Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Поздрави и ти...
Верувам дека владините лица нема да се појават на пречекот на ракометарите.. можеби нема ни прием да направат за нив.. Ако го сторат тоа, ќе се „избрукаат“. Со криминални пари не ни требаат титули.
а парите на самсоненко се чисти? неговие „инвестиции“ овде се скроз легални? не би ме чудело у грујо и компанија да имаат дел од бизнистите на самсоненко овде. со парите што ги искрадеа од народот, преку странски „инвеститори“, си отвараат и купуваат бизниси овде.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Никој никогаш не влегов во владата, која отсекогаш била без ограда. Поентата ми беше колку се глупи тие што го пишале текстот. Не само оградата, целиот лик треба да се промени и да се врати на старо. Доста е од барок на кој ни се смее цел свет.
хммм, цел свет не се малкуте соросоиди и сдсм кретени, знаеш ли ти што значи ЦЕЛ СВЕТ ...микробу беден..:) :)
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
цел свет. баш цел свет му се смее на вмро.
со ментални пациенти како политичарите од вмро ниедна држава не сака да си има работа. за овие 10 години ги видоа какви болни луѓе се и затоа не сакаат да си имаат повеќе работа со нив.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
хммм, цел свет не се малкуте соросоиди и сдсм кретени, знаеш ли ти што значи ЦЕЛ СВЕТ ...микробу беден..:) :)
Знам, оние што доаѓаат и се смеат на барокот со стиропор.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Никој никогаш не влегов во владата, која отсекогаш била без ограда. Поентата ми беше колку се глупи тие што го пишале текстот. Не само оградата, целиот лик треба да се промени и да се врати на старо. Доста е од барок на кој ни се смее цел свет.
Знам дека никоj не влезол,но jaс се шегувам дека Заев е мазохист и сака отново некоj да го разкрвави.Има веке един пат изкуство. :)
Много работа треба за да се демонтира този "македонски" барок, както му викаше един архитект от СК. Заборавив му името.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
а парите на самсоненко се чисти? неговие „инвестиции“ овде се скроз легални? не би ме чудело у грујо и компанија да имаат дел од бизнистите на самсоненко овде. со парите што ги искрадеа од народот, преку странски „инвеститори“, си отвараат и купуваат бизниси овде.
Е ајде ти кажи ми дали се чисти или не. Знаеш? Или... „сигурно не се чисти“? Можеби не се. Ама како да обвинувам кога немаме информации. За Трифун кога Кометал стана шампион велеше ли исто?
Не велам јас ни дека се чисти, ни дека не се. Не знаеме. Сомнежи имаме во секого, ама не можеш без податоци да обвиниш.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
а парите на самсоненко се чисти? неговие „инвестиции“ овде се скроз легални? не би ме чудело у грујо и компанија да имаат дел од бизнистите на самсоненко овде. со парите што ги искрадеа од народот, преку странски „инвеститори“, си отвараат и купуваат бизниси овде.
..а бе одете лечете се. Ова зависта од туѓиот успех ве уништува душевно. Најдете некое чаре, на што ви личи животот?? Бауљате околу и само крадење, нечисти бизниси и злосторнички здружувања ви се привидуат , а у огледало никад не сте се погледале...јебо вас благи бог...јебо... :) :)
 
S

silmarillion

Гостин
Поздрави и ти...
Верувам дека владините лица нема да се појават на пречекот на ракометарите.. можеби нема ни прием да направат за нив.. Ако го сторат тоа, ќе се „избрукаат“. Со криминални пари не ни требаат титули.
И јас верувам.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
..а бе одете лечете се. Ова зависта од туѓиот успех ве уништува душевно. Најдете некое чаре, на што ви личи животот?? Бауљате околу и само крадење, нечисти бизниси и злосторнички здружувања ви се привидуат , а у огледало никад не сте се погледале...јебо вас благи бог...јебо... :) :)
не бре за овие десет години немаше ама баш никаков криминал

и може да не мешате спорт со политика. спортот е бизнис како и секој друг. и ако вардар победил сега не треба да се замижи пред криминалите на грујо и неговите партнери.
 
L

Löwe

Гостин
Врач, тарот, гледач, бајач сте вие кои знаете се за мене и без да ви се каже. Трескате глупости, навредувате, за полемика не сте кадарни, на мои посочени факти (законски) се потсмевате и омаловажувате... Кога не можеше да парирате, што се наткарувате? Па кога нема одговор на посочен факт... со иронија.. навреди. Јас ако немам некој факт... велам, не знам.
Ајде врати се во постот и препрочитај го одново. Прво не те навредив туку само те прашав дали си нешто од тие "професии" бидејќи во твојот претходен пост ме обвини за џаболебар. Од каде па ти знаеш за мене што сум? Каков е тој твој ФАКТ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom