Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Moon Child

Гостин
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев побара од претседателот на Собранието Талат Џафери да ја прекине денешната расправа во парламентот поради пукањето на поранешниот министер за здравство и негов сопартиец Никола Тодоров. На тоа, спикерот Џафери му одговори дека Собранието досега функционирало и во потешки ситуации и Собранието продолжи со седницата на која беа избрани работните тела, неопходни за донесување на законските измени за укинување на екстерното тестирање по скратена постапка.

Ѓорчев потоа побара од Џафери Собранието да го осуди говорот на омраза на социјалните мрежи, на кои Тодоров бил нарекуван „министер за смрт“, по што спикерот му кажа дека Собранието не е надлежно за социјални мрежи и додаде дека треба да се остават институциите да се занимаваат со случајот
Извор сакам да кажам.
 
S

silmarillion

Гостин
Во УЈП у канцеларии се пушеше при работа со странки. Секој кој влегол таму, видел. Но, УЈП беше златната кокошка на Груевски за молзење пари од народот. Сите знаеја за пушењето во УЈП, што им е најмалиот грев.

Инаку, фризеркава тука, беше казнета со 2000 евра, за 7 денари вишок каса. Тогаш кога Груевски ги испрати масовно по сите продавници да пишуваат казни.
Така де а на Кастиљо муда му љубеше.

Заев мора ако сака да добие наредни избори да ја олабаи даночната политика односно да не изигрива некој негов Шерифот од Нотингем и да влага по кафичи пиљари ресторани и за бакшиш да затвара бизниси од кои се рани цела фамилија. И прво доаѓање мора да биде со предупредување и насоки како да се поправи, не на прва да фука казни ако газдата не ја лајкнал фан страната на СДС. УЈП прво нека си се позанимава со топ 100 листата, па после тие лешинарите нека ги праќа на терен со тие смрдените колички нивни брендирани.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.914
Ох ох крц крц почнаа плачките,јас сум разочаран кладен бев барем една недела дека без плачење ќе издржите,вие ја дувнавте гајдата:icon_lol:
Не си ти разочаран туку онака поприлично глуп или неинформиран во најмала рака чим мене ме цитираш околу ова а не ми го знаеш мојот став. Какви плачки бе, јас тоа го смета за логичен и нужен крај на циркусот. Прашај ако не ми верваш.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Абе за Тодоров ако сеа преживее ќе го начекаат у улица и таму ќе го намскаат. Или колата ќе му ја запалат.
Жената не може да се опорави уште вакви работи и требаат.
Знаеш колку е болно да изедеш тужба од истиот човек шо ти го упропасти животот и да изгубиш?
која жена???
 
V

viktora

Гостин

за страмота што посакувате бухууууу и за администраторот страмота вухуууу плачипичка:pos:
Од такви пичина како тебе единствено може само мајка му да плаче зошто го родила.Никој друг.
Жал ми е за тебе,стварно.Жив доказ дека природата може да биде сурова,и тоа многу гадно.

Продолжи си со пцуење и колнење и лапај лајкчина од администраторите.Тука е лебот.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Не си ти разочаран туку онака поприлично глуп или неинформиран во најмала рака чим мене ме цитираш околу ова а не ми го знаеш мојот став. Какви плачки бе, јас тоа го смета за логичен и нужен крај на циркусот. Прашај ако не ми верваш.
Да де,очекувано беше то вас вмровците во крвта ви е 10 години че браните и кловној че изигравате и ко че ви падни драгио лидер после сите тоа го сметате за логичен и нужен крај на циркусот.И љупчо му беа до гроб верни па ко падна одма пола вмро не беа од тие вмровци туку од другите...
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
835
Поени од реакции
1.470
Море кизнај шо будала си што се радуваш што некој пукал за да убие.И уште посакуваш некој да цркне.
Ај ти,ама и некој од администраториве што ти лајкнал едно големо браво.
Секое насилство е за осуда, но да не забораваме што претходеше на ваквата ситуација. Дедото очигледно имал насобран гнев кој го потиснувал со години и во одреден момент тоа излегло од контрола. Мислам, како што реков, за осуда е насилството. Ама ако до толку сакал да го убие ќе го убиел, не му било очигледно тоа намерата, едноставно сакал да изрази револт. Нино ако толку работел за народот нема што да се плаши дека некој ќе го убие, ако навистина работел за народот немало да дојде до ова. Уште еднаш ќе речам, за осуда е насилството, еве јас прв го осудив. Ама треба да се видат и двете страни тука. Како знак на добра волја и помирување, треба да му се даде амнестија на дедото. Или ако ништо друго треба да добие условна казна ако изрази каење за она што го направил.

Ова не е навистина мое мислење, но би било сосема издржано според вашата вмровска логика, ви ебам ретардираните лицемери.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.554
Поени од реакции
28.998
Тука се сложувам али ако успееше мислам ќе вредеше од стариот жртвата,знам дека во таква ситуација исто би постапил...
Многу луѓе треба да умрат. Талат Џафери на пример.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Од такви пичина како тебе единствено може само мајка му да плаче зошто го родила.Никој друг.
Жал ми е за тебе,стварно.Жив доказ дека природата може да биде сурова,и тоа многу гадно.

Продолжи си со пцуење и колнење и лапај лајкчина од администраторите.Тука е лебот.
И мене ми е жал за тебе,возрасен човек па уште маж вака де се лигај и да плачи на јавни места:icon_lol::icon_lol::icon_lol:[DOUBLEPOST=1496324758][/DOUBLEPOST]
Многу луѓе треба да умрат. Талат Џафери на пример.
охооооо така да не израдува некое деденце рацете да му се позлата:pos:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.914
Да де,очекувано беше то вас вмровците во крвта ви е 10 години че браните и кловној че изигравате и ко че ви падни драгио лидер после сите тоа го сметате за логичен и нужен крај на циркусот.И љупчо му беа до гроб верни па ко падна одма пола вмро не беа од тие вмровци туку од другите...
Генерално многу ми е гајле кој кого го рокнува ама и што ти објансувам јас пак тебе кога очигледно не си ни во тек со муабетот. Ајде прај кеф да не ти кршам филм.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Генерално многу ми е гајле кој кого го рокнува ама и што ти објансувам јас пак тебе кога очигледно не си ни во тек со муабетот. Ајде прај кеф да не ти кршам филм.
Фала бате на добрината ноу хард филингс:ајнапиво:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Мајката на Тамара.
Чекај овој пукачот е нејзин татко и за таа Тамара зборувате.Не сте нормални. А го гледам оној оберштрумфот исто се сили за некакви убиства на министри..???
Дали некому овде му е јасно дека девојчето беше мртво пред да се почнат муабетите за тоа. од проста причина што живеела со родители такви какви се. Дека умре малото несреќно девојче од сосема друга причина( нелечено занемарено воспаление на бели дробови) од онаа за која наводно чекаше операција која никој и со букви никој не сакал да ја направи ни за кои пари. За да не биде убиец. Тоа не спомнува никој.Се прашал ли некој како сколиозата дошла до таква фаза на почетокот на 21 век.. ??? Веројатно не?? И дека здравјето на такво мало суштество со таков деформитет на рбетот е мноогу нежно.
Проекцијата на кривицата врз некои министри е навистина злобно и подмукло. Очигледно и дедото и мајката и таткото својата совест за малата си ја перат на тој начин , барајќи кривица каде ја нема , за да не се погледнат самите себе во огледало.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
ветеран???? долгогодишни учесници на маалски тепачки се поише ветерани..Батката е фантазер, статист у трагикомедичен водвиљ у режија на фламенко-циганот Солана....., а сеа гледам работи и ко мамец за тигрови по некои ловишта на американциве... :) :)
вистинските ветерани не сакаат да зборат за ветеранството,ниту да се повикуваат на него...само најамбициозните пишуат мемоари., обично сакаат да заборават. Глуматаат политичари , спасители на народ и гурабии џвакаат најчесто они који нису учествовали. Има бар за тоа елаборирано искуство дур од 45-та..:) ..вистинските секогаш загинуат, на ваков или онаков начин т.е. таквите не преживуваат за јавност и фалбаџиство. Во дотичниот случај очигледно е дека оној злочинецот и убиец у Собрание е вистинскиот успешен "генерал" , а овој е само губитнички кловн. Имаше еден интересен филм на темата ..Човекот Птица или така нешто беше.... :) :)
Уште бе го сметате Стојанче за некаков фактор за било што. Бил и го раниле и што. Сам беше таму? Само него го раниле, на другите цвеќиња фрлаја?
Убедливо еден од најглупите и најпрости луѓе што некогаш се обиделе да се занимаваат со политика. Еден Амбди Бајрам е каде каде поумнешен во политика од овој изгубениот.
Па уште и почит бараат према него. Да не се пикаше онаму за каде очигледно не го бива луѓето и ден денес ке го памтеја како ветеран кој бил ранет, вака само ке го памтат како говнарот од Авганистан или Ирак или кај и да чисти лајна.
Благо речено, срамота е ова да се пишува за Столе, освен што беше против корумпирана власт друг грев и не гледам?

Закон и Ред Дами и Господа.
 
W

wicked_1

Гостин
Абе за Тодоров ако сеа преживее ќе го начекаат у улица и таму ќе го намскаат. Или колата ќе му ја запалат.
Жената не може да се опорави уште вакви работи и требаат.
Знаеш колку е болно да изедеш тужба од истиот човек шо ти го упропасти животот и да изгубиш?
Во право си за ова.

Прав ужас беше (и уште е) здравството за коњот неписмен на сета несреќа да глуми лудило и да отвара демек нови клинички центри... да не си им на во кожа луѓево што не можеа ни една обична оставка да издејствуваат заради манијакалноста на едно здружение и нивната сендвич армија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom