Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Правдата е бавна, и големите земји се соочуваат со такви случаеви да криминалецот им е недостапен, али еднаш влезен во правниот систем, тој останува таму или додека не се реши случајот или додека не почини.
Македонија оди и понатаму, еден ден ќе биде и во ЕУ тогаш криминалецот ќе мора да бега и од земји кои не се членки на ЕУ или кои немаат екстрадикција со ЕУ. И на 70 годишна возраст ќе мора да се распрашувва за закони права екстрадикции можеби некаде во африка или блискиот исток.
Македонија во гејско курварскиот со тројни аршини клуб со прекар еу ќе влезе на свети никад.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Чекај бе овој некој самопрогласен лорд да ти бил??
хехееххеххехеххе
ххехехехехе
Сега видов хехехех
Какви будали држи форумов мајко моја....
Кој лорд,кој цар..
Абе оние од бардовци да позавидат

хеххехеехеххе

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Да бе Лорд Дондарион.... млад, убав и популарен, познат по својата храброст, постојаност и сигурност. Циганката единствено не ја спомнува неговата наследна глупоќа....која станува се поевидентна.... :) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Македонија во гејско курварскиот со тројни аршини клуб со прекар еу ќе влезе на свети никад.
Така велат неприателите на Македонија[DOUBLEPOST=1498927956][/DOUBLEPOST]
Имот префрлен по било кој основ неможат да го одземат од новиот сопственик.
Се додека може сопственикот да го докаже законското потекло на имотот[DOUBLEPOST=1498927983][/DOUBLEPOST]
Неколку милиони во конвертабилна валута, многу лесно ги ублажуваат сите набројани симптоми. :)
За жал таквите ни ја водеа државата последни 10 години
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Моја грешка!
Забораив дека од нискоклеточни како Фринџ или Бијонс, па све до крмаци како Конкрит, све сте вие неутрални и објективни.
Ја повлекувам етикетата.
Ај вечниов резервист,нервозен нешто?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.149
Поени од реакции
12.916
И после ќе се чудиш кога ќе ти речат дека си глуп ко шахта. :toe:
Види ставре,педериште едно старо.
Прво неам лиценца за вреѓање како тебе за да ти изнакажам што имам на форум зашто ке бидам баниран.А интересно ми е да ве читам како влагате у филмови дека сте некои битни луѓе,лордови и што ти ја знам ја.
Друга работа - знам дека си старо педериште и се сомневав дека лордов ти е дечко.Сеа сомнежите се повеќе си се овистинуваат.Се браните еден со друг како прави гулапчиња,голема љубов ќе да е у прашање.
Трето - имам читано дека климаксот некои луѓе тешко го поднесуваат,ама чоек има лекови за тоа бе.Да не ме сфатиш погрешно,ти до утре лечи климакс и комплекси на форумов ако сакаш,ама не е лошо и некое апче да кркнеш.
Валда има некои лекови за намалување на симптомиве што ги покажуваш. :toe:
Биди ми поздравен и со лесно.
пс.
Бидете си педери и самопрогласени лордови,курови,што сакате.Ама не ми се качувај мене на куров,на мина може да налеташ ;)
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Види ставре,педериште едно старо.
Прво неам лиценца за вреѓање како тебе за да ти изнакажам што имам на форум зашто ке бидам баниран.А интересно ми е да ве читам како влагате у филмови дека сте некои битни луѓе,лордови и што ти ја знам ја.
Друга работа - знам дека си старо педериште и се сомневав дека лордов ти е дечко.Сеа сомнежите се повеќе си се овистинуваат.Се браните еден со друг како прави гулапчиња,голема љубов ќе да е у прашање.
Трето - имам читано дека климаксот некои луѓе тешко го поднесуваат,ама чоек има лекови за тоа бе.Да не ме сфатиш погрешно,ти до утре лечи климакс и комплекси на форумов ако сакаш,ама не е лошо и некое апче да кркнеш.
Валда има некои лекови за намалување на симптомиве што ги покажуваш. :toe:
Биди ми поздравен и со лесно.
пс.
Бидете си педери и самопрогласени лордови,курови,што сакате.Ама не ми се качувај мене на куров,на мина може да налеташ ;)
....педериште старо??? не заебааај..., јас се си мислев некој од она коопиљааната пубертетлиска што е испоангажирана од газдата да скакута , праи шарена врева и администрира овде..., па и како се усликуе со тоа свастиката, рука ќе стаев у огин дека е некоја недозреана будалетинка... :) На Лордот не може да му се замери.., три четири пута оживеан, мора да се очекуат фелери у умот... :sneaky:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.914
Поени од реакции
32.998
Види ставре,педериште едно старо. Прво неам лиценца за вреѓање како тебе за да ти изнакажам што имам на форум зашто ке бидам баниран...знам дека си старо педериште и се сомневав дека лордов ти е дечко.Сеа сомнежите се повеќе си се овистинуваат.Се браните еден со друг како прави гулапчиња,голема љубов ќе да е у прашање. ;)
Oд „прислушкуваните“ видео материјали објавени на јутјуб:





 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Oд „прислушкуваните“ видео материјали објавени на јутјуб:





Тоа ти е односот помеѓу македонската "интелектуална" "елита" и странските губернатори - во 4 гифови.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
..можеме да констатираме дека американците се со изклучиво омаложувачко и навредливо однесување кон нас македонците и нашата држава. Се што праќаат овде , ај што доаѓа со крајно понижувачки барања и диктати , ама гласниците и претставниците како намерно да ги бираат од некои институции за лица со посебни потреби по тоа американските рурални вукојебини.... Навистина крајно нехумано и потценувачки и наивни се ако се надеваат дека тоа ќе им се заборави...
 
R

red.devil

Гостин
..можеме да констатираме дека американците се со изклучиво омаложувачко и навредливо однесување кон нас македонците и нашата држава. Се што праќаат овде , ај што доаѓа со крајно понижувачки барања и диктати , ама гласниците и претставниците како намерно да ги бираат од некои институции за лица со посебни потреби по тоа американските рурални вукојебини.... Навистина крајно нехумано и потценувачки и наивни се ако се надеваат дека тоа ќе им се заборави...
:facepalm:
Дај земи отруј се...
Најнавредливо и понижувачки за македонците и државава е што има вакви како тебе кој што го арчат воздухов.
Дај биди малце хуман, самозапали се во некоја штала и придонеси за доброто на сите во државава што многу ја 'сакаш'.
 
S

silmarillion

Гостин
Ми се свиѓа интермецево до утре. Утре пак, не очекувам ни пасоши да им земат.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.914
Поени од реакции
32.998
Тоа ти е односот помеѓу македонската "интелектуална" "елита" и странските губернатори - во 4 гифови.
А не, не... тоа погоре ти е вистинска форумска љубоф.
Инаку за илустрација на односот меѓу македонската "елита" и нејзните странски хендлери, ќе треба да поставам многу похардкор материјали - какви не е долично да се поставуваат на јавен форум. :sneaky:

Гуглај „blowjob x ray“ и потоа кликни на images ;)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
..можеме да констатираме дека американците се со изклучиво омаложувачко и навредливо однесување кон нас македонците и нашата држава. Се што праќаат овде , ај што доаѓа со крајно понижувачки барања и диктати , ама гласниците и претставниците како намерно да ги бираат од некои институции за лица со посебни потреби по тоа американските рурални вукојебини.... Навистина крајно нехумано и потценувачки и наивни се ако се надеваат дека тоа ќе им се заборави...
Ти најде за хуманост да пишуеш, лапач на местени тендери. Со парите со кои тебе те купиле, можеле вмороните да напраат нешто корисно за тие луѓе што тотално беа заборавени. Лицата со посебни потреби подобро да не ги ставаш во негативен контекст. Ти самиот си дел од голема група ментално ретардирани, затуцани, пештерски луѓе, членови на една скупина што се нарекува политичка партија, а лидерите, кои за ништо не ги давате, ви се клептомани со тешки душевни пореметувања и неопходно им е психијатриско третирање (откако ќе изробијаат).
И кого сакаш да ти прати Трамп или Барак Хусеин :D Обама бе? Да не сакаш лично да ти дојдат овде и да се бават со оваа безвезна, беззначајна недефинирана територија, која ти си мислиш дека е центар на универзумот?
И мене не ми е Ји по кеиф, ама дека многу им дае луфта за да се курчат. Му требаше цела година да доаѓа овде, па и пред него и онаа Нуланд...и двајцата со културен дипломатски јазик разговараа со кромањонци, за на крај да сфатат дека "со говнари треба со говнарски цефки".
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
И мене не ми е Ји по кеиф, ама дека многу им дае луфта за да се курчат. Му требаше цела година да доаѓа овде, па и пред него и онаа Нуланд...и двајцата со културен дипломатски јазик разговараа со кромањонци, за на крај да сфатат дека "со говнари треба со говнарски цефки".
Супер е Ји. Изгорен сум амбасадор да го стават во Скопје, има да ја силува фамилијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom