Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.871
Страмота е да пишиш материјал за дркање и ова да го пратиш пичкати матерна да ти ја ебам,до кое ниво сте спремни да пајџате то чудо едно,јас велам тодоров тој села па уште до слики од вејце ме донесе фамилијате неписмена да ти ја ебам,па осет вие немате крв ти ебам и се женско дома!
хаха оти го корегираш мислењето крфта педерска да ти ја ебам копиле?!
Срамота е да се палиш на љочки и да ти е смешно ко претходно,сеа виде уствари шо правеа,за тоа се сликите.
Ти глуп си или така ти се чини?
Ако прочита убаво - Ме заболе мене за лоповите од вмро или за овие сеа шо се.
А шо напраи,се изнервира и почна да навредуеш,ок дете - таквите еден шамар доволно е.
Смири се оти не се разбира шо пишуваш.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Username/mail & password за владиниот, службен меил, денес ги напуштаат кабинетите па Бети заборајла да си ја спакува вересијата и некој што чисти ја нашол . Не е заебанција, од Бети вие очекувате пасворд да памти, па и министерка :pos: сељанкапокондурена1 требало да пише
не заебаај , не е нејзин ракопис ... се препознава фалсификат на сдсмовска-сорос џукела...:tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
не заебаај , не е нејзин ракопис ... се препознава фалсификат на сдсмовска-сорос џукела...:tapp:
A тебе Бетка љубовни писма ти има праќано или што е работата чим знаеш како пишува? Што има врска чив е ракописот, битно госпожата сакала пасвордот министерка да и е, кога работев во банка јас им ги напишав на сите мејловите и пасвордите на ливче па самите после си ги сменија кој сакаше.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Username/mail & password за владиниот, службен меил, денес ги напуштаат кабинетите па Бети заборајла да си ја спакува вересијата и некој што чисти ја нашол . Не е заебанција, од Бети вие очекувате пасворд да памти, па и министерка :pos: сељанкапокондурена1 требало да пише
Ја па шо треснав пасс за вифи :facepalm:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
A тебе Бетка љубовни писма ти има праќано или што е работата чим знаеш како пишува? Што има врска чив е ракописот, битно госпожата сакала пасвордот министерка да и е, кога работев во банка јас им ги напишав на сите мејловите и пасвордите на ливче па самите после си ги сменија кој сакаше.
...не бе милионски тендери се у прашање , јас сум познат и како финансиска пицајзла,среброљубец и невиден циција..Секое книвче трипути го анализирам, а не па забелешки и параф на министерка...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.411
Поени од реакции
36.344
Јас мислам дека и патот до работа ќе им е отежнат.
Да, тоа би им било проблем сега кога ќе ги пуштат уздите на власта. Заебана работа е кога си живееш во фантазија дека цел живот ќе бидеш султан.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
61
Поени од реакции
57
Видов тоа ама да не испадни снимката од пред три години или некаде во Словенија или Ирак. Немам време до толку да проверам само онака прелистав на брзина.[DOUBLEPOST=1496314396][/DOUBLEPOST]
Да извини и тоа. Заборавив од возбуда. И ако можи кафаните и другите услужни објекти да работат 24/7 како на времето.
Какви цигари во затворени простории, до толку сте назадни? Од сите работи шо ги напраја од ВМРО тоа е во оние кои се позитивни. А за алкохол и другото си во право.

Едит: Односно не, данокот на добивките исто така не треба да се гиба и тој е адекватен.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Фондот не даде пари, министерот ако толку сакаше да го спаси детето ќе ја забрзаше процедурата. Кога можат за деца на богаташи да бидат први на листа, тогаш зошто не може и други. Треба сите еднакви да се нели. Не знам како можеш ова да го пишуваш, треба да посетиш соодветни институции заради ваквото пишување.
150 милиони евра се украдени со само еден повик, еден потпис итн... 20.000 беа проблем? Сериозен си? Знам дека си.

Пак ќе кажам. Ова е само почеток.
Ти момче ајде со убаво те молам да се ставиш во пристојно однесување. Ти го велам ова со арно, за да не биде со лошо. Сериозен сум. Со месеци ги трпам твоите сериозни навреди. Администраториве не знам од која причина не те ставаат во ред. Ти велам, дискутирај пристојно без навреди или ќе има за тебе почеток.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ја па шо треснав пасс за вифи :facepalm:
Може и за тоа да биде, не тресеш ама кај нас уште не се наплаќа вифито па да постојат credentials, само пасворди бараме :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ти момче ајде со убаво те молам да се ставиш во пристојно однесување. Ти го велам ова со арно, за да не биде со лошо. Сериозен сум. Со месеци ги трпам твоите сериозни навреди. Администраториве не знам од која причина не те ставаат во ред. Ти велам, дискутирај пристојно без навреди или ќе има за тебе почеток.
Не те разбрав закани се поубаво.
 
V

viktora

Гостин
Море нервозни колку сте кизнај колку ви е тешко да го гледате рајхов вмровски како се распаѓа,шо е до мене можам да ти порачам цркни копиле вмровско си дочекавте се шо праевте и тек че дочекате:kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::kuracc::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Море кизнај шо будала си што се радуваш што некој пукал за да убие.И уште посакуваш некој да цркне.
Ај ти,ама и некој од администраториве што ти лајкнал едно големо браво.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.914
Толку пари, луксуз во реновираната торта на Илинденска а толку кичерајски и невкусно изгледа, махери беа за крадење ама вкус како покондурени сељаци кога ќе се збогатат
@Bateman ти текнува муабетот што го правевме ехеее пред пет шест месеци некаде?
Уште си стоиш на твојот став пошто гледам твоите сопартијци тука на форумот свршуваат од радост и среќа. Околу чистките де, ердоганизмите и незнам што на што наводно јас свршвав пред неколку месеци.
И сега каков е твојот став околу ова вака гледано од денешна перспектива ? Сличен или дијаметрално различен од овие твоите тука кои бараат и се надеваат на чистка во ердо стил.
И пред да ме прашаш одма ке ти кажам дека истиот став го имам од тогаш околу тоа. Ако сакаш и ке ти го постирам да не речиш вака така. Само изрази желба.[DOUBLEPOST=1496322127][/DOUBLEPOST]
Какви цигари во затворени простории, до толку сте назадни? Од сите работи шо ги напраја од ВМРО тоа е во оние кои се позитивни. А за алкохол и другото си во право.

Едит: Односно не, данокот на добивките исто така не треба да се гиба и тој е адекватен.
Ако нешто за тебе е позитивно не значи дека и јас го делам истиот став. Така да што е до мене ако веќе на следните избори неможам да се одлучам на која порадикална албанска партија ќе му го дадам својот глас тогаш пресудно ке биди кој го има тоа во програмата околу цигарите, секако ако не ги откажам доттогаш пошто сепак правиме муабет за долг временски период до следните избори.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Прво, немам сопартијци.
Второ , и ја стојам на истиот став, ердогански чистки, пресметки и закрвување не подржувам но поединци мора да си одговараат, нема бегање од тоа.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
L

Löwe

Гостин
Веќе кога си кажуваме желби што очекуваме од новата влада јас да си кажам дека прво очекувам да се дозволи пушење во затворени простории како прво и како второ да се укини даночењето од 10% за добивката при кладење.
ЕДИНСТВЕН нормален закон од владата на Грујо.
Море три црнци да ја злоупотребат жена ти, гнидо гнасна.
Аман немој толку "лоши работи" да и посакуваш. Ќе побара пет не три.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom