Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Банер на албански има нон стоп цело време кај Јаја Паша.
Но, за време на владеењето на Груевски не им сметаа такви појави на куртониве. А сега сметаат.
Глеаш сеа јас се тегнев со @Let 3 за банер на албански поставен некаде, искрено не знам а и не ме интересира каде, сеа роа куртон ина мене се однесува?

Ај малце смелост покажи покрај ароганција.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.919
Глеаш сеа јас се тегнев со @Let 3 за банер на албански поставен некаде, искрено не знам а и не ме интересира каде, сеа роа куртон ина мене се однесува?

Ај малце смелост покажи покрај ароганција.
Смелост и разум со тебе веќе покажав и тоа без резултат.
А банер на Јаја Паша на албански, има цело време преку главната улица.[DOUBLEPOST=1500715103][/DOUBLEPOST]
Викаш смешно е а?





http://gazetametro.net/cerdhja-ku-femijet-shqiptare-detyrohen-te-falen-fotovideo/

А бе знам дека ти е смешно,ама не ќе да е на смеење работава.
Патем, заедно со вехабистичките џамии, АлЏезаира и остали катарски поклони и овие исламски градинки се појавија после средбите на Груевски и Иванов со Катарците. Пред тоа ги немаше. Баш периодот после тие средби, се појавија три, вон ИВЗ - медреси во Топанско.
Али нема гајле оваа исламизација, битно е за вас куртоните плата од катарски кеш што обезбеди председателот.
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Смелост и разум со тебе веќе покажав и тоа без резултат.
А банер на Јаја Паша на албански, има цело време преку главната улица.
Покажа удбашки кукавичлук, прво си прочитал прв кон некој некаде да напишам навредлив збор на форумот?

Да е овој форум пре-доминантно вмровски, не знам дали ќе имаш смелост да се регистрираш, а не пак да пишуваш, тоа се гледа по тоа како ми одговори на прашањето.

Инаку тоа што мене на тацна ми го ставиле, ти не си го видел ни на сон, ок?

Може модераторите малку да обрнат внимание на тоа како континуирано некои членови користат навредливи зборови?

Следно почнувам се по список на копљаната удбашка.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Кога ќе видам некоја твоја твитер/инстаграм фора за ќерка му на заев, малку ми паѓа жал за некое дете у Сомалија шо може чесно би завршило медицински факултет, а нема никогаш да има шанса у животот да проба нешто повкусно од суви корења. Ете ти за разлика од него имаш пристап до интернет, а капацитет што се мери у нано-единици. Да биде апсурдот уште поголем, гневот е кај тебе, а претпоставувам дека дома само со лажица ти даваат да јадеш за да не се самоповредиш со друг прибор.
Да ти кажам искрено, ме заболе патка за "некое дете од Сомалија".
Јас се грижам за својот народ, а Сомалијците нека си се грижат за нив.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
својот народ - вмро овците
Сдсмовците не се Македонци?
Или сите се самоосознаа и станаа младобугари?

Од друга страна, некој анационален буљаш сигурно не е дел од мојот народ.
 
V

viktora

Гостин
Смелост и разум со тебе веќе покажав и тоа без резултат.
А банер на Јаја Паша на албански, има цело време преку главната улица.[DOUBLEPOST=1500715103][/DOUBLEPOST]Патем, заедно со вехабистичките џамии, АлЏезаира и остали катарски поклони и овие исламски градинки се појавија после средбите на Груевски и Иванов со Катарците. Пред тоа ги немаше. Баш периодот после тие средби, се појавија три, вон ИВЗ - медреси во Топанско.
Али нема гајле оваа исламизација, битно е за вас куртоните плата од катарски кеш што обезбеди председателот.
Дефинитивно си измешал брзини.АлЏезира Балкан седиште им е во Босна.Отворени студија имаат во Белград и Загреб беше ако не се лажам.Во Скопје немаат ни студио.Грујо ги донел?
Пред да дојде Грујо не се шетаа нинџи а пред нив брадосани со тричетврти пантолони?Колку џамии се изградија во арапски стил а колку во отомански пред Грујо?Ако имаш кратка меморија не значи дека и другите имаат.
Грујо ќе ви биде крив и наредните 20-30 години?Човек да се моли за вас господ здравјето да ви го врати вака не ве бива.За греота сте.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Спремен си вкрај.

Сеа банеро е помалку незаконски или поќе законски од логото на банката заставниче?

Пошто логото на банката е интернационално.

Можи и банеро е, чек да видам шо ќе напишиш.
нека е интернационално али мора покрај латинично писмо и назив да стои и кирилично на македонски. Така да ако кока кола, панасоник, пежо, самсунг, мајкрософт..... Не се обврзани да на свои згради производи банери.... ставаат двојазични натписи зошто тоа би го правеле други? Дали мпц на свои објекти цркви и манастири каде 20% население зборува на друг јазик, става двојазични натписи? Дали иконите им се двојазични таму? Дали службите по црквите во тие места им се двојазични? Ако бараме закон, да го бараме за сите подеднакво.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
нека е интернационално али мора покрај латинично писмо и назив да стои и кирилично на македонски. Така да ако кока кола, панасоник, пежо, самсунг, мајкрософт..... Не се обврзани да на свои згради производи банери.... ставаат двојазични натписи зошто тоа би го правеле други? Дали мпц на свои објекти цркви и манастири каде 20% население зборува на друг јазик, става двојазични натписи? Дали иконите им се двојазични таму? Дали службите по црквите во тие места им се двојазични? Ако бараме закон, да го бараме за сите подеднакво.
Ова ти е како мали Џокица замишља еднаквост.

Во природата не постои еднаквост, дали ти е тебе јасно?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
нека е интернационално али мора покрај латинично писмо и назив да стои и кирилично на македонски. Така да ако кока кола, панасоник, пежо, самсунг, мајкрософт..... Не се обврзани да на свои згради производи банери.... ставаат двојазични натписи зошто тоа би го правеле други? Дали мпц на свои објекти цркви и манастири каде 20% население зборува на друг јазик, става двојазични натписи? Дали иконите им се двојазични таму? Дали службите по црквите во тие места им се двојазични? Ако бараме закон, да го бараме за сите подеднакво.
Ова со МПЦ ти е феноманална мисла, искрено.

Законот за употреба на јазици кој е на сила сега, кој го донесе, само славомакедонците, или како резултат на компромис?

Пошто ако си постигнал компромис, и едната страна не го почитува тоа, тогаш шо понатаму...

Сеа за МПЦ си се фатил, на овој клисарот вранишковски црквата ја признаваш?

И дали тие се придржуваат до тоа шо го бараш од МПЦ?

Инаку колку шо знам секаде низ МКД Џамиите на разглас пуштаат молитви, ама еднојазично, може истото да го прави МПЦ низ цела МКД?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.919
Дефинитивно си измешал брзини.АлЏезира Балкан седиште им е во Босна.Отворени студија имаат во Белград и Загреб беше ако не се лажам.Во Скопје немаат ни студио.Грујо ги донел?
Кој збори за студијата во Белград или кај кур да е? Кој рече дека седиштето и е во Скопје?
Зашто екипи и дописници на АлЏезаира не вршљаа по Македонија пред катарско-груевскитев договори? Што ги спречуваше? Што ги спречуваше исламските "хуманитарци" на ЕлХилал, да вршљаат по источна Македонија, пред договорите со Катар.
Што ги спречуваше арапите да финансираат џамии по источна Македонија пред тоа?
Зашто немаше пред тоа вехабијски џамии во Македонија? Зашто пред тоа немаше ниту една вехабијска медреса во Топанско Поле (а сега има три)? Зашто баш после периодот на зближување со Катар?
Зашто источна Македонија немаше пред тоа бурки?
Зашто баш после тие предавства на твојот сопственик почнаа бурките да бидат норма, а не случајност?

Зашто уопште зборувам со некој ко тебе? За кој кур ја се објаснувам со некој кој го дал газот под кирија на сметка на интересите на сопствената држава и народ?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Банер на албански има нон стоп цело време кај Јаја Паша.
Но, за време на владеењето на Груевски не им сметаа такви појави на куртониве. А сега сметаат.
А сега па на вас не ви сметаат...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.919
А сега па на вас не ви сметаат...
Има банери, реклами и билбоарди исклучиво на албански, турски, ромски и тоа низ Скопје. И пред тоа и сега.
Прашањето не е зашто тоа ми смета или не. Прашањето е како може некој да е загрижен за Македонија и Македонците, а да ги занемари сите грандиозни пиздарии и предавства на Груевски, па сега за банерот било проблем.

Не сте толку глупи (мада некои од вас се, нема збор), само сте продадени души.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.407
Поени од реакции
5.336
Одам на libertas.mk као да прочитам малку вести. Ме бомбардираат со реклами и згора тоа Google ми дава "Deceptive site ahead" warning и после како да гласаш за СДСМ?!
Па инвестирај пичка му матерна, од џеб парите не ги даваш. Имаш СОРОС фондови финансираат се живо. Наместо да ги дрпаш парите и да држиш сајт со 200ден годишен хостинг чисто колку да си го оправдаш грабежот иди склепај асолен сајт...
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Видно вознемирена удбашка копиљана...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom