Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Masha ова за измените што го споменуваш имаш во предвид за проект-законот што го најавија сега пред некоја недела за промени во Законот за блгарско гражданство или станува збор за некакви олеснувања за оние коишто сакаат да си извадат постојана лична карта?
Zaedno so izmenite na zak za dobivanje bg drz dodajni se i propratni drugi izmeni okolu vadjanje na l.k. , pasos, to sto trebvalo dok do sega predvidet da menvet i okolu toa, cena na taksi, itn... pa zato pissav mojt da priceka do izmenive da se stirat vo septevri pa da vidit kako cce bidit po novo... to najubo togass ce se znajt
 
Член од
18 октомври 2016
Мислења
119
Поени од реакции
164
Вака ќе зборуваме здравје до септември а после ќе биде друг муабетов и ќе биде само позитивна мисла поззз до сите членови и добра ноќ (ова е од горе доле сигурни извори. П.С живи били па видели. ;):masa:)
 
D

Drexel

Гостин
Skroz istata sodrzina e so linkot ti so go postirase samo preveden na makedonski.
Да а насловот 180 степени од поентата :ROFLMAO: Се за бугарите и државјанство што пишуваат по наши медиуми избегавајте, освен овој форум бар тука има асални луѓе без разлика дали се караат или не :D
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Да а насловот 180 степени од поентата :ROFLMAO: Се за бугарите и државјанство што пишуваат по наши медиуми избегавајте, освен овој форум бар тука има асални луѓе без разлика дали се караат или не :D
Tuuu so e 180 stepeni, ja izvrtele poentata skroz :uzi:[DOUBLEPOST=1503011222][/DOUBLEPOST]Поздрав до всичките :)))
Им рекла учителката на децата секое дете од дома да донесе по некој апарат за домакинството. Утредента некое дете донело пегла, некое дете отворач за конзерви, некое дете миксер и така стигнала до малиот Трпе:
– Што ти е овој апарат?
– Тоа учителке е апарат за вештачко вдишување на кислород!
– Па од каде ти е тоа?
– Го земав од дедо ми!
– И што ти рече дедо ти?
– Агххххххх
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Da ne znaj nekoj za poddavanje na dokumenti za drzavjanstvo vo ambasadata vo Bitola za koga zakazvat od sega? Znam deka e 2018 ama neznam tocno koj mesec... Za proishod momentalno zakazvat za april
Некој ако знае кога закажуваат за интервју за во конзулатот во Битола да сподели пошто и мене ова ме интересира а во меѓувреме ако си дознал кога закажуваат ќе те замолам да споделиш.
 
Член од
18 август 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, во постапка сум на вадење на пасош па на сајтаот ми пишува дека постапката ми е дојдена до " По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. " што значи ова до каде ми е постапка да и колку треба да чекам уште, на ова сум веќе некој месец.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Здраво, во постапка сум на вадење на пасош па на сајтаот ми пишува дека постапката ми е дојдена до " По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. " што значи ова до каде ми е постапка да и колку треба да чекам уште, на ова сум веќе некој месец.
Stom si vo postapka za vadenje na pasos ke ti bide gotov za period za kolko sto si platil 24h, edna nedela i eden mesec mislam deka imase. Nemas ti nisto povrzano veke so prepiskata i kako moze toj status da ti stoi koga veke ti si dosol do pasos da vadis???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom