Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Дај боже да има некој доказ и за ова ќелавава будала од вмро што јаде гомна секој ден. Данев, Денев како и да е му ебам ламбата на глава што ја има. Дај боже да скапе во затвор и тој заради сите закани што ги има кажано. Ќе се врателе на власт тие, мрш бе.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Нoрмaлнa рaбoтa е криминaлци дa лежaт зaтвoр,не е нoрмaлнo дa бидaт вo нoвaтa влaдa.
Шо не пркна бе пиле последниве 10 години. Тебе те чекавме цело време да ни кажеш дека не е нормално криминалци да ти се во влада, собрание, државни институции и управи.

Па ти си прероден човек, печен си за да бидеш шарен револуционер!:icon_lol:[DOUBLEPOST=1500400274][/DOUBLEPOST]
Инсинуации и конспирации!!!!!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Сега треба да допре до секој Албанец? Откако ги исчистија и во гасни комори ги ставија?
Абе ако сака и дијалектите нека им ги научи, не се сендвичи тие.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Шо не пркна бе пиле последниве 10 години. Тебе те чекавме цело време да ни кажеш дека не е нормално криминалци да ти се во влада, собрание, државни институции и управи.

Па ти си прероден човек, печен си за да бидеш шарен револуционер!:icon_lol:
Кaкo дa пркнaм кoгa дo пред дa се oбјaвaт бoмбите,ниту некoј прoтестирaше,ниту гo бoлеше к.р.Дa прoтестирaше и дa се бунеше еве ти нa пример и дa ме викнеше ке ти се придружев ти гaрaнтирaм.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Нешто ќе ги куваат дуи да гласаат против договорот со бугарите? Има некоја скапана позадина ова лигавење, не е за џабе или скраја да е - од љубов.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Нешто ќе ги куваат дуи да гласаат против договорот со бугарите? Има некоја скапана позадина ова лигавење, не е за џабе или скраја да е - од љубов.
И Дуи на ЕУ и САД ќе им речат ебете се какви добри односи со Бугарија?
 
V

viktora

Гостин
Фамозниот договор со Бугарија меѓу првите чекори на агендата на владава - не ми е јасно зошто.

Прво, каков и да е, поволен-неповолен, истиот ќе биде актуелна тема за опозицијата да јаде трици по медиуми. Не им оди у корист на сдс на сопствениот имиџ и борба за гласови.

Второ, бавење со Нимиц, Коѕиас, име, к***и-палци...уште понеповолно од ова со Бугарија. И двете прашања не викам дека не се важни, ама...

Трето и најважно - мораат да ги спроведат реформите во судството и конечно да тргнат со сериозни судења од страна на сериозни судии. Статусот на СЈО останува нерешен, специјално одделение во кривичен исто така, хиените од 90, само на тројца им е одреден притвор....кој им ја крои стратегијава не ми е јасно?

Сржта на проблемот е во загушеноста и неспроведување на правдата. Се' друго ќе си дојде во ред, ако ова се опраи.
Тебе уште не ти е јасно дека Заев го плаќа долгот на тие што му помогнаа да дојде на власт и што му ги дадоа снимките?Ти стварно мислиш дека некој курот го заболе што Грујо крадел или некој што јадел месо од бизон за 5к?

Целта е да се затворат крупните прашања на балканот на штета на помалите.Турција и Русија тропаат на врата на ЕУ и се брза бе.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Тебе уште не ти е јасно дека Заев го плаќа долгот на тие што му помогнаа да дојде на власт и што му ги дадоа снимките?Ти стварно мислиш дека некој курот го заболе што Грујо крадел или некој што јадел месо од бизон за 5к?

Целта е да се затворат крупните прашања на балканот на штета на помалите.Турција и Русија тропаат на врата на ЕУ и се брза бе.
Дај боже што побрзо да е тоа прашање затворено.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
И Дуи на ЕУ и САД ќе им речат ебете се какви добри односи со Бугарија?
Мислам дека во дуи има искомпромитирани ликови на кои сепак помила им е слободата и парите што ги украле отколку еу и сад, па може овие да играат на таа карта. Им се најдоа и со изборите, ДИК исл.
А може да е и нешто друго, ама дека е со добра намера сигурен сум дека не е.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Мислам дека во дуи има искомпромитирани ликови на кои сепак помила им е слободата и парите што ги украле отколку еу и сад, па може овие да играат на таа карта. Им се најдоа и со изборите, ДИК исл.
А може да е и нешто друго, ама дека е со добра намера сигурен сум дека не е.
Не викам дека е со добра намера, ама дека ќе ги натераат да гласаат против инструкторите нивни тоа не верувам. Може да се каже дека се спремаат за локални со вакви изјави, ама ако нека се спремаат, па да видат сендвичите кој тоа си знае веќе албански.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Тебе уште не ти е јасно дека Заев го плаќа долгот на тие што му помогнаа да дојде на власт и што му ги дадоа снимките?Ти стварно мислиш дека некој курот го заболе што Грујо крадел или некој што јадел месо од бизон за 5к?

Целта е да се затворат крупните прашања на балканот на штета на помалите.Турција и Русија тропаат на врата на ЕУ и се брза бе.
Мхм.
Заев само отплаќа долгови, а паторот тргна на пат да го врати царството на Александар до Индија. Мислиш дека паторот го заболе за тебе кога го лапаше стекот од бизон?
Уште не знаете кај терате вие бе. Стоите позади самоубиец и уште не ви е јасно колку сте очајни. Паторот ти е "yesterday news", завршена приказна.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Мхм.
Заев само отплаќа долгови, а паторот тргна на пат да го врати царството на Александар до Индија. Мислиш дека паторот го заболе за тебе кога го лапаше стекот од бизон?
Уште не знаете кај терате вие бе. Стоите позади самоубиец и уште не ви е јасно колку сте очајни. Паторот ти е "yesterday news", завршена приказна.
Незнaм кoлку пaти имaм пишaнo декa пaтoрoт и oстaтoкoт oд бaгрaтa зaминaa вo истoријaтa.Тие се пoлитички мртви,a нaјверoјaтнo блaгoдaрејќи нa нoвиве безрбетници ке се спaсaт oд келијa.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Кaкo дa пркнaм кoгa дo пред дa се oбјaвaт бoмбите,ниту некoј прoтестирaше,ниту гo бoлеше к.р.Дa прoтестирaше и дa се бунеше еве ти нa пример и дa ме викнеше ке ти се придружев ти гaрaнтирaм.
Другар, не знаев дека имаш вакви тенденции. Ќе те викнев и на протестот за Нешковски и на студентските протести. Стварно извини.:(

Кажи ми, излезе на некој протест од кога се објавија "бомбите"?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Другар, не знаев дека имаш вакви тенденции. Ќе те викнев и на протестот за Нешковски и на студентските протести. Стварно извини.:(

Кажи ми, излезе на некој протест од кога се објавија "бомбите"?
Зa Нешкoвски бев.Не ми се дoпaднa кoгa се вмешaa шaрените.Сo тoa штo сдсм не бирaa кoгo и кaкo ке викнaт нa прoтестите дoкaжaa кoлку се ситнa бoрaнијa нaспремa вмрo,истo кaкo и штo и вмрo дoкaжaa кoи се кoгa дoзвoлијa aмди,син му и шaкa неписмени ѓупци дa стaнaт фaктoр у држaвaвa.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom