Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
P

psychostasia

Гостин
Не знам за вас ама јас капа му симнувам на Таљат за издржливоста. Месец дена секој ден по цел ден да слушаш вмровци како си додаваат реплики, контрареплики, контрареплики на контрарепликите итн во стилот на „Така е колешке нелегална влада, нелегален претседател на собрание, го лажат народот, крадат, каде се парите, македонија ја продадоа, нови кредити, албанска платформа, кантонизација“. Таков маратон јас лично не би издржал.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.087
Поени од реакции
15.014
Не знам за вас ама јас капа му симнувам на Таљат за издржливоста. Месец дена секој ден по цел ден да слушаш вмровци како си додаваат реплики, контрареплики, контрареплики на контрарепликите итн во стилот на „Така е колешке нелегална влада, нелегален претседател на собрание, го лажат народот, крадат, каде се парите, македонија ја продадоа, нови кредити, албанска платформа, кантонизација“. Таков маратон јас лично не би издржал.
A što mu preostanuva da pravi čovekot što opstruiraše so molčenje?????

I da nemoži da izdrži....mora. štom se nafatil na taa rabota, a so takvo pedigre....mora da si tera napred

Vo sekoj slučaj e mnogu polesno koga ke imaš podrška od poveće strani-EU, SAD, sosedite, site albanski partii....
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
Не знам за вас ама јас капа му симнувам на Таљат за издржливоста. Месец дена секој ден по цел ден да слушаш вмровци како си додаваат реплики, контрареплики, контрареплики на контрарепликите итн во стилот на „Така е колешке нелегална влада, нелегален претседател на собрание, го лажат народот, крадат, каде се парите, македонија ја продадоа, нови кредити, албанска платформа, кантонизација“. Таков маратон јас лично не би издржал.
Кoјa му е другaтa oпцијa? Дa се oдметне пaк пo плaнините сo пушкa у рaкa и дa јaде суџук и леб вo некoј рoв?Бoље му е вaкa сo лимузини у сoбрaние гoспoдин чoвек пa мaкaр сo вмoрoните дa се рaспрaвaл.
 
D

deli

Гостин
A što mu preostanuva da pravi čovekot što opstruiraše so molčenje?????

I da nemoži da izdrži....mora. štom se nafatil na taa rabota, a so takvo pedigre....mora da si tera napred

Vo sekoj slučaj e mnogu polesno koga ke imaš podrška od poveće strani-EU, SAD, sosedite, site albanski partii....
По искуство на претходниот претседател на собранието и без подршка на повеЧе страни би можел да повика собраниско обезбедување и со влечење и котек да ги избрка на клоци од собраниска сала.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.087
Поени од реакции
15.014
По искуство на претходниот претседател на собранието и без подршка на повеЧе страни би можел да повика собраниско обезбедување и со влечење и котек да ги избрка на клоци од собраниска сала.
Pa i toa moži ......štom moži edniot ...moži i drugiot...
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ајде дај боже да се смени денес Зврле, па што побрзо да ги стигне правдата на копилињата од ДУПМНЕ!
 
S

silmarillion

Гостин
Кога ќе стават нов обвинител ќе може да поведат веднаш постапки за инцидентите во парламент и за куп други работи. Пола вмро ќе го гонат. Бонус и Стевчо Јакимовски едвај чекаат да го подберат. Човекот е тежок криминалец и печен е за затвор.
Стевчо, Аларова и Ивица. Да отворат овие агенција за недвижности trulia.com мало дете ќе им се види.
 
V

viktora

Гостин
Не знам за вас ама јас капа му симнувам на Таљат за издржливоста. Месец дена секој ден по цел ден да слушаш вмровци како си додаваат реплики, контрареплики, контрареплики на контрарепликите итн во стилот на „Така е колешке нелегална влада, нелегален претседател на собрание, го лажат народот, крадат, каде се парите, македонија ја продадоа, нови кредити, албанска платформа, кантонизација“. Таков маратон јас лично не би издржал.
Е алалда му е,си играше игрици на говорница,читаше книга,медитираше и што уште не.Курташак си играше а вие уште го жалите.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Стевчо, Аларова и Ивица. Да отворат овие агенција за недвижности trulia.com мало дете ќе им се види.
Тоа ти шо ги знаеш....а оние градежни инспектори пижула-мижула.
Сите нешто се палиме околу државна кражба, а на локално ниво, посебно скопскиве општини, вакви анонимни гнаси мајка е**а.

Инаку, се збори дека у онаа штангла на Настел, поради која Тафталиџе задњи пут виде Сонце у лето 2017, подржикоњот добил 7 комада, што мене не ми е за верување пошо многу скромно е тоа као за него.

Ова што збори @Ne_sum_ja го знаеше уште паторот, ама паметно изигра - знае дека дпне у Карпош не проаѓа и го остаи скотов, со уцена да му дае огромни локации со огромни катности во населбиве кои личеа на нешто. Така пералната чифлиганец гради во близина на пазарчето Тафталиџе, Фреди Биси - пратеник од дпне гради два огромни мастадонти на местото на ресторанот 14-ка, пералната настел на две локации со уште помасивни мастадонти. Идејата му била веројатно ем да испере пари, ем да ја напука населбава со нивна гласачка машинерија - луд патор.
 
S

silmarillion

Гостин
Тоа ти шо ги знаеш....а оние градежни инспектори пижула-мижула.
Сите нешто се палиме околу државна кражба, а на локално ниво, посебно скопскиве општини, вакви анонимни гнаси мајка е**а.

Инаку, се збори дека у онаа штангла на Настел, поради која Тафталиџе задњи пут виде Сонце у лето 2017, подржикоњот добил 7 комада, што мене не ми е за верување пошо многу скромно е тоа као за него.

Ова што збори @Ne_sum_ja го знаеше уште паторот, ама паметно изигра - знае дека дпне у Карпош не проаѓа и го остаи скотов, со уцена да му дае огромни локации со огромни катности во населбиве кои личеа на нешто. Така пералната чифлиганец гради во близина на пазарчето Тафталиџе, Фреди Биси - пратеник од дпне гради два огромни мастадонти на местото на ресторанот 14-ка, пералната настел на две локации со уште помасивни мастадонти. Идејата му била веројатно ем да испере пари, ем да ја напука населбава со нивна гласачка машинерија - луд патор.
Е така де, и тие локалците такоџе. После се чудиме како може на 200 евра средна плата и исто толкава куповна моќ, да има у Скопје возен парк од Масерати и Јагуари до Каени и мечки. Сигурно со странство не работат пошто од англиски знаат само кафе у Грчка да нарачаат. Само мора прво да јадат влага овие ваквите ко тројцата што ги набројав за да немаат овие "претприемачиве" институционална заштита.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не знам за вас ама јас капа му симнувам на Таљат за издржливоста. Месец дена секој ден по цел ден да слушаш вмровци како си додаваат реплики, контрареплики, контрареплики на контрарепликите итн во стилот на „Така е колешке нелегална влада, нелегален претседател на собрание, го лажат народот, крадат, каде се парите, македонија ја продадоа, нови кредити, албанска платформа, кантонизација“. Таков маратон јас лично не би издржал.
Најјако беше вчера, пуштам пола саат од досада и еден од вмро вика граѓаните не гласаа за ова за она, и Талат му вика епа граѓаните и за друго не гласаа па си го добија и тоа од вас.
 
P

psychostasia

Гостин
Најјако беше вчера, пуштам пола саат од досада и еден од вмро вика граѓаните не гласаа за ова за она, и Талат му вика епа граѓаните и за друго не гласаа па си го добија и тоа од вас.
Мене најјако ми беше откако ги држеше до полноќ и почнаа да се бунат пошто нели на секои петнаес минути бараа паузи и Таљат им надокнадуваше, им текна да не викаат паузи и утредента Илче излегува и вика „Да го задржиме вака квалитетот на дебатата на ниво“ :vozbud: И стандардно продолжување „Така е колега, колешке Честојнова, крадат, лажат, изгубија на избори, кампови...“
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Е алалда му е,си играше игрици на говорница,читаше книга,медитираше и што уште не.Курташак си играше а вие уште го жалите.
кога бе тоа го правеше??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom