Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.233
Поени од реакции
15.292
Моја грешка!
Забораив дека од нискоклеточни како Фринџ или Бијонс, па све до крмаци како Конкрит, све сте вие неутрални и објективни.
Ја повлекувам етикетата.
Ako nekoj go kritikuval Grujo i negovata vlada...toa e Dexter...pa taka nemaš pravo da go etiketiraš.

A i ne go znam covekot ni koj e.....ne sme od ist grad.

Ne e sve crno belo vo zivotot
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
12.159
Моја грешка!
Забораив дека од нискоклеточни како Фринџ или Бијонс, па све до крмаци како Конкрит, све сте вие неутрални и објективни.
Ја повлекувам етикетата.
Добредојден си да критикуваш кого сакаш, но кога на мене ми реплицираш и ме ставаш во ист кош со други кои ги идентификуваш како партиски пристрасни, не очекувај таквата критика твоја кон мене да помине без моја реплика или со блага реплика од моја страна.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Моја грешка!
Забораив дека од нискоклеточни како Фринџ или Бијонс, па све до крмаци како Конкрит, све сте вие неутрални и објективни.
Ја повлекувам етикетата.
Нормално е да се критикува власта, оној што ја брани може да е се само неутрален не.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Нормално е да се критикува власта, оној што ја брани може да е се само неутрален не.
пред година време оној што ја критикуваше власта беше соросоид и предавник, а оној што ја бранеше патриот или неутрален.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.134
Поени од реакции
3.897
Lele strashniot Hojt Li, zamenik na nekoj zamenik...Do tolku nisko padnavte, da se chudi chovek. Hojt Li , vaginalen chad, sega e vashiot "mladich" i sponzor?
Велиш ич не е страшен овој Хојт, заменик на заменик.... али како им еба матер на хорхе и дружината алал да му е, ништо не е исто после неговата посета на хорхе и грујо. Да им речеше и едно оро да свртат ке свртеа, чочек да играат ке играа, на шала да им речеше да си го опнат измеѓу себе пред камери, ке си го опнеа, .... Па за мрсулковци како хорхе мислиш дека треба да ангажираат некој на повисока позиција? За него ке ја средат работата и ако пуштат некој хигиеничар од стејд департментот, врабец се пука со воздушна пушка а не со граната....
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.914
Поени од реакции
33.001
За секое лице постои меѓународна потерница, и тој може да биде уапсен било каде во светот ако стапне во земја која ќе го екстрадира. Тој може да си живее скриен во некоја земја и се моли дали некој ден ќе се потпиши договор за екстрадикција, или да не може да дојде во Македонија ни за болни родители ни за смртни случаеви ни за арно ни за лошо, ни да појде во многу земји или за бизниси или за прошетка.
Неколку милиони во конвертабилна валута, многу лесно ги ублажуваат сите набројани симптоми. :)
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Мхм, баш од понеделникот се устоличив во министерство за култура. Многу е убаво, можам и слики да споделам, да си каснат вмровците што нема повеќе ни да помирисаат таму.
Не заборавај да средиш некое литро, инаку што реформатор ќе си!!?
Дојде животот, нема веќе зима за борците за слобода. ;):)
Сега ќе може директно од кафана у Влада.)):ајнапиво::pivo2::pivo2::pijani:
 
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
пред година време оној што ја критикуваше власта беше соросоид и предавник, а оној што ја бранеше патриот или неутрален.
Сакаш да кажеш дека сите се исти.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Велиш ич не е страшен овој Хојт, заменик на заменик.... али како им еба матер на хорхе и дружината алал да му е, ништо не е исто после неговата посета на хорхе и грујо. Да им речеше и едно оро да свртат ке свртеа, чочек да играат ке играа, на шала да им речеше да си го опнат измеѓу себе пред камери, ке си го опнеа, .... Па за мрсулковци како хорхе мислиш дека треба да ангажираат некој на повисока позиција? За него ке ја средат работата и ако пуштат некој хигиеничар од стејд департментот, врабец се пука со воздушна пушка а не со граната....
Ne, Hojt e vaginalen chad ili pismonosec, poshtar i nishto poveke. Toj samo nosi top secret dokumenti i poim nema shto ima vo niv. Tolku e negovoto.

на шала да им речеше да си го опнат измеѓу себе пред камери, ке си го опнеа, .... Па за мрсулковци како хорхе мислиш дека треба да ангажираат некој на повисока позиција 'bati vospitanieto shto go imash.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Велиш ич не е страшен овој Хојт, заменик на заменик....
али како им еба матер на хорхе и дружината алал да му е, ништо не е исто после неговата посета на хорхе и грујо.
Нема заебанција со него

 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Дали западот го тераше Груевски овие десетина години да направи небројни злодела и криминалии против својот сопствен народ и земја?
Лорде , со најдобри намери те советувам да побараш помош..... ова не е на арно..., ако не се заебааш , тогаш полудуваш.... :)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.839
Поени од реакции
12.159
@Dexter26 е вмровец, а @lans е сдсмовец...


:pos:
Барем за мене можам да кажам дека сум вмровец онолку колку што има остатоци од ланскиот снег низ Скопјево на летниве горештини. Истото можам да го кажам за тоа колку сум сдсмовец или било каков друг -овец.
 
Последно уредено:

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.149
Поени од реакции
12.916
Лорде , со најдобри намери те советувам да побараш помош..... ова не е на арно..., ако не се заебааш , тогаш полудуваш.... :)
Чекај бе овој некој самопрогласен лорд да ти бил??
хехееххеххехеххе
ххехехехехе
Сега видов хехехех
Какви будали држи форумов мајко моја....
Кој лорд,кој цар..
Абе оние од бардовци да позавидат

хеххехеехеххе

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
И ако е префрлен имотот на друго лице, утре него ќе го викнат да го прашаат за докумети како се стекнал со тој имот, па тој ќе стани соучесник, а пошто не е аболициран, тој ќе оди затвор а имотот одземен.
Имот префрлен по било кој основ неможат да го одземат од новиот сопственик.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Чекај бе овој некој самопрогласен лорд да ти бил??
хехееххеххехеххе
ххехехехехе
Сега видов хехехех
Какви будали држи форумов мајко моја....
Кој лорд,кој цар..
Абе оние од бардовци да позавидат

хеххехеехеххе

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
И после ќе се чудиш кога ќе ти речат дека си глуп ко шахта. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom