Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
A

Avenger99

Гостин
А пензија зема од Европска унија.
Тоа е тој муабет, пензионерски, и баба ми истиот муабет го прави, што имало странците нас да ни се мешаат да си гледаат нивниот двор, а незнае оти кај тие странци се задолжуваме и пензија зема од нивните фондови и банки.
Пензионери и протестираат, добро, и по некој продаден сендвич.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.857
После Кичево, Тетово, тоа дел од сојузна држава Тексас е, пошо сува пара и сл, од нафтените полиња ;) сува пара и за тие шо де прават слепи, глуви и за одредени моменти сенилни. Пошто се граѓани на светот :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
...кој бе спејс туризам кои бакрачи..,тоа е се систем за собирање пари , што од буџет што од наивни инвеститори. Со Берт Рутан се знам веќе преку 30 години, а потрошив минимум 15 години од моето време на пропулзија.
Еве вчера или завчера еден Икон им утепа двајца битни луѓе, проект скоцкан на сличен маркетиншки принцип.
Кога ќе видиш нешто вакво со зубарски столици унутра бегај далеку со своите пари... :) :)
Иста ситуација како овде..:имаме проект за спичкуење држава и народ и наивни инвеститори како тебе залажани со шарена демократија. принцип е исти остало су нијансе......
Можеш ли да се воздржиш на некој асален пост да не му се изнасереш со твојот ретардиран хумор?
Ај пробај жити се, Рики!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
можеби саркастично, ама од збор до збор точно
Се е точно само некако оригиналоста му е како кинески абибас ниту беше смешен.
И нека си гледа таму Косово, кхм... пардон, неговиот двор.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Онака шајка сте ептен со Берт?

Види па кажи му на Берт за Мара Бунева, чеда Александрови, Ќосиња тетовирани дебели и крст и кандило и пушти му клипови од собраниево, па ако ти крене телефон уште еднаш имаш од мене ручек у некоја германска крчма по твој избор. Ама се некако мислам дека ќе добиеш restraining order на едно 2.000 километри радиус.
...а баш така, да знаеш.. :) ..а имаат они свои Мари Буневи и ќосиња пун курац ,па незнам дали треба да се глупирам објаснувајќи ги твоите фрустрации. А баш планирам у сабота на некој ден да скокнам до Веингартен , па ако си негде околу Боденско езеро да седнеме да ручнеме подколеница ...и да избистриме политика...:) :)
 
S

silmarillion

Гостин
...а баш така, да знаеш.. :) ..а имаат они свои Мари Буневи и ќосиња пун курац ,па незнам дали треба да се глупирам објаснувајќи ги твоите фрустрации. А баш планирам у сабота на некој ден да скокнам до Веингартен , па ако си негде околу Боденско езеро да седнеме да ручнеме подколеница ...и да избистриме политика...:) :)
Бев прошлата недела касниш.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
И на крај, жими мајка така беше. Без деловник и законски прописи.
По деловник си одеше, во отсуство на претседателот од минатиот состав, најстариот патеник стави на дневен ред избор на нов претседател, група пратеници го предложија Талат, гласаа за, се изнапотпишаа мнозинството на официјален документ кој го објави и службен весник на РМ.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Судот му го замрзнал имотот на „бизнисменот“ на двомесечен службен пат и тоа во анти-дпне круговите се дочекува како победа. Не е дека не е така, ама не е целосно. Сега за сега, кочанот е единствен кој се одметна од криминалнава скупина и со бегството само си ја потврди вината за сите случаи во кои е осомничен (не е ни обвинет уште). Ова сега што му го прават од судот е нивна внатрешна мафијашка пресметка, т.е го пуштаат низ вода издајникот. Про-сдс медиумите правеа притисок дека „на пат е 2 месеци“ и тоа не им иде у прилог, а и без тоа штом не е тука, истиот не може да им нанесе штета со сведочење против нив или да ја признае вината, со што би ги одвлекол сите у провалија. Прашање е што од имот му е останато, а колку има извадено по белиот свет. Ок, ќе згаснела одвратната ТВ Нова, ама па и таа не е нешто којзнае колку влијателна и гледана. Ако се сака да се постигне ефект во медиумите требаше многу поодамна нишанот да врти околу зинго и бс, пошо весницине кои поцркаа и така и така немаат голем ефект, пошо небањатине и така се неписмени и не читаат.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Туку нека направи видео со тоа како од американските пари се издигнати Германија, Јужна Кореја и Јапонија.
Не се американците криви, што ние сме стока, они даваат пари, ама наше е како ги трошиме
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
...колку беа против и колку воздржани??? Или не мора , ако е "демократски"..:)
Немаше никој против и никој воздржан, за гласаа 62 пратеника.
Ги има потпишани на званичен документ за избор на Талал.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Немаше никој против и никој воздржан, за гласаа 62 пратеника.
Ги има потпишани на званичен документ за избор на Талал.
Прашај го дали има по 62 пријавени на местените тендери што ги лапал и дали тоа што го праел е„демократски“, па после да ми попуе овде Рики а.к.а „The Превара“.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Прашај го дали има по 62 пријавени на местените тендери што ги лапал и дали тоа што го праел е„демократски“, па после да ми попуе овде Рики а.к.а „The Превара“.
Jac сум за едно праведно правно општество. Да направиме земја каде секој ќе си ги извршува работите професионално и во интерес на државата а не на семејството, каде нама да е пресудно кој чиј брачед, кум, школски, внук, син... е. Мене не ми пречи некој директор или раководител да е од било која партија ако има успех во работата, каде нема после избори да се менуваат директори на школи градинки болници, само зато шо не е од нивна партија и каде ќе одговара секој за направени пропусти и грешки па макар и од “твоите“ да е.
Секој да одговара и за добри и за лоши работи кои ги направил.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Jac сум за едно праведно правно општество. Да направиме земја каде секој ќе си ги извршува работите професионално и во интерес на државата а не на семејството, каде нама да е пресудно кој чиј брачед, кум, школски, внук, син... е. Мене не ми пречи некој директор или раководител да е од било која партија ако има успех во работата, каде нема после избори да се менуваат директори на школи градинки болници, само зато шо не е од нивна партија и каде ќе одговара секој за направени пропусти и грешки па макар и од “твоите“ да е.
Секој да одговара и за добри и за лоши работи кои ги направил.
Заборави да спомниш и дека секој ќе одговара за криминал без разлика на математиката и двојните стандарди!?Или тоа не постои во твојата програма?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom