Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 мај 2016
Мислења
35
Поени од реакции
14
Има многу лесен и едноставен, нека стане некој од ВМРО и постави прашање да јавно се изјаснат пратеници кои го подржуваат Талат за претседател
Одмори малку лет3,барем преку ден напрај пауза од 2-3часа,вечер ќе треба да ја затвориш темава со твое мислење,а сабајле прв да ја отвориш,мисли малку на себе и ти имаш душа неможеш 24/7 да работиш на тастатура,ќе се укочиш,па ќе треба масажер да ти бараме.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
На мутавиот копитар од Муртино кој се шета по комшиите нудејќи се како некоја очајна курва, многу бргу сето ова ќе му излезе низ нос.
А регентот Бејли дури ни со прст нема да мрдне.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Вашето допрва доаѓа,па затоа како алва делите бугарски пасоши на православни
Каква алва какви бакрачи,види на другата најпосетувана тема како луѓето мака мачат зато што не можат да добијат пасош за по малку од 4 години.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
До сега имавме споменик недоградена железница,отсега ќе имаме споменици од недоизградени авто патишта.
Ги жалам тие од велес што ќе треба да одат во штип,кочани,виница,
струмица,..............ама добро е што има друга можност,ќе може да отидат преку криволак
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Одмори малку лет3,барем преку ден напрај пауза од 2-3часа,вечер ќе треба да ја затвориш темава со твое мислење,а сабајле прв да ја отвориш,мисли малку на себе и ти имаш душа неможеш 24/7 да работиш на тастатура,ќе се укочиш,па ќе треба масажер да ти бараме.
срценце мало загрижено :backa:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
До сега имавме споменик недоградена железница,отсега ќе имаме споменици од недоизградени авто патишта.
Ги жалам тие од велес што ќе треба да одат во штип,кочани,виница,
струмица,..............ама добро е што има друга можност,ќе може да отидат преку криволак
Ти за Германија од каде одиш?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ти за Германија од каде одиш?
Ти кажав дека сум во МК,а за Алеманија одам преку Александар Велики[DOUBLEPOST=1498139655][/DOUBLEPOST]Нема налепници за доказ дека е регистрирано возилото бидејќи нема тендер распишано за нивна набавка кој ќе го добие соросписка фима

А слушам нешто дека земјоделците ќе штрајкувале и фрлале производите бидејќи немало откуп и субвенции
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.402
Поени од реакции
5.875
Oд кога го јадоа стапот на последните избори заканите со народот и со казна на избори магично исчезнаа од речникот на сендвичите. На регуларни избори ДПМНЕ ќе се врати на власт некаде во првата половина на дваесет и вториот век. 61 пратеник ни на сон нема повеќе да имаат, а на коалиција со албанските партии можат да заборават. Како бумеранг им се врати и ќе им се враќа антиалбанската реторика.

Кога сме кај Албанците, до каде е тиранската платформа?

Мене вчера ме запре полицаец и ме праша дали знам албански, кога му реков дека не знам, ми рече дека овој пат нема да ми пиши 5000 евра казна, ама дека морам да научам. Некој сендвич да даде апдејт на ситуацијава?

Плус ме интересира до каде е Стоп Операција Сорос, и тужбата против Бејли? Мислам, крајно време е Сорос и Бејли да завршат во затвори.
Мене денес ми побараа 5000 евра и за незнаење бугарски :)
 
M

macgowan

Гостин
Георгиевски чинам беше најгрчки играч од сите премиери. Про-бугарски беше само на хартија.
Сепак мислам дека Љупата е мало дете за паторот. Зијан како што направи тој во овие 11 год. ретко кој можи да го достигни. И тоа не на локално ниво, тој во пошироки размери шампион во заебување, идиотизам, парадокси и апсурди и лакомштилок.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.809
Поени од реакции
4.280
Заев ако треба да оди во Кина тогаш кај ни е крајот од платформи и казни :pos::pos:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
А слушам нешто дека земјоделците ќе штрајкувале и фрлале производите бидејќи немало откуп и субвенции
Тоа е - Зајас е крив оти не им даде уште 20 години власт на ДПМНЕ.
11 год се малку за земјоделство, поарно вселенска програма да направеа ќе се качевме на месечината. (Аполо програмата трае од 1961 до 1972)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Слушам Тетово,Гостивар,Кичево преку Ќафасан и Голобрдо ќе оделе за Охрид а Скопјани преку Прилеп
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom