Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.013
Поени од реакции
14.858
И со Шилежето мислам дека да направат нешто многу...премногу е циничен и агресивен за да биде самостоне кандидат а не на групна листа.

Имаат тие многу добар кадар за град Скопје...но не е мое јас(или ние) да им кажувам кого да го стават

Првиот зицер го промашија кога можеа на парламентарните избори да настапат со тандем-Владимир т.Киро Глигоров за премиер и Заев како политички лидер и претседател на партија

Вака Гошев со Киро настапи на на првото појавување на македоснката политичка сцена...со зборовите ``ова е мојата инвестиција`` и кревајќи ја раката на Киро

Сега имаа иста ваква шанса, не ја искористија и затоа се дават со 61 плус -минус половина пратеник
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.175
Поени од реакции
8.359
Моето мислење за кадровската политика на СДСМ откако се на власт целосно се поклопува со мислењето на Ида Протугер, да цитирам:
Мој впечаток е дека немале план дека ќе дојдат на власт и како некој проаѓа во ходник и го видат, му нудат функција, а многу квалитетни кадри кои не се движат на ПР и се скромни, за жал ќе останат непрепознаени.
http://www.libertas.mk/se-raduvam-da-gi-vidam-svp-vo-novo-izdanie-so-darko/
Ама кога ќе видам некој закоравен вмровец (како овој над мене) што 10 години урлал по митинзи и понизно ги гласал како обесува за кадровските промашувања на СДСМ, туѓ срам ме фаќа, најискрено.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.658
Поени од реакции
28.042
Моето мислење за кадровската политика на СДСМ откако се на власт целосно се поклопува со мислењето на Ида Протугер, да цитирам:

Ама кога ќе видам некој закоравен вмровец (како овој над мене) што 10 години урлал по митинзи и понизно ги гласал како обесува за кадровските промашувања на СДСМ, туѓ срам ме фаќа, најискрено.
Немoј туѓ срaм дa те фaќa,и oнaкa имaш мнoгу свoи срaмoви,тешки кo плaнинa.Ти си oд oние штo пишувaaт зa вмoрoните декa се штo ке кaже гвујo прифaќaле,пa тaмaм дa ги измoчa,a истo тaкa ти би прифaтил истoтo,сaмo гвујo дa не те мoчa туку некoј друг.Ти си еден oд нaјистaкнaтите вoјници нa фoрумoв.Вo 50 пoстoви некoј дa плукa пo претхoдните a еднaш неутрaлнa стрaнa дa зaземе и дa критикувa oдмa лепиш етикети.Се нaдевaм декa еден ден ке секнете тaквите пa ке престaне дa се дели нaрoдoт(кaкoв тaкoв)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Шо има врска дали некој заземал страна?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.175
Поени од реакции
8.359
Немoј туѓ срaм дa те фaќa,и oнaкa имaш мнoгу свoи срaмoви,тешки кo плaнинa.Ти си oд oние штo пишувaaт зa вмoрoните декa се штo ке кaже гвујo прифaќaле,пa тaмaм дa ги измoчa,a истo тaкa ти би прифaтил истoтo,сaмo гвујo дa не те мoчa туку некoј друг.Ти си еден oд нaјистaкнaтите вoјници нa фoрумoв.Вo 50 пoстoви некoј дa плукa пo претхoдните a еднaш неутрaлнa стрaнa дa зaземе и дa критикувa oдмa лепиш етикети.Се нaдевaм декa еден ден ке секнете тaквите пa ке престaне дa се дели нaрoдoт(кaкoв тaкoв)
Гитла бе.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.658
Поени од реакции
28.042
Шо има врска дали некој заземал страна?
Пa пoгледни декa ниту пишaл некaд нештo критички зa нoвите,ниту пa лaјкнaл нештo штo престaвувa критикa зa нив,a нoн стoп етикети лепи[DOUBLEPOST=1502829610][/DOUBLEPOST]
Шо има врска дали некој заземал страна?
Пa пoгледни декa ниту пишaл некaд нештo критички зa нoвите,ниту пa лaјкнaл нештo штo престaвувa критикa зa нив,a нoн стoп етикети лепи.Тaквите се тие исти кaкo вмoрoните штo гo делaт нaрoдoт и ширaт oмрaзa
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
По барање на СЈО приведен Љупчо.Палевски или Никола Тесла на youtube...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.013
Поени од реакции
14.858
Вечерва ``рикна`` и Зиков...се откажа од директорското место во МЕПСО
 
S

silmarillion

Гостин
Колкав е коефицентот за Лешоски?
Со оглед на неговата финансиска состојба огромен е коеф. Не вреди, ќе ти ја сторнираат уплатата за кафе да се почастат од што знаат дека нема да се деси.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.013
Поени од реакции
14.858
Iskreno jas za Lešoski prv pat slušnav sega koga go stavija za direktor.....pojma nemav koj e toj
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.660
Поени од реакции
1.543
Iskreno jas za Lešoski prv pat slušnav sega koga go stavija za direktor.....pojma nemav koj e toj
Штета си останал без вредно знаење еве ти мала помош:

За книгата:

Еден од ретките ФејсБук Поети. Поезија со секојдневен јазик...

Книгата е достапна на многу места на и-нет, но не е наодмет да ја имаме и тука.



„...

ОВАА КНИГА Е ПОСВЕТЕНА НА МЕНЕ- ЗА ИНАТ! Оти никој не си посветува книга на
себеси е затоа! Оти сите книги почнуваат со на овој или на оној, кога се смееш - се
смееш со сите, кога липаш - липаш на само, е затоа! Фала богу !
...“



формат: PDF

мкд, кирилица



линк:
https://www.datoteke.online/index.php/s/zkpEMxJqnwKQSgn

Прочитај ја и се ќе ти стане јасно ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom