Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.817
Мислам дека тоа што јас мислев под асексуалност не е истото што и ти го мислиш, барем според поразвлеченово објаснение твое морам тоа да го заклучам. Не сум странец со биологијата, го знам ова што го кажа, само што благе везе нема со тоа што јас го говорев претјходно. Зборам за сексуална зрелост жено, не родова припадност. Бебе не искусува сексуални пориви, асексуално е, и низ развој понатаму како што расте како индивидуа постигнува сексуална зрелост.
Според твоиве постови на темава можам да заклучам неколку работи:
1) Сакаш да те ораат со коскен плуг, и си многу разочарана што денешните мажјаци ги немаат пенисите на нивните далечни предци, и го припишуваш тоа на некоја еволутивна нус-појава како моногамијата, што води кон заклучок нумеро дос:
2) Сакаш да те ораат повеќе мажјаци со коскени плугови, because fuck monogamy and its moral hipster maintainers, тоа довело до декоскенизација на пенисите од предците и сега биле грди и понеупотребливи од практична и хедонистичка гледна точка;
3) Не ги сакаш хомосексуалците затоа што во одреден дел од нивниот развој како индивидуи они стануваат геј и со тоа не се стрејт, и дополнително допринесуваат кон закржлавитис на пенисот и неговото, според тебе, очекувано исчезнување, а со тоа не само повеќе мажи со коскени пениси, него и воопшто мажи потенцијално заинтересирани за тебе;
4) Хомосексуалец се станува, не се раѓа, ама сепак некако успеа да не вметнеш во еволутивната гранка како фактор кој допринел кон мутацијата кај мажите низ историјата, особено кај пенисите и нивната поинаква, или неупотребна дејност, како суб-продукт од тие мутанти мажи, и сега сме дел од новата еволутивна нишка, која ќе го сотре машкиот пол од егзистенција. Како писател ентузијаст, мислам дека имаш одлична основа за прекрасен научно-фантастичен роман со социо-сексуални аспекти кои му даваат контраверзна димензија. Предлагам да почнеш да го пишуваш тоа, него ли да губиш време пишувајќи овде. Може ќе си новата Стефани Мејер, со малку повеќе edge.
5) Со романов, ако ништо друго, ќе најдеш на плејада орачи. Некои може со себе ќе имаат и коскени дилда.
... види,
тоа што вака агресивно настапуваш ми дава до знаење дека сум во право, као прво !
и дека во моментот си то што не треба да бидеш според природата, како второ !
а тоа што велиш да ме,,ораат,, повеќе мажјаци или еден тоа е сосема нормално, зависи само ако јас прифатам или не и НАЈНОРМАЛНО Е И ПРИРОДНО Е, ДА САКАМ ДА МЕ,,ОРААТ,,така напиша природата! оти јас сум ,,нивата,, ама не си Ти,
така, немој да бидеш љубоморен ни дека имаш ама како да немаш,, плуг,, , али нива никад не можеш да бидеш ;)
п.с.
,,..Since the 1970 s, the consensus of the behavioral and social sciences and the health and mental health professions globally is that homosexuality is a variation of human sexual orientation, although some professionals maintain that it is a disorder and American Psychiatric Association declassified homosexuality as a mental disorder,, (y)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
зависи само ако јас прифатам или не и НАЈНОРМАЛНО Е И ПРИРОДНО Е, ДА САКАМ ДА МЕ,,ОРААТ,,така напиша природата! оти јас сум ,,нивата,, ама не си Ти,
Како тоа ти да прифатиш или не?
Вагините се дизајнирани да акомодираат пениси.
Нема што тука ти да прифаќаш/неприфаќаш.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Луѓе кај оние хомосексуалци кои личат и се однесуваат како женско јасно е дека е хормонален проблемот ама кое е објаснувањето за оние хомосексуалци кои функционираат сосема нормално ? Дали можеби се работи за психо патологија што си нашла механизам во хомосексуалноста ? :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.817
Како тоа ти да прифатиш или не?
Вагините се дизајнирани да акомодираат пениси.
Нема што тука ти да прифаќаш/неприфаќаш.
...ај жити се, не се прај на триста, зборувам за воља дали ќе прифатам ,,орање,, негов израз за сексуален однос, таа вагина е водена од некој мозок нели, кој прифаќа дали да оди на акомодација воопшто !
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Во кои земји е со закон забранета хомосексуланоста, како точно гласи законот, и колку држави се вкупно?
Сето тоа треба да биде поткрепено со релевантни докази а не queer mk ретардости.
И зошто мора вака на цинички начин да се напаѓаат хетеросексуалците, не сфаќам? Нели вие бевте тие love and let live...?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Светов навистина се преврте на глава, невидено човечко чудило.
Незнам до која мизерија ќе одат хомосексуалциве..читам дека во Колумбија се склучил брак помеѓу тројца мажи, законски , легитимен....вау....што да каже човек, кај одитовме со вакви гнасотии:facepalm::facepalm:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Светов навистина се преврте на глава, невидено човечко чудило.
Незнам до која мизерија ќе одат хомосексуалциве..читам дека во Колумбија се склучил брак помеѓу тројца мажи, законски , легитимен....вау....што да каже човек, кај одитовме со вакви гнасотии:facepalm::facepalm:
Дојди, Каталино!
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
zasto pederite sekogas izleguvaat samo so devojcinja,i toa sekogas so 3 4 devojcinja
dali ne se prifateni vo masko drustvo , ili ... :D
Оh, don't be such a semi. Може се на пат да се сретнат до дечковците. Сите од нив. Или мушкото друштво пријатели :P.

Ако искачаат само со машки мислам дека ќе имаше подеднакво semi коментар, нели? :rolleyes:

... види,
тоа што вака агресивно настапуваш ми дава до знаење дека сум во право, као прво !
и дека во моментот си то што не треба да бидеш според природата, како второ !
а тоа што велиш да ме,,ораат,, повеќе мажјаци или еден тоа е сосема нормално, зависи само ако јас прифатам или не и НАЈНОРМАЛНО Е И ПРИРОДНО Е, ДА САКАМ ДА МЕ,,ОРААТ,,така напиша природата! оти јас сум ,,нивата,, ама не си Ти,
така, немој да бидеш љубоморен ни дека имаш ама како да немаш,, плуг,, , али нива никад не можеш да бидеш ;)
п.с.
,,..Since the 1970 s, the consensus of the behavioral and social sciences and the health and mental health professions globally is that homosexuality is a variation of human sexual orientation, although some professionals maintain that it is a disorder and American Psychiatric Association declassified homosexuality as a mental disorder,, (y)
Не знаев дека агресивен настап = личноста од другата страна е во право. Испаѓа дека и двајцата сме во право затоа што и вие настапувате со агресија на темава. Не сите, ама повеќето од вас.

Во моментот сум тоа што не треба да бидам? А вчера? А утре? Нешто друго ќе бидам/сум бил?

Сериозно сакаш да ја мешаш природата како аргумент? Fine. Ако сме некој аномаличен продукт во еволутивна смисла (твој концепт, не мој), тогаш зошто истиот се преповторува во идентични изданија. Мутацијата најчесто има улога и намена, а таму каде природата прави "грешки" не ги повторува. Неизоставен дел сме од човечката матрица, дали тебе ти се допаѓало или не.

Сосема нормално е жена да е сексуално активна. Не е нормално да бара причини за денешните емаскулирани стрејт мажјаци во еволутивна црна дупка почната пред стотици илјади години каде пенисот закржлавува и со губењето на коскениот подржувач се изгубила примарната маскулинска природа. Никој не ти љубомори жено, те критикува некој за глупостите што ги тресеш на темава, тоа е се. А јас каде го употребувам мојот плуг и колку, тоа си е моја лична работа и тебе не треба да те засега, како жена заинтересирана за стрејт мажјаци. Ти беше обработена во претходниот пост затоа што самата се умеша во репродуктивната историја на половите и вметна лична конотација. Затоа и добиваш одговори какви ги добиваш.

За PS-от, треба да знаеш кои се критериумите за класифицирање на нешто како ментално пореметување и зошто во споредба со други примери хомосексуалноста неиздржано е вклучена на тие листи. Чим ги спомна нив, се надевам знаеш дека хомофобијата е класифицирана па како социјално пореметување.

Паааа не знам, не би рекол баш. Јас би ги обоил Канада, Шведска и Германија (можеби и Калифорнија од САД) како такви места.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Шибај во развиените земји, еве и Германија ќе дозволела бракови најави Меркел.
Таму идат само ШУТОТ БАЛКАНСКИ![DOUBLEPOST=1498841139][/DOUBLEPOST]
Луѓе кај оние хомосексуалци кои личат и се однесуваат како женско јасно е дека е хормонален проблемот ама кое е објаснувањето за оние хомосексуалци кои функционираат сосема нормално ? Дали можеби се работи за психо патологија што си нашла механизам во хомосексуалноста ? :)
Јас тоа не можам да го протолкувам со колегите зошто не сум фем иако имам пасивна улога. Иако повеќе сакам уни ама толку ми дала природата и немам потенцијал за активен. :/
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.817
Оh, don't be such a semi. Може се на пат да се сретнат до дечковците. Сите од нив. Или мушкото друштво пријатели :P.
Ако искачаат само со машки мислам дека ќе имаше подеднакво semi коментар, нели? :rolleyes:
Не знаев дека агресивен настап = личноста од другата страна е во право. Испаѓа дека и двајцата сме во право затоа што и вие настапувате со агресија на темава. Не сите, ама повеќето од вас.
Во моментот сум тоа што не треба да бидам? А вчера? А утре? Нешто друго ќе бидам/сум бил?
Сериозно сакаш да ја мешаш природата како аргумент? Fine. Ако сме некој аномаличен продукт во еволутивна смисла (твој концепт, не мој), тогаш зошто истиот се преповторува во идентични изданија. Мутацијата најчесто има улога и намена, а таму каде природата прави "грешки" не ги повторува. Неизоставен дел сме од човечката матрица, дали тебе ти се допаѓало или не.
Сосема нормално е жена да е сексуално активна. Не е нормално да бара причини за денешните емаскулирани стрејт мажјаци во еволутивна црна дупка почната пред стотици илјади години каде пенисот закржлавува и со губењето на коскениот подржувач се изгубила примарната маскулинска природа. Никој не ти љубомори жено, те критикува некој за глупостите што ги тресеш на темава, тоа е се. А јас каде го употребувам мојот плуг и колку, тоа си е моја лична работа и тебе не треба да те засега, како жена заинтересирана за стрејт мажјаци. Ти беше обработена во претходниот пост затоа што самата се умеша во репродуктивната историја на половите и вметна лична конотација. Затоа и добиваш одговори какви ги добиваш.
.
...како и да е имаш уште време да си размислиш, во тек се педофили и предлог за нивна кастрација како што гледам луѓето се многу револтирани дури бараат и смртни казни за такви индивидуи, можеби за некоја година ќе има слични предлози и за хомосексуалците, највероватно...
п.с
симболиката за дубинско орање со ,,плугот,, е твоја пишуванка кон мене, а не е моја кон тебе, па да речеш дека ,,твојот плуг,, е твоја работа... и онака може само го примаш !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Индиректно бара смртна казна и кастрација преку компјутер постирајќи на форум, значи преку направа креирана од хоносексуалец. Мислам не може подоле од ова, ти што мислиш @Ставрогин?

Мене само ме фрапира како може и во 2017 да има народ што е засегнат кој што прави во спална соба и по тоа да ги суди луѓето, па и уште смртни казни, кастрации и по ново, изедначување со педофили. Као сеа да почне да му смета на некого зошто некоја Х особа има секс со камшици, bdsm and stuff :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom