Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
D

DLM

Гостин
Си знаел за криминалите на власта уште пред да бидат објавени снимките?
ДА.
А, што ти не знаеше?
Тебе и на твоите шаренковци им требаа аудио снимки проследени од МИ6 за да дознаете дека секоја власт краде колку што може?
Па вие сте биле за жалење.

кукукуку нонеееее
Па снимките не беа за докажување на криманалите на некои во власта туку да се растури безбедносниот систем за потоа полесно да оди втората фаза, ама тоа за тебе и твоите е виша математика не се замарај!
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Леле за бегалците сите сендвичи почнаа, перењето мозок продолжува со нова тема, платформата ја нема, сега на ред е Сириска платформа. Па дури и црни сценарија, ќе не силуваат мигранти, ќе не тепаат, оф бе сендвичи, колку сте смешни кога плачете, ни за опозиција не сте. Празник ќе е денот кога случајот Талир ќе добие судска пресуда.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
ДА.
А, што ти не знаеше?
Тебе и на твоите шаренковци им требаа аудио снимки проследени од МИ6 за да дознаете дека секоја власт краде колку што може?
Tие крадеа и повеќе од што можеа
 
D

DLM

Гостин
Tие крадеа и повеќе од што можеа
Не, крадеа само толку колку што им се дозволи.
Но, затоа сега кога ќе дојде новата екипа од амнестирани и други знанени и незнаени јунаци како и учесници во пртходната власт па и утрешната, криминалот ќе цвета на сите страни и во сите форми, но тоа е така секогаш и тоа не е проблем, проблемот е што се токмат и името да го шитнат за мали пари па и нас заедно со Македонската држава. Велат Македонија бил бренд кој треба да се капитализира, е па браќава сериозно се зафатија со ребрендирање за ситни пари.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.439
Очај опозиционериве, оти немало Бошњак министер, оти немало од Штип министер, оти спортот бил на 62-ра страна во програмата, програмата не била програма туку памфлет...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
се токмат и името да го шитнат за мали пари
Aj објасни ни на сите ( и докажи дека си паметен) кој е начинот да може да се смени името на Македонија?
 
E

Epsilon

Гостин
Треба да се затворат границите и да не доаѓаат туристи и странци, па ниту бегалци. Ние сме тешко ретардиран и неписмен народ.
 
D

DLM

Гостин
Aj објасни ни на сите ( и докажи дека си паметен) кој е начинот да може да се смени името на Македонија?
Сериозен си или ..?
Веќе реков, те сметам за Др. Спинер со висок квалитет и дека постои надеж за тебе некогаш со отворен ум осознаеш што ти се случувало вчера, денес, утре.
Пишував на други места и не ми се прави тоа повторно, и веќе реков дека е Сизифова работа некому кој не поседува капацитет нешто да разбере да му се објаснува, едноставно тоа е губење на време и растурање на енергија а за примена на некои примитивни методи на кои повеќето се приемчиви не ми се прави, можеби некогаш кога ќе видам дека ќе има повеќе заинтересирани.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Сериозен си или ..?
Веќе реков, те сметам за Др. Спинер со висок квалитет и дека постои надеж за тебе некогаш со отворен ум осознаеш што ти се случувало вчера, денес, утре.
Пишував на други места и не ми се прави тоа повторно, и веќе реков дека е Сизифова работа некому кој не поседува капацитет нешто да разбере да му се објаснува, едноставно тоа е губење на време и растурање на енергија а за примена на некои примитивни методи на кои повеќето се приемчиви не ми се прави, можеби некогаш кога ќе видам дека ќе има повеќе заинтересирани.
И како може да се смени името на Македонија?
појасни овде да видат другите деца дека грешат шо те сметаат за неук.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom