Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Џорџе, теле едно неписмено!
155 милиони евра се украдени од еден тендер за автопат. 155 МИЛИОНИ САМО ОД ЕДЕН!
Дали можеш да пресметаш колку вицевци се тоа?
Џорџе, 155 милиони ЕВРА!
А каква врска има тоа со мене? Ниту јас, ниту мои блиски се на некоја функција. Ниту подалечни роднини. Јасно, свињо една?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.980
Поени од реакции
12.532
Чисто ме интересира, ако некој ти даде сателитски снимки од женати како некој ја гузи, што прво ќе се запрашаш?
Истово, ама баш истово прашање го поставив во "дискусија" со вмровец .... одговорот беше дека ќе и верувал на жена му, а не на снимките :D
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Камо среќа да си селанец. Ценам тој кој што од трудот си заработува на село. Ама ти не си селанец туку сељак и тоа од најголема категорија. Кај уставник, инжинер, програмер па и македонист стана. Сељачиште, за ништо не те бива.
И додека јадеш вака гомна нема да добиеш подобар третман. Мрш мочко еден.
Да, почни со навреди, па... Свињо една гомнена.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: DLM

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Да, почни со навреди, па... Свињо една гомнена.
Не мора да ми докажуваш дека си неписмен. Ти верувам а и се гледа. Говедо неписмено сендвичарско.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Одработувај, обработувај.

Проблемот е дали некој прекршил урбанистички план или дали некој во соработка со странска држава нелегално прибавил сателитски снимки?

Иако, сигурен сум дека ќе најдат изговор и за тоа, проблем ли е, ќе речат дека Талас сам себе се снимал хронолошки на Google Earth.
не те слушам од мерцедесов, што рече? :icon_lol:
 
D

DLM

Гостин
Одлично, значи Трајко Вељановски надвор од сите уставни и деловнички процедури си закажуваше 20 и кусур седници. Надвор од сите процедури и деловници дозволуваше да се зборува на седниците се' друго освен она што е на дневен ред. И тн. над 10тина можни прекршоци.

„По се изгледа“, „стои мојата квалификација“, „според мое мислење“...... не се аргументи.
По се изгледа некој не знае или не сака да знае што е процедура!
Аргументите ги темели на недоволно знаења и политичко убедување(мислев на друг збор ама можеби ќе звучи навредливо), а не на фактографија.
Туку ајде да одиме чекор по чекор - која процедура ја прекрши спикерот со закажување „20 и кусур седници“?
Има само еден деловник барем така сите говорат, дали според деловикот е дозволено да се одземе правото на дискусија?
Релативизирање на фактите нема да ја смени вистината, што значи останува фактот дека е извршен ПРЕВРАТ!
 
M

macgowan

Гостин
Бранко зема од КМБ неколку милионски ( евра) кредит за изборен маркетинг, ја заложи Бихачка која всушност е државна сопственост, на сите партии, а кредитот КМБ ( Хари Костов ) го отпиша ... за ова има документи, а го има и во разговорите само за овакви работи на СЈО им се затнати ушите :icon_mrgr:
Пак за Бранко?
Абе Бранко можи мвро светец да го прогласи во нивниот статут, Бранко е голем љубител на ликот и делото на мвро, сигурен сум!
Оти мвро не го гонеше Бранко? Оти Бранко го амнестира Зајко, а овај после излезе дека е чист?
Бранко си тераше своја агенда, таа не се коси со на мвро интересите ама ич.

СЈО го гласаше и мвро, сега го псујат денот, море не, моментот ко го чкрапна пастиро потписот.
Сега можат да кркаат дијазепами, за потоа да се галат и тапшаат пред камери за пастирот да шета сосе кликата и да лета пеперутки.
СЈО извади само дел од гомнениците. На дневно ниво имаат маме е.авано овие ...батали Бранко, кажи нешто за овие што ги браниш. Бранко вака, Обама, Сорос и комбињата онака...

Загрев.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
А, која е партијава СДС што се спомнува наголемо по медиумиве последниов период?
Хахах ова ко вчера Христов на Топ Тема чита што кажале од вмро, и доаѓа до ова СДС и вика "повторно непозната кратенка". :pos:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.832
Поени од реакции
2.697
Сериозно, одговори ми на прашањето. Добиваш сателитски снимки како некој во твојата спална ја гузи жена ти. Која ќе ти биде првата реакција?

1. Мамето ќе и го ебам на курвата.
2. Мамето ќе му го ебам на швалерот.
3. Мамето ќе им го ебам на двајцата.
4. Мамето ќе му го ебам на оној кој ги направи снимките. Мојата жена има право да се ебе со кој ќе стигне во мојата спална.
Hard cuckold life..(y):vozbud:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
@jamajka, Скопје, Македонија неколку недели после падот на режимот

Сеуште ги нема оние 10.000 да дојдат, срам ме фаќа веќе сите си играат курташак со мене, па и оние 3000 муџахедини ги нема, пу маму им муџахединско.
Ми ги нема и другарите кои ме бранеа, сите се испичкаа ама ако јас знаев дека пички се тие.

@WestBE Куманово, Македонија, неколку месеци од последното изедено гомно

Пу маму му ебу на овој Иванов, даде му мандат на Зајко. Срам ми е да пишу на форум ќе ме заебаваат, не сум јас Ѓорѓи.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
А, која е партијава СДС што се спомнува наголемо по медиумиве последниов период?
Таа што е што одработува за ЈУЖНИОТ СОСЕД и ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom