Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јуни 2017
Мислења
50
Поени од реакции
14
Proverka od viceprezid znaci deka moze da potpise a moze i ne? Neka kaze nekoj sto veke go ima pominato ova
 
Член од
1 март 2017
Мислења
62
Поени од реакции
79
Некој ако знае да каже до кој датум се стигнати со издавање происходи, ве молам. На 09.12.2016 имаме поднесено, се изначекавме :(
Eve ti broj na DABC pa si pozovi pa si pitaj 02/9350660 . Pred ovaj broj dodaj izlaz iz Makedoniju i pozivni za Bugarsku.
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Тој член пиша декември интервју ама влегол во систем дури во јуни/јули 2016..... мислам дека е најбитно кога сте влезени во задолжителна. Јас бев окт. интервју , истиот месец влегов во задолжителна и сеуште сум
AUUUU, da ne sakal dakaze intervju dekemvri 2015? togas e veke drugo... inaku neznam kako moze da si vo sistem bez intervju, prvo intevju - pa zadozitelna - pa finalna
 
Член од
12 јануари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
4
Mozi da pratis kako tocno pisuva na bugarski deka se prekrateni? Na brojceto od brat mi ova pisuva С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин. I posrednikot mu rece ne e prekrateno i nova molba i dopolnitelni dokumenti odnese vo dekemvri 2016 ( potvrda od kaj Lazar plus izvodi od pradedo roden pred 1920g) ama nema nikakva promena na status.. E sega prasanje e dali ne matka ili ne. A raboti 16 godini so vaganje bugarski pasosi i poznavame mn ljuge so izvadoa preku nego
kako da se gledam sebe istiot slucaj i moabetot od posrednikot isto sve da ne ti posreduva slucajno goko od strumica ?? i pishi mi od koj grad si ako sakash koga ce idam vo Sofija za da se pocne od novo procedura da ideme zaedno jas ce brkam sam rabota ne veruvam povece na posrednici i znam shto treba da se pravi se informirav na forumov od cesni luge shto i kako da se pravi pozz
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Се јавив кај вицепрезидентот му кажав дека чекав 5 месеци и денес ми се смени статусот во проверка от Вицепрезидента... му се преставив... и не ми побара бројче само ми рече дополнителни документи да однесам... еве телефон ѕвонете
+35929237455
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Се јавив кај вицепрезидентот му кажав дека чекав 5 месеци и денес ми се смени статусот во проверка от Вицепрезидента... му се преставив... и не ми побара бројче само ми рече дополнителни документи да однесам... еве телефон ѕвонете
+35929237455
А ти со какви документи си ?
 
Член од
6 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
7
Се јавив кај вицепрезидентот му кажав дека чекав 5 месеци и денес ми се смени статусот во проверка от Вицепрезидента... му се преставив... и не ми побара бројче само ми рече дополнителни документи да однесам... еве телефон ѕвонете
+35929237455
A ako ne znaes bugarski bas ke se razberime na makedonski ili poslabo taa rabota? Jas cekam od mart, mislis deka treba da mu se javam na viceprezidentot ili rano e uste?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Proverka od viceprezid znaci deka moze da potpise a moze i ne? Neka kaze nekoj sto veke go ima pominato ova
Dosea samo 1 lice ima dobieno potpisan Ukaz posle Proverka od Viceprezidenta, site ostanati sme so toj status bez promena do ovoj moment.
Inaku ova e nov status sto se pojavi mart-april 2017, nemase porano vakov status.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Се јавив кај вицепрезидентот му кажав дека чекав 5 месеци и денес ми се смени статусот во проверка от Вицепрезидента... му се преставив... и не ми побара бројче само ми рече дополнителни документи да однесам... еве телефон ѕвонете
+35929237455
Фала на информацијата, значи има надеж да се добие уакз ако се достават стари документи за потекло :)
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
32
Поени од реакции
23
Znae li nekoj ako se prevedat i legaliziraat dokumenti vo ambasadata vo skopje potoa moze li tie da se podnesat vo Sofia ili mora tamu se toa da se sredi?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom