Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Да го поздравиме најверојатно првото идно невработено лице, Марко Зврлевскииии :oeoeoe:
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894

Колку месеци постоиме?Колку исплати треба?А што треба да исфилмаме за албанскиот јазик?
Ауууу ни 24ч не поминаа од формирање на влада бе куртони.
Освен тоа дека само глуви можат да веруваат дека ова е Фрчковски, ништо друго не се открива во снимкава... А тој другиот као наводно треба да е Геро? Да збори почисто од спикер на вести???

И на крај се спомнува Владо Поповски. Ваљда се мисли на овој. Човекот 15 години нема функција и сега наеднаш као он главен за промена на законите за јазик....

Не ти е лесно тебе....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Луѓе кажете бе, ќе угрее ли Сонцето утре? Или веќе никогаш нема? Страв ми е да си легнам да не биде повторно темно кога ќе се разбудам...
Оти досега темно ти беше? Загреота детево 10 години во подрум го чувале. Додуша тоа објаснува многу работи ама нејсе слободно излези надвор пука сонце.
Силно светнал ден.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.414
Поени од реакции
36.347
Тука ли е Македонија или ја распарчила веќе? :unsure:[DOUBLEPOST=1496301806][/DOUBLEPOST]
Ама каша ти е малце а?:)
Сега треба само отварање групи за подршка за "Живот после Груевски". Тоа е the next big thing.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.006
Поени од реакции
3.751
Каква му е на Грујо агендата за денес, ке оди на некој објект да контролира до каде е градбата или ке решава некоја канализација? Или му имаат кажано што се случи синоќа?
 
S

silmarillion

Гостин
Незнам ја што треба, али ни екстерно ни радио дифузна ни живот ништо не ми значи ако не напраат нешто да не се осеќам ко у Техеран секој ден у 4 сабајле и кога ќе зајде сонцето. Поготово што сум на директна ваздушна линија и ко оџата на балкон да ми пее. Онаа со ножевите глупердата им дозволи да пеат ко на Ролинг Стоунс концерт да имаат, така да ќе молам некој од форумскиве партиски членови да лобира да се намалат звучниците пошто на локални не ги гласам иначе. Фала многу пријатно.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Абе партал покажи малку почит,прво за чинот второ за тоа што човеков беше кај што беше кога 80% од Македонија по викендици се криеа,ранет беше ќе го изгубеше и животот за Македонија,патриоти се прајте а основна почит за ветерани немате мрсулковци...
Уште бе го сметате Стојанче за некаков фактор за било што. Бил и го раниле и што. Сам беше таму? Само него го раниле, на другите цвеќиња фрлаја?
Убедливо еден од најглупите и најпрости луѓе што некогаш се обиделе да се занимаваат со политика. Еден Амбди Бајрам е каде каде поумнешен во политика од овој изгубениот.
Па уште и почит бараат према него. Да не се пикаше онаму за каде очигледно не го бива луѓето и ден денес ке го памтеја како ветеран кој бил ранет, вака само ке го памтат како говнарот од Авганистан или Ирак или кај и да чисти лајна.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Каде реков дека е подобрено? Реков со свои очи да ги видиме ДА се подобруваат, зошто ако година дена нема некој знак за подобрување, љетив на кров, се согласувам со тоа што пишале страници уназад.
Очекуваш за година дена дека ќе има подобрувања во здравството или јас погрешно те сфатив?
А можи да знам какви подобрувања очекуваш за тие година дена? Онака во кратки црти очекувам тоа тоа тоа и тоа.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.180
Поени од реакции
8.493
Уште бе го сметате Стојанче за некаков фактор за било што. Бил и го раниле и што. Сам беше таму? Само него го раниле, на другите цвеќиња фрлаја?
Убедливо еден од најглупите и најпрости луѓе што некогаш се обиделе да се занимаваат со политика. Еден Амбди Бајрам е каде каде поумнешен во политика од овој изгубениот.
Па уште и почит бараат према него. Да не се пикаше онаму за каде очигледно не го бива луѓето и ден денес ке го памтеја како ветеран кој бил ранет, вака само ке го памтат како говнарот од Авганистан или Ирак или кај и да чисти лајна.
јбг, не го бидувало тука па морал да оди во Авганистан лајна да чисти, па сега мора да го бранат овие што пушат курови за 10 -12 000 денари
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Освен тоа дека само глуви можат да веруваат дека ова е Фрчковски, ништо друго не се открива во снимкава... А тој другиот као наводно треба да е Геро? Да збори почисто од спикер на вести???

И на крај се спомнува Владо Поповски. Ваљда се мисли на овој. Човекот 15 години нема функција и сега наеднаш као он главен за промена на законите за јазик....

Не ти е лесно тебе....
.чудно... у едни други снимки многумина "поверуваа", дури и рука у рерна ставаат дека се вистински... :) :) :) :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
јбг, не го бидувало тука па морал да оди во Авганистан лајна да чисти, па сега мора да го бранат овие што пушат курови за 10 -12К.
Не бе не го бидувало, од режимот избегал. Овие што го бранат се затекнати од ситуацијата, незнаат сега кој да напаѓаат кој да бранат пошто неутрални де.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Очекуваш за година дена дека ќе има подобрувања во здравството или јас погрешно те сфатив?
А можи да знам какви подобрувања очекуваш за тие година дена? Онака во кратки црти очекувам тоа тоа тоа и тоа.
ех , тоа ти е многу комплицирано , малтене филозофско прашање.....некои тврдат и дека Господ го створил светов за 7 дена, а некои дека сме мајмуни...Дефинитивно мислам дека погрешно си сфатил.... :) :) :)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Незнам ја што треба, али ни екстерно ни радио дифузна ни живот ништо не ми значи ако не напраат нешто да не се осеќам ко у Техеран секој ден у 4 сабајле и кога ќе зајде сонцето. Поготово што сум на директна ваздушна линија и ко оџата на балкон да ми пее. Онаа со ножевите глупердата им дозволи да пеат ко на Ролинг Стоунс концерт да имаат, така да ќе молам некој од форумскиве партиски членови да лобира да се намалат звучниците пошто на локални не ги гласам иначе. Фала многу пријатно.
Да не пукниш ме изнасмеја со муабетот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom