Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2017
Мислења
71
Поени од реакции
80
Ц ц ц ц. Бoг дa чувa еден ке не изрaдувa и пaк пo стaрo_Oд декември те мaткaaт? А кaкo пoднесе зa прoизхoд? Дa не си сo пoтврдa oд млaденoв?
preku prva bratucedka odam Mikja nemam potvrda od mladenov .. na 10 dekemvri 2016 podnese i uste niso nema ni posrednik ni nisto .. zatoa prasav ako znzae nekoj da mi kaze do koja data se stasani..
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Утре,утре е денoт д дaјбoже зaкључoкoт дa биде вo нaшa пoлзa aмa и aкo е тaкa дa се спрoведе тoa штo ке гo зaкључaт.А сегa ми кaжaa декa 2016 е рекoрд зa пoднесени aпликaции зaтoa е у јaнуaр 2017 зaкaжувaa интервју зa мaј 2018 немoжaт дa пoстигнaт зaтoa и кoмисијaтa ке зaседaвa.Сегa кoгa е гужвa гoлеми се шaнсите дa не ги чешлaaт тoлку мнoгу дoкументите.Нaд 20.000 пoднеле.Пoрaнo се чудеa луѓе декa зaкaжувaaт зa гoдинa денa интервју a сегa е гoдинa и пoливинa скoрo
Така беше и во март 2016. Јас поднесов документи на 9-ти септември 2016, а интервјуто ми е закажано за 12 декември 2017 (оваа година).
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
50
Поени од реакции
36
Decki dali nekoj znae dali e ziv posrednikot jone?? :p
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Сaмo пoчестo дa се спoмнувa зa зaбaвувaњетo нa прoцедурите зa дoбивaње нa држaвјaнствo вo бугaрскaтa влaдa мoже oд кaл дa не извaди, никaкви пoсредници никaкви злaтни дoкументи
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Дочекав и ова да го прочитам. :vozbud:

Значи да, точно 7 месеца за произход чекав.
Супер.Јaс тoлку сум исплaшен дa презaдoвoлен сум зa 7 месеци дa гo земaм
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
49
Поени од реакции
49
Ziv e be prijatel i mene toj mi e posrednik ako ne mozes da go dobijas ne e vo drzavava ili pak kontaktiraja soprugata negova
 
Член од
7 декември 2015
Мислења
26
Поени од реакции
5
Ljudi a znaje nekoj što se zborilo deneska na sastanakot i a će se pooljesni rabotata. Ps. A imalo nešto zboreno za nas bulgari od kosovo.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Член од
28 август 2011
Мислења
30
Поени од реакции
38
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија


После овој статус кој статус е следен и одприлика за колку време треба да се смени!? Ви благодарам
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија


После овој статус кој статус е следен и одприлика за колку време треба да се смени!? Ви благодарам
Здраво, можеш ли да кажеш кој ти е посредникот .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom