Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Надворешниот министар на БГ днес отговори на желбите на ДПМНЕ дека БГ не преговара со партии,а со државата РМ и дека БГ нема намера повеке да преговара.
Точниот цитат е :




Интересно е дека во времето на ДПМНЕ имало 10 средби мегу комисиите на двете држави за да преговарат за договорот. 11-тата последна стаса по времето на сегашната влада.
Повеке от перверзно е Милошоски и Поповски да се прават на изненадени, кога тиja учествували во нивно време во преговорите.
И уште едно много интресено прашане: Зашто БГ не бара признаване на бугарски народ, бугарски jaзик и држава со договорот? Па нели некои луге бараха репроцитет.

Во интервјуто изјавува дека само во Солунскиот конзуларен округ на Бугарија, има регистрирано преку 200к Бугари и дека има многу повеќе...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Процесите на СЈО против Груевски и неговите најблиски соработници ќе се одвиваат со месеци па и со години и на крај едноставно целиот процес ќе застари, а и јавноста ќе подзаборави и мислам дека никој нема да заврши во затвор од врхушката, освен можеби некој од пониските ешалони кој само исполнувал задачи од претпоставените ... така беше и претходно, зарем Љубчо заврши во затвор откако СДСМ ја превземаа власта крајот на 2002 година и владееа до средината на 2006 година !
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Во интервјуто изјавува дека само во Солунскиот конзуларен округ на Бугарија, има регистрирано преку 200к Бугари и дека има многу повеќе...
И ако мислам зборува 200к за целата териториja на Грциja не може да ме изненади цифрата. Па дури во Солун има бугарско школо исто и во Атина.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.213
Поени од реакции
8.458
Процесите на СЈО против Груевски и неговите најблиски соработници ќе се одвиваат со месеци па и со години и на крај едноставно целиот процес ќе застари, а и јавноста ќе подзаборави и мислам дека никој нема да заврши во затвор од врхушката, освен можеби некој од пониските ешалони кој само исполнувал задачи од претпоставените ... така беше и претходно, зарем Љубчо заврши во затвор откако СДСМ ја превземаа власта крајот на 2002 година и владееа до средината на 2006 година !
Ништо против Груевски не може да застари. Натоварен е со еден куп обвиненија. Освен корумпираните судии друго ништо не го спасува. Ќе се служат со сите правни можности за одолговлекување на судењето, ама застареност сигурно нема да се случи. Еве ти го член 107, па сам пресуди --
KZ Zatarenost.jpg
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Кажи им ти , кажи им да знаат, додека премиерот јаде уште една заушка и уште едно меѓународно фијаско , битен бил милошовски :icon_lol::icon_lol:
Ги имаш детаљите од договорот? Дај кажи нешто.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.150
Поени од реакции
15.130
Процесите на СЈО против Груевски и неговите најблиски соработници ќе се одвиваат со месеци па и со години и на крај едноставно целиот процес ќе застари, а и јавноста ќе подзаборави и мислам дека никој нема да заврши во затвор од врхушката, освен можеби некој од пониските ешалони кој само исполнувал задачи од претпоставените ... така беше и претходно, зарем Љубчо заврши во затвор откако СДСМ ја превземаа власта крајот на 2002 година и владееа до средината на 2006 година !
Ljupče otvoreno ( ne vo javnost...tuku vo neformalni razgovori so prijateli) gi raskažuva uslovite "pod koi ne e osuden" ..što dal i što dobil za vozvrat za dilot.
Jas imam prijatel...eminenten prof. na fakultet, koj e dosta dobar prijatel so Ljupčo...i vo kratki crti ona što se pišuva nanazad na temava za pravo, pravosudstvo, i slični gluposti kazani od briselskite belosvetski hoštapleri...ne e točno. Laga e..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.508
Поени од реакции
47.691
Ги имаш детаљите од договорот? Дај кажи нешто.
знам само дека он рече ќе се договариме, а она рече нема договарање , слично како платформата со шипците кога го стројеа Мачевски на една емисија... плус, самото тоа што детали не споделува треба да ти каже нешто. ама очигледно нејќеш да го чуеш. Чекам само нови димни бомби во облик на педерски права, закон за пушење и слично за да може да го мушне договорот, ама на крај погоди кој ќе биде ебана страна.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
знам само дека он рече ќе се договариме, а она рече нема договарање , слично како платформата со шипците кога го стројеа Мачевски на една емисија... плус, самото тоа што детали не споделува треба да ти каже нешто. ама очигледно нејќеш да го чуеш. Чекам само нови димни бомби во облик на педерски права, закон за пушење и слично за да може да го мушне договорот, ама на крај погоди кој ќе биде ебана страна.
Јас детаљи ти барам, ти "очекуеш". Да ми требаше "мислење" од некој што мисли дека времето на паторот било Швајцарија за државава - ич немаше да те прашувам. Ни куртонската пропаганда не ви ја бива веќе. Ко раштиман оркестар сте.

Ќе испадне дека кичевскиот плејбој стварно мислел да го наследи паторот. Тој е најактивен во БУГАРСКАВА ПЛАТФОРМА. Сигурно е незадоволен што не сме прекрстени у бугари, па ви ги соли тоа кикирките у глава дека договоров е "уште едно фијаско". Го слушнавме него као преговарал за името, да му се нае**м на племето врховистичко.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.478
Поени од реакции
81.925
Ljupče otvoreno ( ne vo javnost...tuku vo neformalni razgovori so prijateli) gi raskažuva uslovite "pod koi ne e osuden" ..što dal i što dobil za vozvrat za dilot.
Jas imam prijatel...eminenten prof. na fakultet, koj e dosta dobar prijatel so Ljupčo...i vo kratki crti ona što se pišuva nanazad na temava za pravo, pravosudstvo, i slični gluposti kazani od briselskite belosvetski hoštapleri...ne e točno. Laga e..
Дали е точно тоа дека кој ќе биде судија кажуваше Мијалков?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.508
Поени од реакции
47.691
Јас детаљи ти барам, ти "очекуеш". Да ми требаше "мислење" од некој што мисли дека времето на паторот било Швајцарија за државава - ич немаше да те прашувам. Ни куртонската пропаганда не ви ја бива веќе. Ко раштиман оркестар сте.

Ќе испадне дека кичевскиот плејбој стварно мислел да го наследи паторот. Тој е најактивен во БУГАРСКАВА ПЛАТФОРМА. Сигурно е незадоволен што не сме прекрстени у бугари, па ви ги соли тоа кикирките у глава дека договоров е "уште едно фијаско". Го слушнавме него као преговарал за името, да му се нае**м на племето врховистичко.
a уствари тебе душиче ти рекле да продаваш овде дека заев ја крие за да после триумфално да покаже како ги поебал ли :icon_lol::icon_lol: до таму ли дојде работава...

мајсторе, ок е што се надеваш дека и ти како шефовите твои ќе се протнеш во влада како советниче .ама мислам дека таа славина се затвори, не ги импресионираш со форумскиве борби што цел ден ги водиш, не си потребен веќе, не си се излактал убаво, они влегоа, првата плата веќе ја почастија, тебе те оставија на форумов да гувееш.:icon_lol::icon_lol:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Милошоски и Илче ќе бидат ебани летово, нив им бил редот да се тртат, лани Пандов сега овие.
а за ивончето дали имаш инфо кога ќе биде тртена?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.478
Поени од реакции
81.925
a уствари тебе душиче ти рекле да продаваш овде дека заев ја крие за да после триумфално да покаже како ги поебал ли :icon_lol::icon_lol: до таму ли дојде работава...

мајсторе, ок е што се надеваш дека и ти како шефовите твои ќе се протнеш во влада како советниче .ама мислам дека таа славина се затвори, не ги импресионираш со форумскиве борби што цел ден ги водиш, не си потребен веќе, не си се излактал убаво, они влегоа, првата плата веќе ја почастија, тебе те оставија на форумов да гувееш.:icon_lol::icon_lol:
lol, зарем ти мислиш дека ВМРО и СДСМ ставаат на позиции според тоа кој што зборел на интернет?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom