Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Кој гине, иселен е од земјава и овој лик. Безнадежно е малце да враќаш на дијаспорец што уште брише солзи по она во средата.
Знам дека не е овде. Ко оној клозетарон аустралиски што го снема. Тие останаа у први редови одбрана заедно со бардовчани (од институцијата, не населбата).
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Дебилот Хорхе мисли дека глупостите од Курир можат некаде на друго место да поминат. Која кретенчина е ликот, страшна работа.

http://www.libertas.mk/germansko-mnr-neumesna-e-izjavata-na-i/
Koga ke vidam kako nekoj intelektualno nedokvakan, tipichna kalemena sliva dava sudovi za prezident na edna drzhava, go narekuva debil ili kretenchina, mi teknuva na Ajnshtajn...Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ако не сум Гаро детето да ти умре.
:(

Бот, ти усмрти нечие дете и кај и да е ќе одговараш зш нели ќе ти го извадат случајот од фиоката кај што е збутан. Знам дека сега пишеш вакви бљувотини за пред судија да извадиш жут лист и да те прават пресметлив, скренат ова она ама џабе, требаше Косово да бегаш со време.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Јас ќе почнам да го критикувам Заев уште пред да стане воопшто премиер...го критикувам цело време уствари.
Странците го составија СЈО.
Врз СЈО моментално, поточно поодамна (теоретски) му висат опасности врз глава. Џорџе наш би рекол дека СЈО е неуставно. Мандатот му е при крај (во однос на покренување обвиненија) до јуни негде (??? не знам точно). Е сеа, постои една легална институција во држаава врз која тешко се праат опструкции. Добро се праат, ама во оваа ситуација мислам дека тоа ќе беше неверојатно. Требаше Заев или некојси (ко паторот што ги наоѓа тодор петров, бетмен, дурловски) да покрене петиција за референдум за влегување на СЈО во Уставот на РМ, со давање на бесконечен рок и ресурси за работа. Еве анкетава, а и други на оваа тема кажуваат дека таков референдум би бил успешен.

Прегледај го приврзокот 171103

Знаеме дека пак опструкциите ќе доаѓаат од Совет на обвинители, она беззабо говно Аневски, сваровски судовите, лаличич, маличич...ама тоа ќе беше потврда дека на најголем дел од граѓаните ни е најважно да се спроведе правда и тоа да биде калап, шина во која мора следната власт да влезе и да не мрда лево-десно и да влегува у психопатски филмови за бездопирливост како паторот.
Тимот на Катица етапно ќе влезе и ќе го реформира ОЈО. Значи нема потреба СЈО како одделна институција да егзистира во Уставот. Доволно е да премини како оддел во рамки на постоечкото јавно обвинителство и така практично ќе ги наследи сите законски бенефиции од типот - закон за заштитени сведоци итн итн.
СЈО во секој случај ќе опстои на правната сцена, по наредба на Вашингтон нормално.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
30
Поени од реакции
2
Не можам да разберам, зошто ако не сте согласни со мене не ми се дава право да дебатирам? Нели за тоа се боревте до вчера?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Оваа промена на власт требаше уште пред 4 години да се случи ама да се смени со млади и квалитени кадри на СДСМ.
Не си ти за никаква промена, прочитана книга се таквите како тебе многу оддамна. Интересно од пред избори го немав прочитано овај дсјпин.
Прецедателските избори ти беа жив доказ за тоа, јасно како бел ден, после тие избори, никој на свет неможе да ме убеди дека ти, и таквите како тебе што ќе произлезат со ваков став, се заинтересирани за било какви промени.
- После тие избори, се прецизира дека не ве интересира кадар. Тие се тие корења што се паламуди цело време.Крај прича.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ме интересира само од кај ти е оваа информација дека е само 700 000 евра кога се збори за сума од некаде 8 милиони евра?
Толку беше за Глобал. Ти за кои дела ми збориш?
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Ова е перење мозок? Ова е факт бе брат, Ф А К Т кој вели дека починале толку и толку бебиња во тој временски период.
Перење мозок е „Македонија е економска сила во Европа“ според инситутот КуровМиЛенче.
Hmmm...Perenje mozok ili NATO deplited uranium??? Ama i lajnata od NATO i EU ubavo mirisaat.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
30
Поени од реакции
2
Ако сум толку не во право ке ме засерете со аргументи и сите ке видат колку сум глупав. Но вие немате аргументи. Само еден инстинктивен страв од вистината.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Ако сум толку не во право ке ме засерете со аргументи и сите ке видат колку сум глупав. Но вие немате аргументи. Само еден инстинктивен страв од вистината.
Оти да трошиме време на веќе видено?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Тимот на Катица етапно ќе влезе и ќе го реформира ОЈО. Значи нема потреба СЈО како одделна институција да влезе во Уставот. Доволно е да премини како оддел во рамки на постоечкото јавно обвинителство. Така практично и ќе ги наследи сите законски бенефиции од типот - закон за заштитени сведоци, и ќе нема потреба од 2/3 мнозинство за СЈО да опстои на правната сцена.
Тоа е ок.
Да се дообјаснам. Јас ги хејтам обично постовите у темава со предзнак „требаше“, ама за ова ми е некако криво, затоа што мислам дека ќе убрзаше некои процеси. Во смисол, тоа сакав и во постот да го напишам, сигурен сум дека на тоа прашање ќе се обединеа националностите и немаше да има основ дпне да гради таква националистичка кампања, туку ќе си останеше фокусот на криминалот. Вака испадна „30000 ш ипатари од Арачиново гласале...не 70000 гласале“, ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА, Заев свитка кичма итн. - на оваа основа паторот побааги ќари и уште има луѓе што си имаат мака со таа смрдена платформа и се во неизвесност. Да бидам искрен и мене ич не ми е по кеиф. Заев можеше да го обедини народов во име на правда и без опасност да предизвика некаков судир - така мнозинството од населението елегантно ќе му кажеше на паторот дека е време да одјебе - а очигледно дека уште не му е јасно, штом и денеска сечел ленти и обеќавал некои фабрики.
Ова за што ти пишуваш не го спорам. Тоа е ете нека е правно издржано, а ова јас што го коментирам е чиста политика.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
30
Поени од реакции
2
Оти да трошиме време на веќе видено?
Е видено е. Како се манипулира. Еве битер Курир илумиус тврди дека сум некакав ваш криминалец. И вие знаете дека глуми лудило но седите и молчите. Таа ако нема морал и достоjнство вие имате? Ке градите иднина? Како тоа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom