Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Nema vrska. Eve jas sum so star dokument, i toa od tatko krstenica od bg. Egzarhija. Tri meseci vekje sum na dopolnitelna so zapirka. Original ne sum nosel vo mp, niti planiram da nosam.
Епа како планираш без оригинал да дадат државјанство? Јас ја доставив оригиналната лична карта од прадедо ми, и да оригиналите ги враќаат откако ќе ти излезе државјанството. А ако не носиш - среќно шо да ти кажам.
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Aide se nadevam deka za brzo vreme ke se pokaze deka site gresime i deka bugarija nema da zaboravu na svoite vo makedonija.edin narod dve drzavi.
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Znae li nekoj da mi kaze dali potvrdite od zdruzenieti vo Bitola e isto kako toa od Strumica mislam dali gi priznavaat i od dvete.
 
Член од
4 април 2015
Мислења
179
Поени од реакции
251
Епа како планираш без оригинал да дадат државјанство? Јас ја доставив оригиналната лична карта од прадедо ми, и да оригиналите ги враќаат откако ќе ти излезе државјанството. А ако не носиш - среќно шо да ти кажам.
Moe mislenje e ako treba da dostavime originali, toa i kje go pisuvase. A koga bev na intervju go nosev originalot so sebe, i insistirav da im go ostavam, mi rekoa deka ne treba. Ne sakaa da go zemat.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Moe mislenje e ako treba da dostavime originali, toa i kje go pisuvase. A koga bev na intervju go nosev originalot so sebe, i insistirav da im go ostavam, mi rekoa deka ne treba. Ne sakaa da go zemat.
А мое мислење е ако требало копија немаше да ми земат оригинал, па сега види дали ние знаеме подобро од вработените. Поздрав.
 
Член од
13 април 2017
Мислења
45
Поени од реакции
72
NEMA vrska muabetov pa neli ke ja slavime zaednickata isrorija ili toj del si go preskoknal I baska za brzo vreme ke se oformi bugarska partija I sekoj koj se oseka kako bugarin slobodno ke mozes da se deklarira kako takov vo makedonija,taka da ova ic ne ti drzi voda
nemam nisto preskoknato a ti vrati go filmot i kazi mi od koga pocnaa problemite i za sto skoro site se na dopolnitelna, inace toa BG partija i dr. ke si tera kako sto ke pisuva vo dogovorot
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
nemam nisto preskoknato a ti vrati go filmot i kazi mi od koga pocnaa problemite i za sto skoro site se na dopolnitelna, inace toa BG partija i dr. ke si tera kako sto ke pisuva vo dogovorot
Od koga viceprezidentot rece deka sve ke se proveruva I deka ke oformi svoj Tim za proverka na vistinitosta na dokumentite e od togas pocnaja problemite.zenata rece deka I pri najmal problem nema da potpisuva ukazi.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
NEMA vrska muabetov pa neli ke ja slavime zaednickata isrorija ili toj del si go preskoknal I baska za brzo vreme ke se oformi bugarska partija I sekoj koj se oseka kako bugarin slobodno ke mozes da se deklarira kako takov vo makedonija,taka da ova ic ne ti drzi voda
Izgleda si pisis kako sto sakas da bide. Realnosta e druga za zal
 
D

Daniel_faca

Гостин
Ej luge a ako najdes rabota vo bg dali polesno ke dobies drzavjanstvo so veke pocnata postapka znae li nekoj da odgovori?
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
32
Поени од реакции
23
Jas utrovo dadov dopolnitelni dokumenti vo ambasadata. Povtorno mi rekoa deka nema potreba ama jas insisturav deka sakam da dadam i gi prifatija
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Jas utrovo dadov dopolnitelni dokumenti vo ambasadata. Povtorno mi rekoa deka nema potreba ama jas insisturav deka sakam da dadam i gi prifatija
A te molam dali im rece deka SKORO SITE se vrateni na dopolnitelna?!?!
I dali e toa-da si na dopolnitelna radi dokumenti sto treba da se dostavat, ako veke ne ti gi prifakale i kazale deka "ne treba" ???
Kakvo objasnenie ti dale, zosto se lugevo na dopolnitelna?
A i site sto davate dopolnitelni dokumenti, koga ke vi recat "ne treba", daj prasajte gi zosto togas site se na "FAMOZNATA DOPOLNITELNA" ako ne treba dokumeti da se dostavat ???? Sto e problemot???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom