Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Како тоа само толку го поштувате Стојанче кој што се борел 2001-ва,а немате ништо против командант Флорина , или баш напротив дркате на него зашто им се искурчил на опозицијата у собрание... Логика?
прво ти си вмроец така да ти и логика нема шо да барате во истата реченица,второ командант Флорина не е од денеска в собрание туку е таму од многу одамна и то е кривица на вмро-сдсм така да нема потреба овде да изиграваш кловн,или од 11годишна кома се разбуди денеска?[DOUBLEPOST=1496276843][/DOUBLEPOST]
Glupaku, treba da ti nacrtam ? Neka ne si go spusta nivoto na forumski kurton, sam se obezbrednuva, ne zboruvaj za pocit koga izgleda toj sam ne se pocituva.
Ми објасни к3б нема појче шо да ти објаснувам:pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ти си вицот на годината Ѓорѓија.
Мене веќе почнува да ми паѓа жал за тебе, па ќе ти кажам нешто што е очигледно за сите освен за тебе.

Луѓе кои се успешни и реализирани во својата професија, кои навистина заработуваат многу, немаат никаква потреба да дремат на форум и константно да верглаат дека се програмери, да спомнуваат илјадници евра заработка, да се расфрлаат со имагинарни звања и дипломи, ниту пак да ги омаловажуваат луѓето кои заработуваат 200 евра или завршиле историја, филозофија или право. Ги обвинуваш другите за навреди и примитивизам, а тебе главен, а и единствен аргумент ти е како ти си наводно програмер и генијалец а сите останати неспособни и глупави пропалици со мизерни плати.

Убаво што ти си најде катче во кое си создаде алтер его полно ко брод, ама во реалноста тоа не ти вреди ништо Ѓорѓија, кога ќе отидеш да плаќаш сметки или да пазариш ти требаат вистински пари, не овие измислените.
Затоа потруди се барем 200 евра да заработиш, наместо да се потсмеваш, или кога веќе не си кадарен финансиски да придонесуваш, фати нешто по дома, помогни и на жена ти, избриши прашина, измиј садови, зготви нешто...Еве ако сакаш ќе ти пишам рецепт за компир манџа, мислам дека тоа дури и ти би можел да го направиш (мислев прво тавче ориз, ама слабо бараташ со бројки, ќе го измешаш соодносот на вода и ориз, којзнае што бучкуруш ќе излезе).
Кога пишуваш на ваков начин ризикуваш многу лесно да направиш многу утки. И ги направи. Речиси ништо не е точно.
Никаде не су спомнал за илјадници евра. Дека сум програмер сум спомнал некогаш не знам по кој повод, а другариве твои се оние кои од тоа сакаат да прават мајтап. Па зошто јас да не правам со нив?
Дали јас сум заработил 200 евра? Ако не ја сметаме месечната плата, се подготвувам за 10-15 дена да заработам 250 евра, на проект. И тоа не е крај.
Не зборувај за нешта кои не ги знаеш. И подобро информирај се кој што пишувал. Не се доведувај во смешна ситуација како овој пат.
Не сум богаташ, никогаш не сум рекол, но имам за стабилен живот.
Јас со бројки баратам перфектно, имам дипломирано на факултет каде математиката била алфа и омега, на највисок степен.
И не изигрувај Нострадамус, се погреши.
 
Последно уредено:

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.179
Поени од реакции
8.492
Политиката е курва знам, ама муабетот ми е за обичниот народ, како дозволил толку да му го испијат мозокот за да се радуваат на такви монструми. Ова важи и за измеќарите на двете партии, да нема забуна.
Poleka I ti, ne im gu raspipuvaj keifot, kako se naredeni kaj talat site na kolena, ne mozat na red da stignat.[DOUBLEPOST=1496276989][/DOUBLEPOST]
прво ти си вмроец така да ти и логика нема шо да барате во истата реченица,второ командант Флорина не е од денеска в собрание туку е таму од многу одамна и то е кривица на вмро-сдсм така да нема потреба овде да изиграваш кловн,или од 11годишна кома се разбуди денеска?[DOUBLEPOST=1496276843][/DOUBLEPOST]
Ми објасни к3б нема појче шо да ти објаснувам:pos:
Dosega majka ti mi objasnuvase, ne mora I ti.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Dosega majka ti mi objasnuvase, ne mora I ti.
Класичен острелјански лепешкар,не се секирај ти за Македонија таму и за Стојанче глеј убо тријај говната да не го налутиш босот:pos:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.179
Поени од реакции
8.492
Класичен острелјански лепешкар,не се секирај ти за Македонија таму и за Стојанче глеј убо тријај говната да не го налутиш босот:pos:
Neli ne mi objasnuvase poveke nisto, ili sega sakas sestra ti da pustis I taa da mi objasni ? Ti odi kaj Talat da mu objasnis.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469


И оди ти после објаснувај ако немаш попаметна работа.
Тој њујорк тајмс меѓу другото објави дека во тоа УСАто имало случај како ДВА авиона удираат во ДВЕ згради ама по тие ДВА удари пајџат ТРИ згради!
Е сега скоро па сите од господава шаренковци веруваат во оваа, има и такви кои поставуваат прашања, како е тоа можно, и бидејќи тие поставуваат прашања тие подржуваат криминал. Логика на мали Џокица! Значи ако тие тврдат дека Фокус е веродостоен извор сите ние треба да верваме дека е тоа така, нема прашања, иста работа како во Индија, некоја крава ќе ја прогласат за Света Крава и толку.

За цело време се избегнува да се збори за Тиран-ската пљатформа, за извршениот ПРЕВРАТ од 27 април, за загрозеноста на територијалниот суверенитет, за веста дека во западните служби се разменуваат информации за 8 кампа за обука на борци за човекови права на Шара туку постојано се наметнува тема за криминал на овие или оние, како да некој овде рекол-напишал не нема да ги гоните криминалците. И со такви тролови човек треба да дискутира, за што?

Пред кратко време излезе вест дека првата вештачка материца „произвела“ јагненце, замислете кога ќе почнат со тој „новитет“ да ги произведуваат овие шаренковци како на трака, е дури тогаш го обравме бостанот
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.697
Neli ne mi objasnuvase poveke nisto, ili sega sakas sestra ti da pustis I taa da mi objasni ? Ti odi kaj Talat da mu objasnis.
Дај бе сфати дека не ти проаѓаат срање фориве со мајки и сестри, ја сфаќам револт дека се има, ќе лежи пола партија заглавена у криминал, ама не ти е крив никој на форумов да го ебам. Дебатирај, изнесувај ставови а не да вреѓаш. После плачете банови се јадело, па како нема? Ќе се навикнеш и со Заев, сега малку на гладно срце шок ама што е тоа е.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Neli ne mi objasnuvase poveke nisto, ili sega sakas sestra ti da pustis I taa da mi objasni ? Ti odi kaj Talat da mu objasnis.
Не се нервирај бе златен толку незгодно те жегнав?:icon_lol:Чим стасуваш на австралијаните лајната да му ги бришиш и олку да ебаш аферим обично нашиве таму вика од работнички алишта дирек пижами сте клавале:pos:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.336
Поени од реакции
18.209
Мене искрено ми е сомнителен и гласот на Геровски. Неговата говорна маана е многу поголема од гласот на видеово.
Абе што зборуваш сигурно се тие, 100% целата стратегија за медиумска хајка ја имаат договарано по телефон.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.179
Поени од реакции
8.492
Дај бе сфати дека не ти проаѓаат срање фориве со мајки и сестри, ја сфаќам револт дека се има, ќе лежи пола партија заглавена у криминал, ама не ти е крив никој на форумов да го ебам. Дебатирај, изнесувај ставови а не да вреѓаш. После плачете банови се јадело, па како нема? Ќе се навикнеш и со Заев, сега малку на гладно срце шок ама што е тоа е.
Pa ako citas ke vidis deka jas si kazav mislenje, na kretenot ne mu se dopadna moeto mislenje I vo momenti na nemanje kontra argument zapocnuva da se zanimava so mojot zivot, I sega jas sum vregal, pa moderatorov na temava vi zivee vo stranstvo ama posto toj e od kurtonskiot tabor toa ne vi prestavuva problem, Ali stom se raboti za nekoj drug togas odma problem.
 
L

Löwe

Гостин
Луѓе кажете бе, ќе угрее ли Сонцето утре? Или веќе никогаш нема? Страв ми е да си легнам да не биде повторно темно кога ќе се разбудам...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.554
Поени од реакции
28.998
Луѓе кажете бе, ќе угрее ли Сонцето утре? Или веќе никогаш нема? Страв ми е да си легнам да не биде повторно темно кога ќе се разбудам...
Остај шо сунцето ќе сија, ружите по втор пат ќе процветаат :D
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Дај бе сфати дека не ти проаѓаат срање фориве со мајки и сестри, ја сфаќам револт дека се има, ќе лежи пола партија заглавена у криминал, ама не ти е крив никој на форумов да го ебам. Дебатирај, изнесувај ставови а не да вреѓаш. После плачете банови се јадело, па како нема? Ќе се навикнеш и со Заев, сега малку на гладно срце шок ама што е тоа е.
Море бате дијагнозата е лесна,ти замисли нив како му е,ние си уживаме овде со семејствата,си живееме во родното место,сме се снашле колку толку,тој кутрио пошол острелија,таму ни маче ни куче,цел живот чистачи се 90%,кинез 100% му е шеф,тие ти се ко на среде,Македонциве појче на кур не го клава австралијанец неможи и да сака да стани ти можиш да замислиш како му е фрустрација левел 100 и шо му останува?Оди на форум малтретирај вистински Македонци шо живе работа и че си умра во Македонија,и прајмусе помакедонец од нив,тажна е иселеничката братми гревота е да го банирате еве мене нека ме банира нека го оста него греота е форумов е неговата последна Македонија:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom