Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
А бе златен, па ти си пишувал и во темата за земање на бугарски пасош и даваш инструкции, кажуваш искуства. Па ти не си веќе неопределен, ти си ептен дпмне до коска. Уште малку ќе ти пратам слика од маче што се мисли за лав и ќе те поздравам, кога ќе пишеш од странство.
Гаро е и ова само ај, нека се издува.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.832
Поени од реакции
2.697
..не тупи..,мораат, да те држат и тебе за муда ќе пееш со т'нко гласче на виенски млад педер...Зар ти со цел памет мислиш дека некој од Македонија може да смисли таква глупава работа.... ???
Да. Тоа се случува 10 години уназад.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Затоа што ниту ти, ниту валво сте нормални луѓе кои го бранат редот и поредокот. И двајцата сте тепани песови и знаете убаво да го заобиколите редот и поредокот за да се снајдите во соодветни прилики.
Така да немој сега мадина за бубрези...
Ukluci dugackite svetla, a i kratkite ti se troa slabicki. Probaj malce za promena svojata glava da ja uklucis, rga ti fatila.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.832
Поени од реакции
2.697
Нема врска, прашувале кој е премиер на Македонија и бидејќи Емил се срамел да се пријави го викнале Заев.
А Емил ја прифаќа Тиранската платформа?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Одлично! Значи дека повторно господинот Груевски ќе продолжи да ја води Македонија кон светлата иднина!
Па право да ти кажам, на лист хартија е само лидер на вмро, но во пракса сеуште владее, но не до оној степен како пред 5-6 години.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
https://www.slobodnaevropa.mk/a/28506472.html

„Посакуваме внатреполитичката ситуација во Македонија да се развива согласно Уставот и демократските принципи. Уверен сум дека вашето искуство, вашето влијание и авторитет ќе придонесе за тоа“, изјавил Путин .

Mislam deka Putin e ironicen vo poslednata recenica od negovata izjava. :)
Плус, требало Пендаровски и Фрчоски да ги прими, а не Иванов кој ги преслуша на избори. Како Могерини.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.832
Поени од реакции
2.697
Hehehehevmrohehehe bradod tramp ko ce vi iskini to grantojte shareni i zatvori volstrit, resi imeno i go proglaci za car ivanov, ni usaid ninisto nema da vi ostani, pari nadrvo 4e vi rastat само vemero bratinskata partija naidobro i misli na ANTI4KA MAKEDONIA11
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ако те седнат тебе на екстерно и ако го пројдеш, збор нема да зуцнам на таа тематика.
...ко вруќ нож у путер , еве кладба у новиов Кодиак на Шкода..:):) се што е смислено за ниво на американски средношколец у мало прсте на лева нога имам...вие млада дамо директно ме навредувате...:confused:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.516
Па право да ти кажам, на лист хартија е само лидер на вмро, но во пракса сеуште владее, но не до оној степен како пред 5-6 години.
Најјако кај него ми е што го има оној Хитлер-момент на целосно нерационален третман на реалноста, коа од бункерот владеел со територија 15 на три миљи и издавал наредби на непостоечки армии кои ќе го уништат непријателот и непостоечки оружја кои у задњи момент ќе ја свртат војната.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
А бе златен, па ти си пишувал и во темата за земање на бугарски пасош и даваш инструкции, кажуваш искуства. Па ти не си веќе неопределен, ти си ептен дпмне до коска. Уште малку ќе ти пратам слика од маче што се мисли за лав и ќе те поздравам, кога ќе пишеш од странство.
Дa бе другaр земaм пaсoш дa си oдaм oд тукa.зaштo oдaмнa знaм декa тукa немoже више никaд дa биде дoбрo.пa лoшo ли е тoa декa сaкaм дa се спaсaм? Пoише имaм плукaнo пo вмрo никoј не ме нaпaднa a вие oд сдсм ме изгoревте зaштo пишувaм зa сдсм.вaкa ли ке нaпрaвите сo вaс пoдoбрo дa му биде нa нaрoдoт.уште влaдa не сoстaвивте a веќе нaпaѓaте
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom