Поплаки

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Кербер цел натпревар како гомно играше и лазеше по теренот и се врати во игра во втор сет и пак изгуби .Кој кур се враќаш све ти ебам ..
Онаа курвана со дупкана помеѓу заби скоро без грешка,како Фернандо Гонзалез играше.:sick:

А што измислувам топла вода,дефинитивно измислувам.Цел ден Вардар тим 1 + ја мислев и + конечно и на крај на еден тикет индивидуално ги изиграв,ама Кербер по кичма ме удри,а на друг тикет прво 26,5+ :tapp::tapp: .. На крај за два гола ме паднаа,ама тие како што играа не требаа ни 22 гола да имаат.Лазеа по теренот двете екипи.Флензбург дојдени да надокнадат предност и идиотите лагано пополека си играа. Сега второ се здробија.:bravobe::boksix:

Судиите поебаа чисто 3 минути,по пола минута неколку пати ги покажуваа своите комуникациски способности.:facepalm:
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802


Za po edno ..interesno ne e ..
Denes gi brisam Hacken i gi dodavam Elfsobrg,demek posigurni ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

7 suta i nieden gol Liefering ..gostite 3 suta i 3 gola ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
После "фантастичниот" турнир во Монте Карло, каде Марејчо загуби од Рамос после 4-0 и сервис во третиот сет, каде ми требаше Ноле да победи 3 гема разлика трет сет со Буста, имаше 4-2, сервис и 40-15 и почна да изиграва циркузант на мрежа, каде истиот тој Ноле загуби од факинг Давид Гофан за кого беше невозможна мисија да добие некој од топ 3 играчите, и тоа после 4-2 водство трет сет, па за крај и Олимпијакос загуби од Ефес дома, откако водеа цел ебан натпревар и имаа 65-58 во 37 минута, си викам ај не оди правам пауза
И играм во сабота на Плишкова со Бартел, 6-2 и 4-3 втор сет со брејк, финале, пред домашна публика, останато до крај на мечот не ми се коментира, па вчера се мислев да играм три натпревари, Буста, Сандгрен и Вардар ракомет со +3.5, и наместо тоа решив да играм сингл дека Вардар ќе стане шампион, видовме сите што се деси на крај на тој меч, па денес играм сингл на Јунг, легендата имаше 2-0 и брејк топка за 3-0 во трет сет, водеше 4-2 и имаше 30-15 на сервис на тој другиот, и од таа ситуација мечот заврши 4-6, на 4-4 имаше 40-00 3 врзани брејк топки, на 4-5 имаше 30-15 и лагано си изгуби 3 поени по ред, не се ни сеќавам кога последен пат сум изгубил бет како што треба, последниот месец сите бетови кои ги изгубив беа откако претходно сум бил скоро цел меч во добитна ситуација, во Мадрид за денес се двоумев за изненадување Маер кај мажите или Дејвис кај жените, ја избрав Дејвис, нормално Маер лагано победа 2-0 во сетови, сега Дејвис веројатно ќе биде прегазена од Младенович
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

10 suta Bolivar eden gol,Potosi 4 suta 2 gola ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Od 41min 1:1 i taka si zavrsija ..gi imav na dva tiketa po 500den ..
Predobro ke bese dva dena po red dobiten


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

Jbm ti Boye,Jbm ti Molinaro


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Germanska Bundesliga rakomet,a sudenje ala Rinia-Kosovrasti.

Kakvo favoriziranje na Kiel od strana na brakjata pederi lele. Sramotno sudenje,bez gram sovest.

Bas vo momentite koga Füchse se vrakjaa,tie stapuvaa na sila.Vo eden moment na 7-8 min pred kraj Füchse igraa so trojca.Go isklucuvaat Drasko Nenadic,go isklucuvaat i Petar Nenadic koj se zafati so Dahmke ama snimka nemase da se vidi sto se sluci.Seto ova se sluci vo prekidot,znaci igrata ne bese prodolzena.Fitilj bese,ke go tepase.Potoa Kiel pravat gresen pas i topkata definitivno bese izlezena,Dahmke ja vrati nekako ,a sudiite kako kjori gi ostavija vo napad.Srbinot trenerot na Füchse polude i posle i nego dve minuti.Vo 20 sek tri isklucuvanja.Strasno.A seto toa se sluci kaj klupata od Füchse i ne moze site da pogresija,direktno pred oci.

Posle toa vo dva napadi ne bese dosuden faul,a dva pati Nenadic i Fath bea vleceni kako magarinja.Vo cel tek na akcijata i sutot bea vleceni i nisto.Komentatorot se zaprasuvase pa sto treba da se sluci za da se dosudi eden "obicen" faul od 9 metri.

Gi imav +2,5,izgubija so 4.Heinevetter genijalno branese,ama na samo tri minuti pred kraj imase prazen gol,a toj mesto da sutne,se kolebase nekoja sekunda i posle proba pas do Lindberg i Wolf vo milisekunda pred nego mu ja ukrade.Znaci da probase direktno vo gol,nemase sansi da promasi,zosto Wolf bese daleku od golot.

Sekako toj da ne bese,ke izgubea kako stoki.Najgolema krivica imase Wiede!Pa kolku kriminalna partija od negova strana pa pa pa..6-7 pati topkata ja izgubi i uste 3-4 ja privatizira i bez nikakva potreba ,kako konj se zaletuvase kon golot.Nitu Tonnesen ne bese nesto posebno,taka da desnata bekovska pozicija potrfli strasno mnogu.Fath i Drux dupki,a Gojun go zdrobija vo odbrana.Kako nekoj amater go izmestuvaa.

Ogromna sudiska pomos ama i neverojatno losa igra na gostite.Tolku izgubeni topki i primanje lesni golovi na onakov vazen natprevar ,ne smeese da se sluci.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Пу да ти ебам екипата килава..Од Вотфорд три гола примаат на домашен терен!:tapp::tapp::tapp::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Три пати ги имам играно,еднаш со Барнли ме натегнаа за 20к чист профит и сега на два тикета ги чекам и пак ќе ме натегнат. Јанмат изиграва Меси,а сега третиов гол беше дно дна.:lut::mad:

На 3-1 си ја заокружив фино лепо и додека се свртив гол изедоа..А имаа шанси за 4-2,ама себичат мамичето мамино.:uzi:

Све ви ебам педерско пу!

Чука Окака им дава гол ...
 
L

Löwe

Гостин
Пу да ти ебам екипата килава..Од Вотфорд три гола примаат на домашен терен!:tapp::tapp::tapp::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Три пати ги имам играно,еднаш со Барнли ме натегнаа за 20к чист профит и сега на два тикета ги чекам и пак ќе ме натегнат. Јанмат изиграва Меси,а сега третиов гол беше дно дна.:lut::mad:

На 3-1 си ја заокружив фино лепо и додека се свртив гол изедоа..А имаа шанси за 4-2,ама себичат мамичето мамино.:uzi:

Све ви ебам педерско пу!

Чука Окака им дава гол ...
Играј ги пак кец, јер за титула им треба :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D[DOUBLEPOST=1494881221][/DOUBLEPOST]
Пу да ти ебам екипата килава..Од Вотфорд три гола примаат на домашен терен!:tapp::tapp::tapp::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Три пати ги имам играно,еднаш со Барнли ме натегнаа за 20к чист профит и сега на два тикета ги чекам и пак ќе ме натегнат. Јанмат изиграва Меси,а сега третиов гол беше дно дна.:lut::mad:

На 3-1 си ја заокружив фино лепо и додека се свртив гол изедоа..А имаа шанси за 4-2,ама себичат мамичето мамино.:uzi:

Све ви ебам педерско пу!

Чука Окака им дава гол ...
ЛАПАЈ :D
 
Последно уредено од модератор:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Играј ги пак кец, јер за титула им треба :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Абе на домашен терен против Вотфорд,не заебавај.:icon_mrgr: А ги имам 1-1 3+ ..Ај нека издржат сега.[DOUBLEPOST=1494881469][/DOUBLEPOST]
Играј ги пак кец, јер за титула им треба :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D[DOUBLEPOST=1494881221][/DOUBLEPOST]
ЛАПАЈ :D
Сега на раат да разгледам утрешната понуда.:icon_mrgr::icon_mrgr::kafence:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom