Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2017
Мислења
7
Поени од реакции
3
Здраво, денес ми се смена статусот и го пишува следново:
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка
Aj малку повеќе информации кој е запознат што e следно?
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Здраво, денес ми се смена статусот и го пишува следново:
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка
Aj малку повеќе информации кој е запознат што e следно?
Никој не знае што е следно. Илјадници сме со тој статус.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
89
Ve pratam podolgo vreme sega se registrirav, edna rabota da razjasnime dali site sto se vreteni od finalna na dopolnitelna ste povrzani so orginal izvodi od toj sto dokazuvaat poteklo
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дали може само со происход да барам привремена лична карта?
Не знам зошто ти е привремена, има краток рок на важност и ти дава ограничени права во Бугарија. Можеш постојана.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
Нема државјанство без доказ за потекло и тука нема никаква дискусија, Прашај ако можеш потврда од клуб да земеш ако пра баба или дедо биле родени во село со мнозинство бугари во македонија

Jas zedov pasos bez potvrda od klub i bez predci so bg drzavjanstvo ni baba,dedo,strina,brat.....Imam pisuvano ponazad vo temava.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
IMG_3434.PNG Tuka sum pak da siram lagi i dezinformacii :angel:
I ova laga li e? Da ne mu naoraviv lazen profil i da ne go napisav jas ova?! a mili eksperti? :masa:
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
I pak si vraten na dopolnitelna? Jas sum inervju fevruari 2014, a od april godinava na finalna a dotogas bev na dopolnitelna od juni 2015
Da na dopolnitelna sum

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,

Bilo koj sto ima vakov status ako mu se promeni vo nekoj drug status neka pise tuka da znaeme zasto ima mnogu sto se na dopolnitelna...
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
2560/2016 godina bez da odi na dopolnitelna denes statusot mu e
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
41
Поени од реакции
27
Svrtev eden kup broevi na prepiski od 2014, i so golema doza na sigurnost mozam da kazam deka posledniot broj na finalna sto e staven e 3460/2014, od tuka nagore vo slednite 200 brojcinja poveke nema finalna tuku samo dopolnitelna.

Dodeka od broj 3121/2014 - 3460/2014 se ispomesani ima kup seuste na dopolnitelna i kup na finalna.

Kolku vreme se so ovie statusi i so koja brzina rabotat neznam.
No ova e indikator otprilika do kade se stasani so prerazgleduvanje na 2014 godina.
Jas sum 36xx/2014 za zal seushte na dopolnitelna, koga kje ima promena kje objavam....
 
Член од
21 декември 2014
Мислења
111
Поени од реакции
23
Не знам зошто ти е привремена, има краток рок на важност и ти дава ограничени права во Бугарија. Можеш постојана.
мислев на привремена за да работам во странство, додека да ми излезе пасошот.
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Jas zedov pasos bez potvrda od klub i bez predci so bg drzavjanstvo ni baba,dedo,strina,brat.....Imam pisuvano ponazad vo temava.
Ama sigurno ne cekase potpis od ovoj viceprezident I sigurno taa ne ti go ima potpisano ukazot.mislam deka tuka e najgolemata kocnica[DOUBLEPOST=1500061933][/DOUBLEPOST]
мислев на привремена за да работам во странство, додека да ми излезе пасошот.
Ne mozes da rabotis so licna karta vo stranstvo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom