Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
'gotovi se vmro,sjo mama im rasplaka'
reality check
http://novatv.mk/naftenata-platforma-na-mijalkovi-raste-so-novi-kompanii/
kaj e sjo sea?
ili od koga kje kupat sve,togas sjo kje im konfiskuva?
СЈО е надлежно за случаи поврзани со криминали од снимени разговори.
После воспоставување на влада новото собраниско мнозинство ќе предложи нов јавен обвинител кој ќе ги истражи сите останати криминали
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
СЈО е надлежно за случаи поврзани со криминали од снимени разговори.
После воспоставување на влада новото собраниско мнозинство ќе предложи нов јавен обвинител кој ќе ги истражи сите останати криминали
mijlkov e osomnicen vo trezor. kamo pritvor za nego?
ne samo sto ne e vo pritvor,nego i si shiri imperija
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
mijlkov e osomnicen vo trezor. kamo pritvor za nego?
ne samo sto ne e vo pritvor,nego i si shiri imperija
Притвор определува суд а не СЈО
Дали на некој ќе му се определи притвор или не не значи дека нема да биде суден и осудуван. Шом е осомничен и има обвинеија - ќе има и судење.
Така да ако си огорчен на тоа шо нема притвор за Мијалков треба да си огорчен на судии кои се најголем број од тефтерот на Горде Мустаќот а не на СЈО
 
M

macgowan

Гостин
Ич не бери гајле. После две години ќе се вратат. Ова ткн влада со шошоните нема да издржи ниту една година.
Јас мислам дека Зајко со шошоните ќе потера...не влегуваат тие во влада со мвро уште долго време. И да има утре избори, и да добие мвро 60 пратеници(тоа до душа ни кај Ридли Скот сега нема да го добие), зајко со шошоните пак ќе ја тера. После две години...пастирот нема да го има на политичката карта, можи да го има во нечиј докторски труд на медицински факултет.
Мене тоа не ме бендисва, не ме разбирај погрешно. И јас сакам, како и зајко што рече, конструктивна опозиција ;) и мвро дрпмне да стани пак вмро дпмне, ама тоа тешко со стадово. Жал ми е, тешко е, имам другари кои се `некако разочарани` а до вчера `дури беа живи за грујо ќе гласаа`, се е променливо, само треба да земат лаксатив и да ја исфрлат `љубената` партија, квазипатриотизмот и сите придобивки од груевизмот.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Притвор определува суд а не СЈО
Дали на некој ќе му се определи притвор или не не значи дека нема да биде суден и осудуван. Шом е осомничен и има обвинеија - ќе има и судење.
Така да ако си огорчен на тоа шо нема притвор за Мијалков треба да си огорчен на судии кои се најголем број од тефтерот на Горде Мустаќот а не на СЈО
koja e verojatnosta istiot sudija sto ne odredil prtivor,deka kje sudi pravicno protiv mijalkov?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.972
Поени од реакции
16.002
Реално, единствениот пат кој мораме да го држиме е тој за НАТО и ЕУ.
Дека се вакви, такви и онакви, дека треба да ги баталиме, сентиши за мајка Росија можиме тука и по кафани да правиме муабет. Нема алтернатива. Пастирот го откачија кога забега, не можам да речам дека не го тантелеја за сите 10 години, пред `комбето со клонираните станици`, пари се даваа од таа ЕУ машала и тој со нивните исто колку и со нашите пари си направи
многу нека не се радуваат поборниците на квинслишката власт , како и да е наближува 3-та светска војна па после ќе има ефекти... не мора и нема да биде е 3-тата тотална уништувачка, доволно е да биде и класична Да потсетам дека освен Швајцарија и Австрија е неутрална, а во НАТО не се ниту Финска и Шведска а и Ирска не е
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
pocnavte i toa da odlucuvate?
sho e vistina a shto ne e?
pravo na izbor jok a?
Каков избор бре кога во секоја емисија имаш говор на омраза, потикнување на насилство, разни етикетирања по етничка, партиска основа.

Еве нешто плус од козарот

По веста дека Канал 5 телевизија му ја откажала соработката на Васко Ефтов и неговата емисија во Центар, Миленко Неделковски во неговата „Дудинка“ тврди дека во емисијата на Ефтов „соработувал“ разузнавач од кабинетот на претседателот Иванов.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Ич не бери гајле. После две години ќе се вратат. Ова ткн влада со шошоните нема да издржи ниту една година.
Вака го предвиде и падот на режимот ?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
koja e verojatnosta istiot sudija sto ne odredil prtivor,deka kje sudi pravicno protiv mijalkov?
не е ист судија и не се решава по исти критериуми.
Судија одредува притвор врз основ на тоа дали има опсаност да обвинетиот избега или влијае на други сведоци а не дали е виновен или не.
Друг судија ќе разгледува докази за обвинетиот дали е виновен или не.[DOUBLEPOST=1495717236][/DOUBLEPOST]
Ич не бери гајле. После две години ќе се вратат. Ова ткн влада со шошоните нема да издржи ниту една година.
И после ќе напрат повратените влада без шошони, ѓупци власи срби и останати и ќе биде тоа чиста античка национална влада која ќе донесе рај во Македонската земја и ќе си ги врати егеј пирин србија до Ниш, голо брдо и подградец и сите ќе имаме многу пари и среќа и здравје...
а дур не се вратат ќе се тетовираат во Идризово
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
И велиш уставен суд ќе укини закон кој е предвиден со самиуот устав?
:LOL:
Така е. Ако изгласале 2/3 од пратениците, по автоматизам е уставно. Ново правило. „Поштујем“.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
ако врмо не се врати во влада ќе има трета светска војна, потоп, апокалипса
мора мвро да биде на власт за има мир во светот :eek:
овие овде на форумов што од петни жили се обидуваат да ја оправдат и одбранат мафијата што ја уништи Македонија изгледа најмногу ќе изгубат со промена на власта
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Сериозна анализа да, за сериозни луѓе а не за примери за психијатриска литература.
Обвинители да имавме немаше да има потреба од Специјални. Сите тие обвинители заради кои има специјални обвинители се под една капа - таа на мвро.
Така е... Како што ти одговара. :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
:LOL:
Така е. Ако изгласале 2/3 од пратениците, по автоматизам е уставно. Ново правило. „Поштујем“.
Уставот предвидува да собрание може да :
Надлежноста, основањето, укинувањето, организацијата и функционирањето на јавното обвинителство се уредува со закон што се донесува со двотретинско мнозинство гласови од вкупниот број пратеници.
И велиш уставот ќе поништи да собрание е надлежно за:
основањето, укинувањето, организацијата и функционирањето на јавното обвинителство
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom