Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
А бе било што ние ќе си се почастиме.Него Заев од утре што ќе пие за да ги задоволи албанските барања на Ахмети и Села знаеш?
Ова..
Прегледај го приврзокот 172195
Оф бе греву, тој Заев им ја одбри платформата за редефинирање, платформата која Груевски сам ја понудил на ДУИ, за да остане на власт.

А сликава што си ја постирал, вака Иле Димоски го примал од педерската фракција на ДУИ предводена од Груби на Халкидики. :)

Ајде, бела чао.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Од денеска, сите наредни чекори на оваа Влада ќе бидат под лупа. Треба да добиваат критика за се', затоа што не смееме веќе да дозволиме да ни се случува „груевизмот“. Заев и министрите ќе морат да сносат одговорност за сите свои постапки. Нема да може да се вадат на „Грујо е крив“. Грујо политички е казнет, со симнување од власт (останува да видиме дали ќе сноси кривична одговорност).
Дали имам преголеми надежи? Искрено не знам. Од една страна, немаме време за губење, од друга страна барем изминативе 9-10 години државата е отидена у курац на најразлични полиња. Ќе видиме колку од овие министри (на чело со Заев) ќе бидат способни да се справат со предизвиците кои се пред нив (а се во голем број и се екстремно тешки). Едно е јасно, ако одат по вистинскиот пат, тој ќе биде тежок за целата државата. Вистински реформи значи тежок период на кратка патека, подобар живот на долга патека.

Не би се распишувал премногу, затоа што никој нема да ме прочита. :D Само едно ќе кажам за крај - нека не помислуваат да го изигруваат народот како што тоа го правеше груевизмот, затоа што многу побрзо ќе бидат симнати од власт.
А кој ке ги симни ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.295
Поени од реакции
81.489
Туку има ли заинтересирани овде да си напраиме и ние партија,
Си купиме снимки на пазар, па на избори ги „анимираме“ (читај им вадиме по едно око ако не гласат за нас) грајџаните па после преку амбасади и сл. си избереме некој Талал и оооОп ете не у влада и после рокај 4 години пари колку сакаш, само овој да не не претрка со брендот да го шитне некому под рака.
Све поглупи и поглупи постови пишуваш.
Ми личи ко у прво време да се уздржаваше, али сеа се више се отпушти од ланец,
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
На република и курир што кажуваат, кога ќе почне зимското сметање на времето?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
Владе го заменува волкот со хуморов, дека овој вториов моментално спие. Само така владе.
Ами да се посмејме малце оти од утре ќе треба да се работи. Од утре сте власт, нема заебанција повеќе.
Туку не ми кажа што после затвор. Ете ке затворат 10, 20, 100, ако влезат во филм и 1000 души. И после што?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.779
Поени од реакции
36.480
...јас чекам петок и сабота баш ќе ме интересира коментари за невремето, громови, а можно и град, а богами и поплави кој ќе биде главен кривец? :confused:
 
V

viktora

Гостин
Оф бе греву, тој Заев им ја одбри платформата за редефинирање, платформата која Груевски сам ја понудил на ДУИ, за да остане на власт.

А сликава што си ја постирал, вака Иле Димоски го примал од педерската фракција на ДУИ предводена од Груби на Халкидики. :)

Ајде, бела чао.
И ДУИ ја одбиле така?Посекси им бил Заев.А и Села нешто му порача дека он немал потпишано ништо така?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DLM

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.200
Поени од реакции
21.917
...јас чекам петок и сабота баш ќе ме интересира коментари за невремето, громови, а можно и град, а богами и поплави кој ќе биде главен кривец? :confused:
Нема да има повеќе такви работи. Тоа е завршена работа. И не само тоа.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ами да се посмејме малце оти од утре ќе треба да се работи. Од утре сте власт, нема заебанција повеќе.
Туку не ми кажа што после затвор. Ете ке затворат 10, 20, 100, ако влезат во филм и 1000 души. И после што?
После ќе уживаме во бришењето на вмро од политичката сцена во Македонија. Само еден случај е доволен за тоа.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
А кој ке ги симни ?
Во моментов не би знаел да ти кажам. ДПМНЕ треба да добие целосна реформација, да се исчисти од криминалците кои се во врвот на партијата.
А секако, не исклучувам во меѓувреме да се појават нови партии кои ќе добијат добра подршка.
 
V

viktora

Гостин
Ами да се посмејме малце оти од утре ќе треба да се работи. Од утре сте власт, нема заебанција повеќе.
Туку не ми кажа што после затвор. Ете ке затворат 10, 20, 100, ако влезат во филм и 1000 души. И после што?
После пак Грујо ќе им биде крив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom