти , пинкови или комбиња со боја на виножито, така да нити знам каде се нити дали воопшто постоеле , нити посебно сум се заинтересирал за нив.
Кој отчет ?
Јас не прашав дали нешто имаш тупено или не. Прашав дали си запознат што бидна пошто нели беа жолти комбиња така? Вака во твој стил на пример, кој е твојот став за опремата во отпад што се фрли па после тоа на преса за посигурно? Или на пример кој е твојот став околу криминалот во бомбите на дпмне? Или на пример ти како голем обожавател на дпмне, што мислиш за амнестирањето на хашките случаеви? Кој е ТВОЈОТ СТАВ на пример за настанот на 27ми? . Чисто онака пошто од цел форум собираш ставови, па ако може твој став околу ова да видиме.


А за отчетот, на ова мислам ...

20953656_1436299233090531_6532685883241991889_n.jpg
 
S

silmarillion

Гостин
Која пичка од човек е Хорхе еј :) Да не му се наљутат Грујо и Сашо лаже ко мало дете пред тромесечје. Таа женаму со стрепон ако не го ренда у гз еве на. Или со пилотон дур се фука овој да ги гледа од страна и да го тинка. Муфљуз еден валандовски безкичмењак.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Која пичка од човек е Хорхе еј :) Да не му се наљутат Грујо и Сашо лаже ко мало дете пред тромесечје. Таа женаму со стрепон ако не го ренда у гз еве на. Или со пилотон дур се фука овој да ги гледа од страна и да го тинка. Муфљуз еден валандовски безкичмењак.
Што направил?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.402
Поени од реакции
7.851
А зошто не би се ракувал ? Едниот е втор човек по важност во државата, другата е министерка за одбрана. Или као нешто се наљутија па не зборат.
Медиумска преписка на Претседател на држава со Министер за одбрана, се пожалија, не ги испоштовал.

И ова по медиуми во банана држава оди.

И почнаја тука да цмиздрат пичките удбашки.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Мислам дека има разговор за името,каде Мијалков испаѓа посредник.
Е сега за снимките,вистинити ,делумно вистинити или невистини кој тоа го има кажано?Јас?
Зборевме за видеото со Заев,свртевме на бомбите ти ме праша дали мислам се лажни а јас ти одговорив.
Стварно мислиш дека немале време да се видат во очи па си дозволиле такви разговори да водат меѓу себе а притоа свесни се дека се прислушкува телефонот на другиот соговорник?Уште веруваш дека Заев е толку способен за сам го сруши целиот тој систем на Грујо?Не зезај бе човекот не знае две реченици да сврзи.Едно збори па после саат време сосема друго.
За комбиња не знам.Но сигурен сум дека се што се случува е исценирано од тајни служби што на наша жал ги има во изобилство.Србски,бугарски,грчки,албански,руски ,американски...бирај.
Никој не рече дека Заев сам го срушил системот. Втора работа ако убаво се сеќавам рече дека снимките биле вистински....
Е сега, без разлика дали ги добил Заев од странски служби, вонземни сили или црни маѓионичари зарем тоа го оправдува криминалот кој се гледа во тие снимки? И зошто се до формирањето на СЈО снимките од бомбите не се земаа како судски доказ ниту обвинителство покрена постапака?
Дали Заев знае што збори или дали можел да врзе 2 реченици тоа е друга работа (мада за Груевски е оратор ко Кастро). Така да глупаво е да го спомнуваш Вицето, а да ги идбиваш бомбите.
 
S

silmarillion

Гостин
Ги заболе Исланд кога Гренланд нејќе да им го смени името. Да се како нас да ги видам дали ќе се замараат со вакви небитни работи. Името бе ало името нема да го дадеме алоооо! И камења ќе јадеме и корења, ама името не го даваме!...А да, и знамето исто!
 
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
Ги заболе Исланд кога Гренланд нејќе да им го смени името. Да се како нас да ги видам дали ќе се замараат со вакви небитни работи. Името бе ало името нема да го дадеме алоооо! И камења ќе јадеме и корења, ама името не го даваме!...А да, и знамето исто!
не се нервирај до толку, ке биде и тоа сега за кратко, доаѓа на ред и името, знамето одамна го решивме,може малку споро се движат работите али се движиме во правилна насока, издржи уште малку и све ќе биде, не ќе мора да се лигавиш од сабајле и корења да јадеш, поосле тоа ќе можеш слободно и лајна да јадеш.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.913
Поени од реакции
21.390
Ги заболе Исланд кога Гренланд нејќе да им го смени името. Да се како нас да ги видам дали ќе се замараат со вакви небитни работи. Името бе ало името нема да го дадеме алоооо! И камења ќе јадеме и корења, ама името не го даваме!...А да, и знамето исто!
Ти лично од што се имаш откажано или би се одкажал за да си го подобриш животниот стандард или за пари ?
Пред да поченеш да фрлаш со камења по другите почни прво од тебе за пример.[DOUBLEPOST=1503385776][/DOUBLEPOST]
Медиумска преписка на Претседател на држава со Министер за одбрана, се пожалија, не ги испоштовал.

И ова по медиуми во банана држава оди.

И почнаја тука да цмиздрат пичките удбашки.
И сега ги испоштовал или не ?
Досега се уверивме дека по медиуми се оди, ова дури е и пичкин дим вест што одела по медиуми.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom