Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
и тоа ќе треба, предходната власт воопшто не водеше грижа, па после 2 дена дожд ни се случуваа катаклизмични поплави, рушења на брани мостови, граддови и земјишта под вода ради неисчистени и запустени канали и упропастена механизација, исто и 20 сантими снег оставаше села и градови отсечени од светот, стари и болни луѓе умираа без лекарска помош, без вода и струја поради неефикасноста на државните институции и опљачканите пари за справување со такви ситуации
..имаш право.... ми имаат пуштено снимка од терен кога еден референт од службата за спасување (по зборењето тетоец) како мало дете му плаче на шефот на мобилен кога јато шипатарес од арачиново му го земаат т.е. пљачкаат ко марокански скакулци двата шлепера со пумпи за вода и еден лопати кои ги носел за санирање на последиците од поплавата во Стајковци.... Затоа ти спомнав ручки за лопати, сеа е слободна земја и твојот производ нема ваљда да го грабат качаците... сеа е ова нивна земја не туѓа , алајбегова слама:) :)
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
абе каква слобода какви бакрачи
овие се исти ѓубриња како претходните
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Мислам дека Ванчо Михајлов е помал предавник од куртониве.
..не е на темава Лорде , ама кога го спомна човекот мислам дека вреди да се потенцира дека ја има ослободено Пиринска Македонија и планирал накај Вардарска , додека Грците во Егејска береле душа... Секако бил преамбициозен и неускладен со времето и ситуацијата околу интересите. Србите и Бугарите се едно со Грците кога интересот е во прашање, а и насоките на нивните големи ментори.
Ништо не се сменило до денес. А во историја од одма после те цртаат ко злочинец, крвник или злосторнички здружен криминалец кој здиплил море пари. Све је бе исто ко и лане... :) :)
Само будалетинките и папагалите не се мењаат...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
..не е на темава Лорде , ама кога го спомна човекот мислам дека вреди да се потенцира дека ја има ослободено Пиринска Македонија и планирал накај Вардарска , додека Грците во Егејска береле душа... Секако бил преамбициозен и неускладен со времето и ситуацијата околу интересите. Србите и Бугарите се едно со Грците кога интересот е во прашање, а и насоките на нивните големи ментори.
И шо статус сега има таа ослободената Пиринска Македонија?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
..истиот што ќе го има оваа Македонија во рамките на Мегало Шќиприја... :) :)
Не ти пратиле апдејт од штабо сега сме пробугарски орјентирани.
То со голема албанија е застарена работа, не ја користите појќе.
 
Последно уредено:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не ти пратиле апдејт од штабо сега сме пробугарски орјентирани.
То со голема албанија е засарена работа, не ја користите појќе.
...неам бе јас штаб Летко, јас сум што би се рекло модерно.... иновативен претприемач, старап гуру, филенс политички аналитичар и евангелист на Македонизмот. Ова последново изгледа ти заглавуе у храновод, па не можеш да го свариш.., што у основа те збунуе...
Не е страшно и многу други исто... :) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
...неам бе јас штаб Летко, јас сум што би се рекло модерно.... иновативен претприемач, старап гуру, филенс политички аналитичар и евангелист на Македонизмот. Ова последново изгледа ти заглавуе у храновод, па не можеш да го свариш.., што у основа те збунуе...
Не е страшно и многу други исто... :) :)
не бе нема врска познавам јас претприемачи и аналитичари, ти не си ни едно ни друго.
Ти си заглавен во некои партиски тефтери како пратеник на дпмне со потпишана бланко меница и сега мора да се окајат гревовите.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Да си честитаме 4 Јули. Премиерот Бејли очекува да му честитате и лично некој од вас кованац, пушанац или цепанац!!!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Да си честитаме 4 Јули. Премиерот Бејли очекува да му честитате и лично некој од вас кованац, пушанац или цепанац!!!
Му честитавме тогаш на приемот. Баш добра забава беше.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.923
Мислам дека појма немаш од историја.
..не е на темава Лорде , ама кога го спомна човекот мислам дека вреди да се потенцира дека ја има ослободено Пиринска Македонија и планирал накај Вардарска , додека Грците во Егејска береле душа... Секако бил преамбициозен и неускладен со времето и ситуацијата околу интересите. Србите и Бугарите се едно со Грците кога интересот е во прашање, а и насоките на нивните големи ментори.
Ништо не се сменило до денес. А во историја од одма после те цртаат ко злочинец, крвник или злосторнички здружен криминалец кој здиплил море пари. Све је бе исто ко и лане... :) :)
Само будалетинките и папагалите не се мењаат...
Ванчо Михајлов предавник или не?
- прашање е сега!

Воопшто не е поентата на мојот пост предавничкиот или не карактер на Ванчо Михајлов, туку вашиот.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.708
Поени од реакции
11.969
Ванчо Михајлов предавник или не?
- прашање е сега!

Воопшто не е поентата на мојот пост предавничкиот или не карактер на Ванчо Михајлов, туку вашиот.
Поентата на мојот пост е дека имаш недостаток од некои најосновни познавања за историјата на македонскиот народ од изминативе 117 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom