Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
...кај бе живееш ти? ..на Фиџи??? мора да ти е тешко таму осамен... :) Мене Маријан плац ми е на само 1050 км , на четири саата од дома..лагзам.
4 caти до маријан плац??
во која ли вукојебина ти живееш!
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.896
Поени од реакции
31.847
Па према устав на србија, косово е се уште дел од нивната држава, исто и спрема резолуцијата на ОН косово е дел од србија. Така да правно тоа може да го толкуваат како мешање во нивни внатрешни работи и нарушени соседски односи
Јас сеуште не гледам како ова е аргумент за наше влагање во ЕУ. :cautious:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.101
Поени од реакции
12.768
До вчера става rainbow знамиња на профилна, иде на геј паради у први редови, бара закоравени ВМРОвци да бидат осудени за говор на омраза против ЛГБТ, бара поддршка од либерална Европа на база на остварување на права и слободи за сите маргинализирани групи, у црква не влегол никад.

У меѓувреме добива власт, проекти, моќ, почнува да брани право на слободен говор иако тој е истиот говор мржње од претходно, почнува да се залага за религиозните групи како битни чинители на општество па макар што нивниот постулат се коси со неговите претходно либерални ставови у врска ЛГБТ и слично.

Денес праиме муабет на тема "личен став" на потпретседател на партија. Незнам како да ви кажам, али кога ќе станеш потпретседател на владејачка партија, за вакви прашања немаш право на сопствен став. Не дека нешто едноумие муабет и слично, него уште не си станал свесен дека претставуваш гласачко тело. Не е ова сопствен став дали Скопско е боље од Даб па за вкусови да речеме не се дискутира, ова е класично пљукање и релативизирање на се она што беше у кампања претходно.

Прво беше ретерирањето од СК2014 и целата пропаганда која се шлајфаше 2 години уназад дека ќе се руши, француски кључеви и слично. Сега е ретерирање од залагања за толерантна политика. У меѓувреме продолжуваме со задужување во стилот на ВМРО без да прочитам некаде колку е оправдано тоа.

Следно очекувам ретерирање и амнестија за врхушката.
Ти брат печен си да ти залепат етикета вмровец бањативе шерифи на темава .


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Јас сеуште не гледам како ова е аргумент за наше влагање во ЕУ. :cautious:
Toa ти е во поглавието “Надворешни односи“ каде мора да се усогласат билатерални односи со сите земји членки на ЕУ. Со полска, австрија, литванија... нема да имаме проблеми, но со србија (ако до тогаш стане земја членка на ЕУ, може да се појават проблеми, имено србија може да бара корекција на македонските релации со косово, ко ќе биде невозможно со оглед на албанскиот политички фактор во државата така да тука можеме да останеме врзани подолго време.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
..не ме заебаај, тоа не е доказ не за мене , за ниеден суд во било која асална земја. Доказ е само за послушниците на глобалистичките свињи и нивните локални клики....За заглибаноста на раководството на државата од вмро по кое истите тие глобалистички свињи и нивните локални клики дигнаа дрва и камења не сум многу сигурен и тоа баш заради дрвата и камењата и кој нив ги дига и мафта со нив.

...кај бе живееш ти? ..на Фиџи??? мора да ти е тешко таму осамен... :) Мене Маријан плац ми е на само 1050 км , на четири саата од дома..лагзам.
еве и јас ти кажувам дека не се доказ такви снимки какви што се, но верувам во нивната содржина, дали ти веруваш тоа ми беше прашањето
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.896
Поени од реакции
31.847
со србија (ако до тогаш стане земја членка на ЕУ, може да се појават проблеми, имено србија може да бара корекција на македонските релации со косово, ко ќе биде невозможно со оглед на албанскиот политички фактор во државата така да тука можеме да останеме врзани подолго време.
Да бе Лет3, ако сакаме да влеземе во ЕУ би било добро и Србија да не поставува услови и да прави проблеми (не дека тоа ќе направи голема разлика во големиот куп проблеми кои веќе ги прават Грција и Бугарија, а и Албанија за НАТО).

Ама јас не те прашувам тоа. Јас те прашувам кои се аргументите за наше влагање во ЕУ, не те прашувам како побрзо да влеземе во ЕУ.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
..не ме заебаај, тоа не е доказ не за мене , за ниеден суд во било која асална земја. Доказ е само за послушниците на глобалистичките свињи и нивните локални клики....За заглибаноста на раководството на државата од вмро по кое истите тие глобалистички свињи и нивните локални клики дигнаа дрва и камења не сум многу сигурен и тоа баш заради дрвата и камењата и кој нив ги дига и мафта со нив.
затоа и им е пратен шлепер докази во вид на уплатници, документи договори анекси потписи печати....[DOUBLEPOST=1499247237][/DOUBLEPOST]
Ама јас не те прашувам тоа. Јас те прашувам кои се аргументите за наше влагање во ЕУ, не те прашувам како побрзо да влеземе во ЕУ.
шо подразбираш под аргументи за влез во ЕУ??
дали који се нашите аргументи спрема нас самите или некои аргументи им треба на ЕУ да не прими во ЕУ?
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Денешната желботека ви по претставува Илија Димовски!

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, на прес-конференција побара Јавниот обвинител да биде предлоежен од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ и наместо со просто мнозинство да се бира со двотретинско мнозинство.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
очајни вмроци, трескаат глупости и сонуваат за подобри денови (за нив).
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Немoј дa мислиш.Сигурнo е тoa.Oнoј мoмент кoгa ке им се спрoтистaвaт Сдсм нa "НАДЛЕЖНИТЕ" ете ти ги Вмрo нa влaст пoвтoрнo.
11 години вмро беше послушник на “надлежните“?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
.. Битола која на времето имаше 100.000 жители сега дали има 60.000.
Скрати малце.. да не претеруваме.[DOUBLEPOST=1499251272][/DOUBLEPOST]
Заев се обиделе да го наместат, се знае како полиција и обвинителство работи во такви случаеви (видовме на примери на доктори, професори....) , нема тука снимки, туку му се даваат бележани новчаници кои ги барал како поткуп, 15 минути подоцна влегува полицијата, претрес и притвор.
Али изгледа не им успеваше да го намамат, па рекоа, “дај барем некоја снимка... ова можи да послужи али мора да сецнеме на неколку места за да изгледа како да бара поткуп...“
Изгледа тоа е.

Ами цигара шо запали в канцеларија? На робија не се оди за тоа?[DOUBLEPOST=1499251586][/DOUBLEPOST]
Снимките за Заев нека бидат доказ, ама нека бидат и снимките на СЈО доказ, не може едни да едни не.
Може. Зависи како се набавени.
 
Последно уредено:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
очајни вмроци, трескаат глупости и сонуваат за подобри денови (за нив).
...нешто се мислам.. си видел , слушнал..така нешто..... дека некоја лубеница испуштена од под мишка одлетала накај облаците?? Познато е инаку дека секогаш завршуваат распрскани на бетонот.. Од каде на каде сега ти претпоставуваш дека една сдсм е исклучок од законот за гравитација???
Не се ни очајни, ниту трескаат глупости..., само чекаат.., а такво искуство и стрпливост имаат на претек :) :)
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Скрати малце.. да не претеруваме.[DOUBLEPOST=1499251272][/DOUBLEPOST]
Изгледа тоа е.

Ами цигара шо запали в канцеларија? На робија не се оди за тоа?
му се фатите вие за цигарата
нема за што, цигара запалил во канцеларија, робија 50 години
а вашите за украдени милиони не смеат да одат во затвор, со протести ќе ги браните
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Скрати малце.. да не претеруваме.[DOUBLEPOST=1499251272][/DOUBLEPOST]
Изгледа тоа е.

Ами цигара шо запали в канцеларија? На робија не се оди за тоа?[DOUBLEPOST=1499251586][/DOUBLEPOST]
Може. Зависи како се набавени.
Снимките за Заев легално се набавени?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom