Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ти викам ја Грујо го заеба Заев. А за заедничкото славење Илинден ? Коментар некој ?
Јас сум за. Слободно нека го слават, нека се поднапијат малку, нека клецнат нешто.
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Не е Грујо крив туку ДПМНЕ немаат лице да зборуваат за Заев бидејќи пола партиско стадо му е со Бугарски пасош и се пишаа од прадедо и прабаби Бугари за да купуваат поефтини коли..и да те потсетам ДПМНЕ јавно ги обелодени Тодор Александров и Ванче Мијалков како Македонски Херои..резил,страм,брука..тоа е продавање на држава..еден од најголемите крвници што убиваа Македонци ..
Батали ти ДПМНЕ, не ти ја разбирам репликава. Ти лично како индивидуа и Македонец (претпоставувам), заедно со другарчињата сте ќутливи за заедничкото славење на Илинден кое го договори Заев - премиерот на државава. Или за вашиот пастир тешко е да коментираме.

Ако пак реплицираш со "ама ДПМНЕ" да си жив и здрав.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Вакво перење на мозок од страна на Груевски не е видено не знам од кога..можеби малце ги потценивме Сител и Канал 5 со нивните глупости низ годините ама Груевски и Мијалков точно знаеа што прават и со какви ресурси располагаат и како можат да ги искористат и кога нема да бидат на власт..страшно нешто..на толку милиони украдени евра од народот не се наситија и не се наситија..и налет тоа постојат луѓе што ги бранат,резил,срамота..користат ефтини националистички трикови за да придобијат поени демек тие се патриотска партија а за криминалите никому ништо....дај боже 1000 години да гнијат по затвори ..
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Ти не мисли многу на тоа сега. Мисли од каде ќе најдеш 10 илјади евра. (годишно) Или научи си албански и блгарски. :D :D Ние од власта нема да плаќаме, сега нас не не' фаќа закон. :D :D

И пак ќе кажам...нации во 10-11 век...(y)(y)
Да бе, па што не го викнете и Ердоган на Илинден, така да докажеме дека сме најголеми пацифисти и Нобелова на Црпко да му дадат. Али мислам дека ударот ќе го свестеше, али изгледа го направи по улав од што беше :)
 
A

Avenger99

Гостин
Да бе тој сум и уште работиме да бе сотреме, само и европа е Либерално комуњарска и тоа е силен противник. Ама не менуваме став комуњар=предавник. Исто
Добро ви иде.. Само напред.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
11.514
Да бе, па што не го викнете и Ердоган на Илинден, така да докажеме дека сме најголеми пацифисти и Нобелова на Црпко да му дадат. Али мислам дека ударот ќе го свестеше, али изгледа го направи по улав од што беше :)
Еј видиш, добра идеја. Сега ќе му свртам на Зоки и ќе му спомнам, да видам што мисли.

Инаку, комуњар и либерал во иста реченица ги става. :D
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Вакво перење на мозок од страна на Груевски не е видено не знам од кога..можеби малце ги потценивме Сител и Канал 5 со нивните глупости низ годините ама Груевски и Мијалков точно знаеа што прават и со какви ресурси располагаат и како можат да ги искористат и кога нема да бидат на власт..страшно нешто..на толку милиони украдени евра од народот не се наситија и не се наситија..и налет тоа постојат луѓе што ги бранат,резил,срамота..користат ефтини националистички трикови за да придобијат поени демек тие се патриотска партија а за криминалите никому ништо....дај боже 1000 години да гнијат по затвори ..
А да се кладиме дека нема да уапст никој ???[DOUBLEPOST=1498133099][/DOUBLEPOST]
Добро ви иде.. Само напред.
Епа вие сте за рикверц, такви ви се поддржувачите :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Батали ти ДПМНЕ, не ти ја разбирам репликава. Ти лично како индивидуа и Македонец (претпоставувам), заедно со другарчињата сте ќутливи за заедничкото славење на Илинден кое го договори Заев - премиерот на државава. Или за вашиот пастир тешко е да коментираме.

Ако пак реплицираш со "ама ДПМНЕ" да си жив и здрав.
Мене ме заболи за Македонија и нејзината лажна историја и идентитет искрено,кога татко ми отиде во УЈП да пријави 10% повратен данок на ДДВ таа ороспијата на шалтер му рече "ако ти префрлиме пари на сметка подоцна ќе те казниме 3000 евра" бидејќи нормално Мијалков не сака конкуренција,кога во 2014 година воведија данок на крадење 10% од добивката на игри на среќа му беше гаље на Груевски за мене што изгубив илјадници евра?е сега тука доаѓаме до прашањето..штом на Мијалков и на Груевски не му е гаље за народот и редат казни на големо зошто ЈАС ЛИЧНО ЈАС да сум загрижен за некоја си вештачки создадена држава?.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Еј видиш, добра идеја. Сега ќе му свртам на Зоки и ќе му спомнам, да видам што мисли.

Инаку, комуњар и либерал во иста реченица ги става. :D
Тоа е ваше
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
Мене ме заболи за Македонија и нејзината лажна историја и идентитет искрено,кога татко ми отиде во УЈП да пријави 10% повратен данок на ДДВ таа ороспијата на шалтер му рече "ако ти префрлиме пари на сметка подоцна ќе те казниме 3000 евра" бидејќи нормално Мијалков не сака конкуренција,кога во 2014 година воведија данок на крадење 10% од добивката на игри на среќа му беше гаље на Груевски за мене што изгубив илјадници евра?е сега тука доаѓаме до прашањето..штом на Мијалков и на Груевски не му е гаље за народот и редат казни на големо зошто ЈАС ЛИЧНО ЈАС да сум загрижен за некоја си вештачки создадена држава?.
Благодарам за искрениот одговор, го почитувам тоа (y)
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Еве да речеме дека нема да уапсат никој. Дали тоа ќе те направи среќен?
Проблем се доказите, без докази нема ништо. А како е избран Талат Џафери??? Освен Фрчко сите викаат дека е неуставно. Може ли ВМРО да го направи истото за некоја година ??? Тоа се тие лоши принципи кои ги практикува СДС/LSD, ќе се провлекува, но ќе одговараат за тоа за можеби 10 години. :) Мора правдата да биде задоволена. Поддршката од надвор се менува во зависност од интересите??? Сега им треба марионети и ги добија во комуњарите.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.525
Поени од реакции
79.697
Односот на пастирот & фамилијата(вмро шумадија)кон сите(освен драга Србија) беше точно како што му требаше за да се/не изолира и да може да го паси стадото на рајат, сам и да му еби мамето кога и како сака.
Истото важи и со Грција, подобар грчки играч од Никола Груевски нема да се роди, тој го направи сето она што тие го сакаа, го мислеа. Топ играч.
Георгиевски чинам беше најгрчки играч од сите премиери. Про-бугарски беше само на хартија.[DOUBLEPOST=1498133868][/DOUBLEPOST]
Батали ти ДПМНЕ, не ти ја разбирам репликава. Ти лично како индивидуа и Македонец (претпоставувам), заедно со другарчињата сте ќутливи за заедничкото славење на Илинден кое го договори Заев - премиерот на државава. Или за вашиот пастир тешко е да коментираме.

Ако пак реплицираш со "ама ДПМНЕ" да си жив и здрав.
Заедничкото славење на Илинден, поклонување пред споменикот на Самоил, гребаниците од мачки на мерцедесот... све се тоа кардинални злодела кои СЈО никако да ги процесуира.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Проблем се доказите, без докази нема ништо. А како е избран Талат Џафери??? Освен Фрчко сите викаат дека е неуставно. Може ли ВМРО да го направи истото за некоја година ??? Тоа се тие лоши принципи кои ги практикува СДС/LSD, ќе се провлекува, но ќе одговараат за тоа за можеби 10 години. :) Мора правдата да биде задоволена. Поддршката од надвор се менува во зависност од интересите??? Сега им треба марионети и ги добија во комуњарите.
A зошто на тој начин е избран Талат за претседател на собрание?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.912
Поени од реакции
21.387
Мене ме заболи за Македонија и нејзината лажна историја и идентитет искрено,кога татко ми отиде во УЈП да пријави 10% повратен данок на ДДВ таа ороспијата на шалтер му рече "ако ти префрлиме пари на сметка подоцна ќе те казниме 3000 евра" бидејќи нормално Мијалков не сака конкуренција,кога во 2014 година воведија данок на крадење 10% од добивката на игри на среќа му беше гаље на Груевски за мене што изгубив илјадници евра?е сега тука доаѓаме до прашањето..штом на Мијалков и на Груевски не му е гаље за народот и редат казни на големо зошто ЈАС ЛИЧНО ЈАС да сум загрижен за некоја си вештачки создадена држава?.
Баш така му рече пред сите таму да слушнат. Добро бе ај некој друг да те лажи вака наивен ама пак татко ти да те лажи стварно не бива. Шо му бараше да ти купи, нов мобилен или навлаки за седиштата? Ако си му барал за спортска тогаш и во право бил што те шета по тавани, за твое добро :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom