Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Прав си, затоа крајно внимателно пред нареден пат да реши твоето господство да се расфрла со бисери пред свињите ( Иванов ќе го замолел Путин да му се јави на Трамп да му каже да го смени Хојт Ји и да стаи подобен кандидат бла, бла, бла... ).

Вакви епизоди ниту мувоморка не предизвикува.
Не знам зошто го цитираш. Се работи за тежок ретард. По цел ден виси во темата, од што има многу бизниси, и треска глупости на ниво на шестгодишно дете со специјални потреби.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
detalite se odamna poznati na javnosta, toa sto uste veruvate na kurirci toa ne e moj problem, spinovite od tipot roditelite bile krivi kaj maloumnite samo moze da pominat, ama za nasa golema sreka, neznam kolku i tvoja, brojot na takvite znacitelno pocnuva da se namaluva, digresija dozivuva.
Добро, јас кажав што изјави Груевски на интервју. А ти имаш релевантни информации? Од кого? Од Плусинфо? Од Тричковски? Нека кажат официјални лица. На вакви ко тебе не верувам. Сем ако имаш информации од лекари и сл.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.391
Поени од реакции
81.717
Шо не му се јави Иванов на Путин и тој кинескио претседател Хоанг Хо да му ги тргнат американците, ватикан и сорос од грбо
Не Хоанг Хо, Хуо Гуофенг се вика и он беше више еднаш у Скопје. Ја го видов и му мавтав.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не знам зошто го цитираш. Се работи за тежок ретард. По цел ден виси во темата, од што има многу бизниси, и треска глупости на ниво на шестгодишно дете со специјални потреби.
..имате право Херр Плакатенлепачоберштурмфиреру ја волл од 185/20 см и цели 0.1 тони жива мера :) :) :)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
критикувајте ја сегашната влада, а не поранешните влади на сдсм
не гледам некој да ја пишува и да ја критикува криминалната влада на љубчо, иако има доста за критика, а и претходниот премиер беше дел од таа влада
сега ни бранко го има, ни бучковски го има
слободно критикувајте ги потезите на сегашната влада
Па се истури дожд. Кој е криФ? Вчера обид за убиство. Два дена, двата трауматично поминати. Оставка.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Не Хоанг Хо, Хуо Гуофенг се вика и он беше више еднаш у Скопје. Ја го видов и му мавтав.
Јас му мавкав на Индира ганди ко беше дојден во Београд со сопругата
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Хојт Ји е заменик државен секретар, колку што ја знам, тоа ми личи некако многу висока позиција за да премине во амбасадор у чмарот на Европа.
Како и да е, не ми се верува дека на Трамп за ова му имат кажано. Ова позади грб му го прават. Не би дозволил господинот Трамп вакво нешто да му се прави на најголемиот сојузник - господинот Груевски.
Azijatot e zamenik na zamenikot, nikoj i nishto. Tikva bez koren narodski kazhano.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Па се истури дожд. Кој е криФ? Вчера обид за убиство. Два дена, двата трауматично поминати. Оставка.
ни во дождот, ни во обидот за убиство некој загина

за време на минатата влада од дожд луѓе умираа, и имаше еден куп убиства
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Па се истури дожд. Кој е криФ? Вчера обид за убиство. Два дена, двата трауматично поминати. Оставка.
Нема гајле дедото на Тамара, судот ќе го осуди на 6 месеци условно поради то шо е добар човек без криминално досије.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Некое инфо за невремево некаде???
Владата има под контрола, не е ова претходната која дозволи невреме лани.[DOUBLEPOST=1496437659][/DOUBLEPOST]
помина невремето што траеше 10 години. отсега секој ден ќе биде сончев прекрасен
Така е. Денес се истури оти не се сменети сите ешалони на функционери. Потоа само сонце.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Владата има под контрола, не е ова претходната која дозволи невреме лани.
претходната ги дозволи последиците од невремето. поради несоодветна одводна мрежа дојде до несреќата.
поради наместени тендери каде работите се извршуваат евтино и неквалитетно, а парите завршуваат во нечиј џеб.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom