Велес

Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949
Znaete li nekoj instruktor vo gradov sto moze da go pustam detevo da uci da pliva???
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Professorive po fizicko, od gimnazija sekoe leto drzat plivacka skola, jas ko dete odev nekolku leta.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949
Vi blagodaram, za informacijata, i jas znam za petre profesorot deka ucese deca da plivaat, go prasav, ne e siguren za godinava deka ke drzi skola ama ke pprobam da iskontaktiram i so ovoj Ile.
 
M

Moon Child

Гостин
Vi blagodaram, za informacijata, i jas znam za petre profesorot deka ucese deca da plivaat, go prasav, ne e siguren za godinava deka ke drzi skola ama ke pprobam da iskontaktiram i so ovoj Ile.
Ile drzese porano casovi toa znam za sigurno, bese i spasitel na bazen, i tatko mu drzese na vremeto casovi za plivanje.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.929
Поени од реакции
6.094
Dm kozmetika sto e vo veles moze nekoj da mi kaze vo sabota dokolku raboti ?
 
Член од
22 август 2012
Мислења
233
Поени од реакции
154
Здраво

Ако возам по автопатот од Велес за Скопје пред првата наплатна рампа дали може да се исклучам за да идам на езерото поточно во Хотел романтик?

како на мапата
https://www.google.com/maps/@41.7736871,21.7720003,634m/data=!3m1!1e3

инаку на гоогле стрит вју покажува дека овој пат е затворен за сообракај

Благодарам
 
M

MD_

Гостин
Здраво

Ако возам по автопатот од Велес за Скопје пред првата наплатна рампа дали може да се исклучам за да идам на езерото поточно во Хотел романтик?

како на мапата
https://www.google.com/maps/@41.7736871,21.7720003,634m/data=!3m1!1e3

инаку на гоогле стрит вју покажува дека овој пат е затворен за сообракај

Благодарам
Може да се исклучиш десно одма пред патарината, после возиш накај Отовица (под мостот треба да испаднеш) па тек после вртиш накај езерото
 
Член од
22 август 2012
Мислења
233
Поени од реакции
154
Може да се исклучиш десно одма пред патарината, после возиш накај Отовица (под мостот треба да испаднеш) па тек после вртиш накај езерото
Blagodaram mnogi, znaci ovoj pat e vo funkcija ne e zatvoren. Taka?
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
ОМГ Каков е овој мотор?
Нејкам да тупам, али моторџииве, тоест децата со скутери поима немаат од сообраќајна култура. Претицуваат на кривини, се тркаат по кружниот тек. Неќна намерно сакав да изгазам двајца малолетници на Априлии ми го пресекоа патот кај Васил Главинов и без сигнализација закочија пред мене. Ке ги отепав.
Жално за родителите, али 85% од велешките скутерџии си го бараат ова. За памет нека им биде, иако мислам дека немаат памет во тоа црпките зелени.
 
C

cige

Гостин
ОМГ Каков е овој мотор?
Нејкам да тупам, али моторџииве, тоест децата со скутери поима немаат од сообраќајна култура. Претицуваат на кривини, се тркаат по кружниот тек. Неќна намерно сакав да изгазам двајца малолетници на Априлии ми го пресекоа патот кај Васил Главинов и без сигнализација закочија пред мене. Ке ги отепав.
Жално за родителите, али 85% од велешките скутерџии си го бараат ова. За памет нека им биде, иако мислам дека немаат памет во тоа црпките зелени.
И тие на 4 тркала воопшто не почитуваат приоритет на мотоциклисти на раскрсница.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom