Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 април 2015
Мислења
2.709
Поени од реакции
1.614
I sega od koga ke se menuva administracijata, onaka za drugarce prasuvam :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
...џукело оскубана , кретените немаат рогови , ваквите изјави се нивните рогови....:tapp:
Не бе, јас само да те потсетам за која Тамара се прави муабет на темава теле едно неписмено
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Цело попладне му требаше да сконта за која Тамара зборуваме и после младите неписмени, вакви, такви
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Абе да не знае некој Пандов дали е добар? Жив е така?

Не за друго туку дека викаше само преку него мртов влада ќе изгласале, па онака прашувам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.299
Поени од реакции
81.491
Да, сигурно не знаел за која Тамара се работи.
Тоа е една од малкуте работи што им преостана - да се праат на удрени.
 
P

PewDiePie

Гостин
Значи е време сите да си ја земаме правдата во свои раце па кој ќе преживее ќе раскажува а ?
Убаво.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Не бе, јас само да те потсетам за која Тамара се прави муабет на темава теле едно неписмено
знам бе џукело, срамота е што смртта на едно несреќно дете ја користиш , ја користите за јадење говна против своите политички непријатели. Таа не заслужува такво нешто.И тоа што таа долготрајна соросоидна хајка проектира глупости во умовите на наејзините кои својата кривица почнаа да ја наоѓаат кај некои други и им упика у глава искривени илузиите кои еве доведоа до обид за убиство...е типичен промер на намерно индуцирана омраза од страна на сдсм хиените и влакнестите пацови..
..и после некои педери ќе ми објаснуваат кои се тоа опасности од говорот на омраза...[DOUBLEPOST=1496327031][/DOUBLEPOST]
Абе гониго укурац го гледаш дека е сенилен...
хмм ти бе оберштрумфето изгледа мензис добиваш??? :) :) па кризираш... :)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.695
Поени од реакции
11.941
Цело попладне му требаше да сконта за која Тамара зборуваме и после младите неписмени, вакви, такви
Можеби мислел на повозрасното Тамарче, Тамара Качулска, која му го пушеше дружеше Диме Спасов во неговата вечерна вожња во октомври 2016.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Бтв, кај е бе @Mikja? Од ко се изгласа влада,не пиша ништо..
Тукa сум бе другaр сaмoштo декa...Ништo не бивa не дo влaдa ди нaрoд е.Кoј сaкa некa дoјде сo вaкoв нaрoд џaбе
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.167
Поени од реакции
85.617
Нели пред 2-3 дена пратеник на ДПМНЕ на говорница додека зборуваше против СДСМ го спомна и девојчево, нешто во стилот колку Тамари можат да умрат во иднина... Мислам ради тоа баш сега му пукнал филмот на дедово.

Сеедно не оправдувам вакви дела, си има судови еве имаме и нова влада па ако некој е виновен ќе лежи во Идризово.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom