Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.336
Поени од реакции
18.209
Морав, за прв пат постирам од курир :pos:

http://kurir.mk/makedonija/vesti/foto-novata-vlada-pred-sobranie-ja-pozdravija-pomalku-od-100-luge-od-sharenite-tolku-e-nivnata-poddrshka/
ФОТО: Новата влада пред Собрание ја поздравија помалку од 100 луѓе од „Шарените“, толку е нивната поддршка

Народот не ја поддржува Владата на Заев. Само помалку од 100 лица од „Шарените“ останаа да го поздрават изборот на новата Влада, која беше избрана вечерва со 62 гласа „за“, 44 „против“ и пет „воздржани“.

 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.916
Мое видување е дека на САД/ЕУ им одговара стабилна Влада. Ако на следни избори ДПМНЕ победи со повеќе пратеници разлика и можат да формираат стабилна влада, не мислам дека претходноспоменатите ќе им оневозможат да состават влада. Ама реков, оваа партија треба да се реформира од корен.

Секако, најубаво би било некои нови партии со нови лица...
И вака по твое ова ти личи на стабилна влада со оглед на бројот на мнозинството на пратеници и нивниот состав? Мене искрено не ми делува на таква туку влада печена за отстапки. Една партија од колку се 4 во владата да не и е нешто по кеф и толку од владата.
Како што стојат сега работите а што многумина или не се свесни или не ни помислиле на тоа или најверојатно им е сеедно е дека на следните избори кога и да бидат тие ВМРО може да освои колку и да сака пратеници, пак нема да може да формира влада. Настрана тоа за ВМРО дека нема да може да формира влада во иднина , друг ми е муабетот околу формирањето на влада.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Не, не, ич не си, ко Бетмен шо не беше. :pos:

Е и за тој момент ме потсети, фала.

Ви беше срам да кажете дека сте дпмне бе... вода сте им носеле само, ко овој гореспоменатиов.
еј да бе, сега овие ќе треба да фатат реална работа :icon_lol:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Збор има пратеникот Никола Груевски.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
чекај, чекај работиш во Сорос а застапуваш и браниш интереси на ЕУСА?
И повторно погледни го ликот од лево и можеби од втор обид ќе бидне мушко!
Друже, и тој од лево ме плаќа, не знам што не ти е јасно. Нормално не он, туку организации под палка на Русија. ;) Долари, евра...битно да шушка нешто. :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Вмровците од што се патриоти на секој ѕид низ град имаат напишано сестра Стојанче, Стојанче + Учк и слични ретардирани работи. Талат им сметал како да не. Нема да ме зачуди ако некој што пишува на форумов ги пишувал и тие работи на ѕидовите низ градов.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
чекај, чекај работиш во Сорос а застапуваш и браниш интереси на ЕУСА?
И повторно погледни го ликот од лево и можеби од втор обид ќе бидне мушко!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
еј да бе, сега овие ќе треба да фатат реална работа :icon_lol:
Трансферот на Бетмен у Дпмне у 5 за 12 пред да пропаднат е еден од најлошите трансфери шо некад се десиле, класичен flop of the season.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Трансферот на Бетмен у Дпмне у 5 за 12 пред да пропаднат е еден од најлошите трансфери шо некад се десиле, класичен flop of the season.
Кружеше околу шеснаесетник и на крај си го брцна во свој гол.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
...да се радуваш дека...
Види го тоа оваквото...никако да сфатиш бе...не се радувам на Талат, туку на тебе ти се ситам.. да ве гледа човек такви какви што сте, ко цреви...:vozbud:

Немоj да ме молиш, и денес си бетер тапа - седи, кец!

Само момент Ердоган да го надрви убаво па и вие ќе осетите.
Додека чекаш лошо да им биде на другите, бидеjќи и капацитет за повеќе немаш, да не се случи нешто меѓувреме каj тебе првин? Мислам, одамна се одвиват опасни процеси на просторот на поранешна Jугославиjа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom