iPhone 8

  • Креатор на темата INFECTED
  • Време на започнување
I

INFECTED

Гостин
Во секој момент се очекува да пристигне осумката. Се надевам темава ќе заживее и ќе прерасне во голема дебата со многу информации.
Планирам да го купам (ќе ми биде прв ајфон) но само доколку постои начин про верзиите на апликациите да се симнат бесплатно од нет, како апк на андроид. Нешто повеќе околу тоа?

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Во секој момент се очекува да пристигне осумката. Се надевам темава ќе заживее и ќе прерасне во голема дебата со многу информации.
Планирам да го купам (ќе ми биде прв ајфон) но само доколку постои начин про верзиите на апликациите да се симнат бесплатно од нет, како апк на андроид. Нешто повеќе околу тоа?

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Ќе дадеш 1000 евра за телефон а нема да дадеш 2$ за апликација?
 
I

INFECTED

Гостин
Ќе дадеш 1000 евра за телефон а нема да дадеш 2$ за апликација?
Апликациите што ќе ми требаат би коштале околу 160$ сѐ на сѐ. Мислам дека ќе се најде пиратерија.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Апликациите што ќе ми требаат би коштале околу 160$ сѐ на сѐ. Мислам дека ќе се најде пиратерија.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Колку апликации ти требаат, 93? :pos:
Да, се наоѓаат пиратски. Ама со секоја нова верзија има и нова верзија на софтвер, кој треба да почекаш да се „отклучи“ за да можеш да ги инсталираш.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Баш ме интересира што апликации користиш (би користел) :)
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Ако си iOS корисник купување на апликација е долгорочна инвестиција. Еднаш плаќаш, имаш доживотно, на сите наредни уреди. Нема зашто да се чека глупа пиратерија за ситни пари.

iPhone 8 Pro можеби ќе биде и над 1000евра и тоа кога ќе се стабилизира цената. На почеток над 1500еур.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Со првите iPhone-и, Apple направи партал, после тоа следуваше стаганција. Сега, ако ликовите се точни, ептен ќе биде фаца 8-та, штета што за мене iOS не одговара, можда во иднина кога/ако нема да има толку рестрикции би пробал iPhone пак.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Епа ако си до толку цинцар за оргинал апликации, купи си и Iphone 8 од битпазар па земи си ги за безпари апликациите
 
I

INFECTED

Гостин
Ако си iOS корисник купување на апликација е долгорочна инвестиција. Еднаш плаќаш, имаш доживотно, на сите наредни уреди. Нема зашто да се чека глупа пиратерија за ситни пари.

iPhone 8 Pro можеби ќе биде и над 1000евра и тоа кога ќе се стабилизира цената. На почеток над 1500еур.
Ќе има и про верзија?

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
 
I

INFECTED

Гостин
Баш ме интересира што апликации користиш (би користел) :)
На андроидиве (имам пиксел, нексус и елџи) имам најмногу 176 апликации на еден тел..да, премногу се. На ајфонот барем триесет би имал, пола од нив коштаат. Но ако е точно дека еднаш ги плаќаш и ги инсталираш бесплатно на секој ајфон што ќе го имаш потоа (или после ресет), не би жалел ни долар.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
 
Г

Грејвдигер

Гостин
На андроидиве (имам пиксел, нексус и елџи) имам најмногу 176 апликации на еден тел..да, премногу се. На ајфонот барем триесет би имал, пола од нив коштаат. Но ако е точно дека еднаш ги плаќаш и ги инсталираш бесплатно на секој ајфон што ќе го имаш потоа (или после ресет), не би жалел ни долар.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Мислам дека се поврзани со акаунтот преку кој ги имаш купено, така да не би требало да има проблем да ги користиш и на другите уреди кои се поврзани со тој.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Ако си iOS корисник купување на апликација е долгорочна инвестиција. Еднаш плаќаш, имаш доживотно, на сите наредни уреди.
ииииии ваууууууу вакво нешто нема на андроид, лол, исчезвај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom