Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Масивно паѓање на стиропор кога ќе има? Само 3 слики?
И од кога тоа Скопје има трамвај? :D[DOUBLEPOST=1495889596][/DOUBLEPOST]
Тоа не е апстрактно, тоа е глупост во која веруваат сиромашните по дух.
Апстрактно е апстрактно е не дупи сеа и ти. :D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Масивно паѓање на стиропор кога ќе има? Само 3 слики?
И од кога тоа Скопје има трамвај? :D[DOUBLEPOST=1495889596][/DOUBLEPOST]
Тоа е само како показател како се понаша стиропор залепен на фасада
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Масивно паѓање на стиропор кога ќе има? Само 3 слики?
И од кога тоа Скопје има трамвај? :D[DOUBLEPOST=1495889596][/DOUBLEPOST]
Апстрактно е апстрактно е не дупи сеа и ти. :D
Батали, кога ќе видам некој како ги рециклира баснословните глупости на Мирка и Миленко, веднаш губам желба за дискусија.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
748
Сега убаво би било Заев да го намали ддв'то, да ги поддржи приватните мали и средни фирми. Да ги намали инспекциите за некои глупости што имаше поставено Грујо. Едноставно да се форсира стопанството и да престане финансискиот терор со инспекциите. А не како досега што беше големи астрономски казни против приватниот сектор. А од друга страна спонтано им се зголемија платите на државните службеници односно на легачите. Заев ќе има многу работи пред него.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Дип стејт е у дип шит. Ќе има дератизација. Од тоа нема бегање. :)
Имаш лик како Тед Круз (претседателски противкандидат на Трамп) што е потпишан црно-на бело.
И тоа е апстрактно. Уживкај. :)
Пари, тренинзи и шетања за шарени хомичи како Кочиња, Љумевци, Пајовци, Јајовци ќе нема.

Еве само да го изберат Трамп за преЦедател. Прво ќе го смени Бејли, па ќе затвори Сорош(демонскиот син на Сатаната и Луцифер, ѓаволот кој оди по земјата) за она што и двајцата и го направија на библиската земја Македонија. На трето место од агендата му е ѕидот и сушењето на мочуриштето. Не се откажувај, еве кај идат изборите во САД.

Или ова беше муабет од пред пола година?:kuracc:
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Дип стејт е у дип шит. Ќе има дератизација. Од тоа нема бегање. :)
Имаш лик како Тед Круз (претседателски противкандидат на Трамп) што е потпишан црно-на бело.
И тоа е апстрактно. Уживкај. :)
Пари, тренинзи и шетања за шарени хомичи како Кочиња, Љумевци, Пајовци, Јајовци ќе нема.

Почнува да ми е жал за вакви кутри души ко тебе.Ве изнаранија со лајна кутрите,маме ви ебаа миленко мирка и вмровски штабски трачови,прво русите че ве спасеа па избори во европа,ко вчера да беше кога ве куражеа да издржите дека за една година ќе се распаднела европа и сто различни приказни да заврши на крај со трамп како ќе го смени бејли,па и тоа не се случи па сега мучуриштето,тие ве лажат,сдс полека си напредува сантим по сантим,ден по ден си дојдовме до вмроапокалипсата и нити една ваша ебана закана,нити една ваша надеж се исполни.Партијата треба вмро шизофреничарска да ви се вика:pos:
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
..... ќе сме на мета на подсмев на светската јавност.
Тоа е лажен барок направен од гипскартон и стиропор. Нема никава ни уметничка ни историска вредност. Не одразува ни културно ни историски Македонија ни Македонците и најдобро е да се отстранат.
Прв за пресадување мозок.

Ме заболе дали биле или не биле квалитетни глупостите кои што ги направил Грујо.
Може ли првин да се поправи економијата и стандардот на живот, а после да расправаме за стилови во уметноста?!!
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
...лажни лорде, баш такви џукели какви црташ се средуваат само со устав и закон, прекутрупа проаѓаат само исти такви џукели, а сите зависни и под диктат на својот господар.. Но светот не може да се потпира на таа широко раширена пракса, веќе пука по шавовите и ќе биде баханалија..со крв до колена...Се надевам дека пред да рикнам ќе си го направам и тој ќејф у животу..да напраам неколку лордовски рецки на кундак... :) :) :)
Ах пак те начекав кај шо ги плашиш децата:kruna:Нема да му биди ништо на свето море старо оти не разбираш,3000 години вејче вака ко тебе доодени ги лажи староста дека готово е со свето дека е најразвратен,најнеморален,најзагаден,дека е најстратифициран па че има крв до колена,тебе ти иди крајо оти си стар не на свето:pos:
Башка немој така да посакуваш дедо војни,да тргал рецки на кундак за страмота,војна ако фати деденце можи на некој млади вранци вака ко мене жив да ни падниш в раце,да те стреламе греота е,ама сто стапа че ти удриме пред кај бабата дома да те пуштиме:icon_lol:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Прв за пресадување мозок.

Ме заболе дали биле или не биле квалитетни глупостите кои што ги направил Грујо.
Може ли првин да се поправи економијата и стандардот на живот, а после да расправаме за стилови во уметноста?!!
Ќе си оди тоа напоредно, економија нема да страда од 50 вработени ангажирани на вадење стиропори по фасади
 
D

DLM

Гостин
...лажни лорде, баш такви џукели какви црташ се средуваат само со устав и закон, прекутрупа проаѓаат само исти такви џукели, а сите зависни и под диктат на својот господар.. Но светот не може да се потпира на таа широко раширена пракса, веќе пука по шавовите и ќе биде баханалија..со крв до колена...Се надевам дека пред да рикнам ќе си го направам и тој ќејф у животу..да напраам неколку лордовски рецки на кундак... :) :) :)
Моите прогнози со секој нареден пост се потврдуваат - кај и да е до крајот на денот ќе те елиминираат! :motorce:
Еве уште еден демократ, реформатор што ли ќе е не е точно утврдено ама топло ти препорачува да не посакуваш војна оти ако тие (веќе не е сам тука се и неговите) кои се помлади може ама и не мора да те стрелат... :pos:
Ако вака продолжи може ќе се извлечеш и нема да те обвинат за форумски геноцид, добро е на добро оди!:ајнапиво:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Батали, кога ќе видам некој како ги рециклира баснословните глупости на Мирка и Миленко, веднаш губам желба за дискусија.
Не.
Ги рециклирам “глупостите“ на академик Питер Дејл Скот. Ваљда смеам?! Хм? :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
A ви текнуе ли некое време пред избори, како сендвичиве најавуваа на форумов, дека едвај чекале да поминат изборите и како некои ќе биле уапсени, како Мијалков самочекал да завршат изборите, Грујо да земе 68 пратеници и он да почнел да апси и како они више спремале пуканки дур глеат сеир?

Треба да се побараат тие весели постови.
Од темата за СЈО, бидејќи не можам да ги цитирам затоа у наводници. Доаѓаат од еден ист човек, експертот, сезнајкото @Inglourious Basterd.

"Единствено нешто што Катица ќе затвори, е самата себе. Ама за тоа кога ќе дојде време за тоа."

На прашање што направил Груевски дава одговор:
"Го урна стариот систем до степен да мора да дејствува герилски и очајно. Ги стави албанските партии под целосна контрола. Покажа дека Македонија може да се менува, за разлика од предходно, кога цело време убедуваа дека ништо не може да се направи и за ништо немаме пари. Тоа се суштински работи. За набројување ситници и проекти, може до 1001 и назад, ама мене лично тоа не ми е баш битно."

Малку гордеење за владеењето на диктаторот.
"Тие на Југославија несакајќи, ние ним планирано. Огромна разлика."

"Заев прво проба да го натера Ставрески да тргне против Груевски. На првите пресови оправаше како во ВМРО имало луѓе со совест и слични патетики. Кога виде дека не бидна тоа, почна со снимки во кои Гордана плука по Антонио. Ама и од тоа не бидна ништо. Сега ви остана јажето..."

Малку закани.
"Куртони во Србија, изнесувале информации од нивното МВР до странски амбасади. Нешто слично како македонскиов шлајм што се нарекува опозиција. Ништо интересно нема во тоа. Сем што за разлика од пред 10-20 години, кога тие куртони стануваа власт, сега ќе бидат наградени со долг престој во казнено-поправни институции на сметка на државата."

Експертиза.
"ВМРО-ДПМНЕ ќе има помеѓу 59 и 61 пратеник на овие избори и веднаш после нив ќе коалицира со Љубчо, Љубе и Стојанче за да обезбеди лесни локални во кои ќе оди по сите македонски општини.

Приказните за тесни избори и широки коалиции се само тоа, приказни на луѓе ко Спасов."

Дали ќе ја гледаме Катица уште долго?
"Ќе ја, ама не како јавен обвинител. Нема да ја остават да се повлече во Гевгелија веќе. Ептен се уфилма."

Уште малку експертиза.
"Секако дека нема да рече дека би коалицирал со Груевски. Ама Љубе од 2011 и овој Љубе, се разлика небо - земја. А овој Љубе беше ставен во затвор од истиот Мијалков на кој му простил. Јас сум сигурен дека таа коалиција е веќе договорена работа, и е прашање на техника како ќе се изведе пред локални."

Некоја закана успат.
"На Љубе му е побитно што Сашо ќе каже за неговиот иден предмет, од тоа што СЈО кажало за предметот за кој веќе одлежал затворска казна."

Збор два за списоците на Гордето.
"Не ми смета, само тоа списокот што го прави, треба малце поагресивно да го реализира. Ако го направи тоа, сосема сум ок со нејзе."

За крај, признание!
"Ништо. Јас сум вмровец, кој не го интересира вистината, туку само партијата да остане на власт. Ти од друга страна, денес звучиш исто ко мене. А викаш дека си неутрален. Чудна работа..."
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom