Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Кога разузларена хистерична и крволочна маса предводена од српски тајни служби и нивни специјалци, провалува во собранието и започнува линч на пратениците, тогаш ваљда може да реагира и нивното обезбедување
ух јеботе бог "масава " толку разулавено изгледа , да ти минат морници.., посебно кога ја погледнеш разулавената која се фотка, па таа до неа или онаа со грб завртена се чуди што тоа се случува , што овој шутраков го глуми Вајат Ерп....., а тајните служби ѕиркаат од зад врата... :) :) :)
..намали тоа вињакот, почнуваш да претеруваш..
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
...се претпоставува дека на поранешните министри , а и сегашните , како и сите други народни претставници во просторот на Собранието животот им е заштитен. Никој и со букви НИКОЈ не смее да внесе оружје , по ниеден основ. Така да наводните заштитувачи се обични платеници и бандити кои имаат среќа што таму улета мирољубивиот македонски народ , а не некој друг по крволочен...ко оние шипатарите од Вејце на пример, оние кои сега се усликуат со узурпаторот од претдседател на окупираното Собрание... :) :) :)[DOUBLEPOST=1496490896][/DOUBLEPOST]
...ги праша ли гостите од Италија која казна ќе им репнеа и во која лудница ќе ги однесеа на посматрање како лудаци за непредавање на завршна сметка????
Полициски службеник на должност не смее да носи оружје додека заштитува лице? (y)


http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=125319
:pos::pos::vozbud::vozbud::vozbud:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Полициски службеник на должност не смее да носи оружје додека заштитува лице? (y)


http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=125319
:pos::pos::vozbud::vozbud::vozbud:
..не и во Собрание..,,, освен, ако не си качак или друг вид разбојник , платеник , надвор од законот итн.
.[DOUBLEPOST=1496492880][/DOUBLEPOST]
брее вие од штабот се навикнавте само на гаранции, де Иванов де Грујо сега пак и ти.
Пукање во воздух (плафон) е предупредување, тој си е телохранител сигурно барем 2-3 пати месечно има обука за оружје, и на пример да беше ти на место на некој пратеник во сала опколен со српски специјалци и изгладнета маса на тврдокорни, ќе ти биде мило и драго да покрај тебе имаш службеник чија работа е да те брани и одбрани, за разлика од сендвичарите на кои им беше криво шо некој застанал меѓу нив и пленот и шо ги спречил да ги убијат на рает пратениците одбележани од страна на БИА и политичарите од Србија.
баш така , опколени па не можат да дишат , а револверашов наместо со тело( трелохранител) оддалеку , од сигурно со пиштол...нелегален ќе го брани...иди моља-ти-се не се мајмунирај... :tapp:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
баш така , опколени па не можат да дишат , а револверашов наместо со тело( трелохранител) оддалеку , од сигурно со пиштол...нелегален ќе го брани...иди моља-ти-се не се мајмунирај... :tapp:
хахахаххаххааааааа
хахахахахахааааааа
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Немa дa биде вo висинa нa 24 плaти бре ти мислиш ли сo глaвaтa мaлку?Првo вo упрaвa гo излaжaa декa не мoрa пa гo oдрaa.Се крaде aлo ти oкoрели Вмрoвец дa не си?
...не сум ни обичен ни окорели... , може и да се крадело.. не викам не и тоа треба да е види на суд.., но казната треба да биде од 36 просечни плати...до конфискација и затварање на бизнисот со губење право да почнуваш друг минимум 5 години , а и мин.10 да не можеш да се вработиш некаде каде плата се плаќа од буџет и така за наредни 50 години.
После Македонија ќе ја бидне..[DOUBLEPOST=1496493386][/DOUBLEPOST]
хахахаххаххааааааа
хахахахахахааааааа
ти реков намали вињакот , не веруеш.... :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
http://www.rezim.mk/

Какви патетики човече... :vozbud::vozbud::pos::pos::pos::tapp::tapp::facepalm:
Мора да се држат будни. :D

Иначе

Untitled.jpg
Untitled1.jpg

И нормално веднаш му се нафрлија на човекот што го напиша коментарот. Таквите треба леб од 400гр да го плаќаат по 100 ден, зејтинот 200 ден и цигарите уште толку да им поскапат. И еднаш во месецот да купуваат млеко и јогурт и тоа да го раствораат со вода. :pipi:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Жена ти подобро се покажа, за волја на вистината.
Нека се покажува како и досега. Детски муабети за дркање.[DOUBLEPOST=1496498531][/DOUBLEPOST]
Добро админи испратете ги на викенд Ставро и Ѓоро, не дека имам нешто лично против нив двајца ама дискусијата ја претвараат во место за најкреативни и најгнасни пцовки.
Зошто мене? Ликов со месеци ме навредува најдолно. Никој не реагира. Па, редно е да му возвратам.
Дали тебе така сум ти пишал. Или на друг 'нормален' дискутант.[DOUBLEPOST=1496499087][/DOUBLEPOST]
а кој може да гарантира дека рука не му се тресела од страфффф на телохранителот па го погодил плафонот. Битна е намерата за убивање , покажана со вадење на нелегално оружје бидејќи никој, чак ни приглуп телохранител у таква прилика не слави со свадбарско пукање у плафон...:)
Легално е бидејќи Заев му одобрил. Нели го прашал "прецедателе дали да пукнам". И овој му одобрил еднаш в таван.
Се е легално. Е сега, како го внесол пиштолот, не знам.
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Економистот Грујо:pos:, појма нема што значи категорија inflation adjusted.

А и кој пишува бе бројки онака? 11 илјади и 700 денари аиии:eek::eek::eek:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
а кој може да гарантира дека рука не му се тресела од страфффф на телохранителот па го погодил плафонот. Битна е намерата за убивање , покажана со вадење на нелегално оружје бидејќи никој, чак ни приглуп телохранител у таква прилика не слави со свадбарско пукање у плафон...:)
Може требало прво дозволата за оружје да ја извади. :pos:
Нека се покажува како и досега. Детски муабети за дркање.[DOUBLEPOST=1496498531][/DOUBLEPOST]
Зошто мене? Ликов со месеци ме навредува најдолно. Никој не реагира. Па, редно е да му возвратам.
Дали тебе така сум ти пишал. Или на друг 'нормален' дискутант.[DOUBLEPOST=1496499087][/DOUBLEPOST]
Легално е бидејќи Заев му одобрил. Нели го прашал "прецедателе дали да пукнам". И овој му одобрил еднаш в таван.
Се е легално. Е сега, како го внесол пиштолот, не знам.
Веќе кажаа дека можат да внесат оружје тие што се обезбедување, а човеков токму тоа е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Економистот Грујо:pos:, појма нема што значи категорија inflation adjusted.

А и кој пишува бе бројки онака? 11 илјади и 700 денари аиии:eek::eek::eek:
Брокер е тој, имал и лиценца, немој така :icon_lol:

Инаку што е битно што не знае што се цени аџустирани на инфлација, битно името не го дава.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.994
1. zboruvas za subvencii a tie subvencii gi donese vmro vikas ne im bilo plateno 2 god,a 2 god kriza pravite po ulici.
2.kaza deka ne bilo dokazano deka zel pari od 1 evro za viceto zatoa i nesmee da mu se sudi ,pa i ti gledam spomnuvas nekoj cifri gore pa nikade nema dokaz deka gi zel tie pari grujo.
3.spomna deka ne bil vinoven koga go abolicirale, zosto vo toj slucaj bese aboliciran ako ne bil vinoven zosto ednostavno ne dokaza tuku odma abolicija.
4.policijata ne bese palena,palena bese kancelarijata na precedatelot policijata bese tepana.
5.spomnuvas ekonomija i 4 milijardi evra, pa drag moj prijatele branko na vremeto ukrade 9 miljardi evra rezultatot bese 350 iljadi izbrkani od rabota,a tie so bea na rabota edvaj zemaja po 100 evra i plus po nekolku meseci ne plateni, a za gradenje skoli,sportcki sali,patista,i se ostanato da ne pravime muabet 0, no ako, si gi stavile vo gjeb,a ne vaka da gi gledame objektive da ni bodat oci i da vikame kolku li pari imalo i sto se mozelo da se napravi vo drzavavai. i za kraj vo 2006 prazna kasa i plus blokirana zaradi dolg koj morase grujo da go resava toj problem i uste mnogu drugi rab.
6.sto ti smeta sto pisuvam latinica zarem sega nema i toj pokraj kirilicata da bide zadolzitelen ke treba da si gi odrzuvame dvata drzavno bogastvo.
7.kako prosecen sds sekogas morate da vregjate toa vi e vlezeno vo krv ova e mislenje na eden prosecen vmrovec. prosecen vmrovec koj veli deka treba grujo da vleze zatvor kako i site ostanati dali bile vmro ili sds, pa brat ne bi rekol deka prosecen vmrovec ili sdsmovec bi rekol deka treba da odi vo zatvor pretsedatelot na negovata partija. jas edinstveno vo grujo gledam kako najdobar od najlosite.sega barem od parite koj se zadolzuvaat gledame i nie nesto, porano ne bese potrebno da zemaat krediti mozese da se krade na milion nacina da se ukrade se bez da se napravi nesto i na kraj koj ke se ispraznese kasata narodot bese toj sto ja polnese.
1.Кои сме тоа ние? И каква врска имаат протестите со тоа што нема пари во буџетот за навремено исплаќање на субвенциите?
2. и 3. Кој рече дека не треба да му се суди!? Јас реков дека не е виновен се додека не се докаже спротивното и дека не е аполициран криминалец затоа то криминалот не му беше докажан.
И за напомена, и Хорхе посегна по аболиција, па никаде не зборите дека Груевски е виновен и е аболициран криминалец.
4. Не беше палена полицијата, а тоа беше првиот ден кога идиотот посегна по аболиција. Тогаш не постоеше шарената револуција и за тоа се знаат дел од прекршителите кои ќе ја покријат штетата. За разлика од вашиот упад во Собранието, каде се маскиравте пред да влезете и да пробате да убиете неколку пратеници. За нападот во Собранието ги ослободивте сите, со благи казни, додека шарените ги шетавте во судници, како да се најголемите криминалци во државава.
5. Бранко не се разликува многу од Груевски. Касата денес е празна, тогаш и баш не беше. Груевски со фамилијата се товарат дека украле 5 милијарди евра. Градеше секаде каде можеше да украде. И да не зборуваме за спортските сали. Кај нас порано имаше игралиште, каде сега е сместена спортската сала. Тоа беше јавно игралиште и секој можеше кога сака и колку сака да игра, а во спортскаа сала треба да се добие дозвола од учолишниот директор или секретар, а башка тоа што се наплатува за саат. И тениските игралишта беа градени и во села со 3-4 жители! Тоа ти беа пропаднати инвестиции.
6. Покрај кирилица, треба да употребуваш интерпукциски знаци затоа што оваа реченица ти нема никава врска. Среќа знам што сакаш да кажеш. Тоа ти е правило на форумов и е поразбирлива.
7. Навистина имам проблем да ти го разберам последниов дел. Но како и да е, веќе со ова ја постигнав својата поента и не ми се потребни дополнителни реченици за да ти докажам или објаснам нешто кое тврдоглаво ќе одбиваш да го прифатиш. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
.
ти реков намали вињакот , не веруеш.... :)
He e до вињакот, до тебе е... хахахах обука на телохранители, како да со своето тело застанеш куршуми наменети за личноста која ја браниш хахахахах
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
835
Поени од реакции
1.471
Полициски службеник на должност не смее да носи оружје додека заштитува лице? (y)


http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=125319
:pos::pos::vozbud::vozbud::vozbud:
Која била попоштена курва муабетов :pos:Ко оној потрчкото од Сител што се избаци:
Па уште напишале имало и чесни и доблесни луѓе во Курир :facepalm:

Канал5 сега им текнало „Само вистина“ како потсвесно оправдување дека претходно не било баш се вистина. Тоа што се правеа улави цело време дека нема и лажеа со вести навредливи за интелигенција, што го чуваа Миленко што поставуваше листи за стрелање и онаа кокошкана уредник Богатинова мислат лесно ќе се заборави. И струја беа спремни да гаснат. Како и да е добро што сега вмровчињава не мора 24/7 да работат почнаа да се појавуваат на дуели да се види нивниов капацитет, од Коневски што верглаше едно исто 30 пати на Телма, до Груевски последно што пробуваше на Алфа да продава шибицарски финти. Сеуште „ПР тимот“ Миле ми текна не му дозволува да се соочи со друг политичар директно, а сака да гради имиџ на некаков цврст, храбар, непопустлив лидер, а поголема кукавица од политичар немало. Среќко во новата Саботажа убаво го склопил целото лицемерие и со кои аргументи се служеше за насилствата а со кои за Тодоров: https://www.youtube.com/watch?v=YW70vLOYhKc . Сега СДСМ биле режим по 2 дена, а предтоа било се нормално, немало поклопено судство, медиуми, тендери, сите сме биле луди и излажани, не од Заев, туку од своите уши, очи и разум. Мислат дека доволно е истите аргументи да ги искористиш, не се битни фактите. Па олку навредување на интелигенцијата на „народот“ никогаш немало, а дали е потценување или не ќе се види, но сега мислам дека ја преминаа линијата. Убаво ги имаше наречено Младенов, лицемерни гангстерчиња.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
He e до вињакот, до тебе е... хахахах обука на телохранители, како да со своето тело застанеш куршуми наменети за личноста која ја браниш хахахахах
ха,ха,ха од вињакот е бе,... ти се матат мислите. Остај ти обука , ова она, личното обезбедување е пред се пасивно , баш тоа што кажуваш..: одбутнување на напасници, бранење од евентуални удар и..., ако треба подметнување за метак.. Телохранителот е бариера меѓу личноста и надворешата закана...значи измеѓу.., а не од страна да брани , пукајќи у грб на заканата..Тој периметар го регулира некоја друга заштита. Сеа некој кажал дека може да се носат пуцаљки у Собрание ??? Веројатно новите шипатарски господари на Собранието...Е тоа е можно , досегашните правила не допуштаа. Но сеа ова се нови волнени времиња, па се е можно....
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
ха,ха,ха од вињакот е бе,... ти се матат мислите. Остај ти обука , ова она, личното обезбедување е пред се пасивно , баш тоа што кажуваш..: одбутнување на напасници, бранење од евентуални удар и..., ако треба подметнување за метак.. Телохранителот е бариера меѓу личноста и надворешата закана...значи измеѓу.., а не од страна да брани , пукајќи у грб на заканата..Тој периметар го регулира некоја друга заштита. Сеа некој кажал дека може да се носат пуцаљки у Собрание ??? Веројатно новите шипатарски господари на Собранието...Е тоа е можно , досегашните правила не допуштаа. Но сеа ова се нови волнени времиња, па се е можно....
собранието беше нападнато и окупирано и под смртна закана на мрачни сили на надворешни центри и домашни предавници.
Исто како шо војник на АРМ стражари без оружје или со празна пушка, во случај на агресија ќе биди вооружен и ќе пука кон напаѓачите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom