Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Избори 2014 дпмне 61 пратеник СДСМ 34
2016 Дпмне 51 СДСМ 49
Паторот треба да го обесите за јајца и да го натерате после да си ги изеде, али ај нема проблем еве веднаш сега у секундава ќе му пренесат на Зајкото дека треба да си даде остафка пошо на дпмне му земал десет пратеници. И добил 15 нови пратенички покрај сите закани од страна на дпмне и местење на избори.
Чим викаш дека 49 се повеќе од 51 сега одма одам да го бесам паторот.
 
V

viktora

Гостин
Потсети се за што се одржуваат избори?
За што сака нека се одржуваат.Сељакот од муртино вети дека ако ги изгуби изборите макар и со еден пратеник ќе поднесе оставка.Изгуби и излажа.Толку!Ништо не рекол за формирање влада или вкупно гласови со ДУИ муи итн.СДС сам настапи.[DOUBLEPOST=1494444853][/DOUBLEPOST]
51 е помалку од 61 а уше помалку од 69
Кога СДС добиле 61 или 69?
 
Член од
6 август 2011
Мислења
682
Поени од реакции
1.065
За што сака нека се одржуваат.Сељакот од муртино вети дека ако ги изгуби изборите макар и со еден пратеник ќе поднесе оставка.Изгуби и излажа.Толку!Ништо не рекол за формирање влада или вкупно гласови со ДУИ муи итн.СДС сам настапи.[DOUBLEPOST=1494444853][/DOUBLEPOST]
Кога СДС добиле 61 или 69?
Народот одлучи дали изгубиле или не.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
http://www.plusinfo.mk/vest/114426/na-novite-patishta-kje-ima-i-shest-novi-rampi-za-naplata

Во некои други вести, битни за нормални луѓе, за 100 км пат од Скопје до Д.Капија има три патарини, на новата делница од 23 км, пак три патарини. На здравје бричење и на здравје возење во туристичка сезона ако системот за наплата не се смени.

И не очекувајте дека нова влада ќе го смени ова решение, и нив ќе им се мили парите, а ќе им требаат и тоа многу.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Учете вмровчиња, како треба да постапи прав ВМРОвец.

http://reporter.mk/makedonija/отворено-писмо-од-владимир-змејковск/
Би додал, Вмровец без продаден газ. Инаку на реизборот на грујо во Куманово 2-3 месеци после почетокот на бомбите сите делегати во суштина биле избрани од грујо т.е сам себе се гласал.
Затоа не го поврзувајте вмро-дпмне со патриотизам, туку моменталното вмро-дпмне е само фирма на чело со грујо.
 
V

viktora

Гостин
Народот одлучи дали изгубиле или не.
Нека оди на избори па да видиме што одлучил народот може?Зошто бега од парламентарни еве доаѓаат локални,ќе видиме што одлучил народот.И народот одлучил да му додели 49 места.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Vlado Georgiev Cernozemski

"SLUSHAJTE VAKA DA VI KAZAM !!!

CLEN SUM NA VMRO DPMNE OD 1990god.
NAJMLAD TEPAN VMRO-vec BEV 1990, SEGA 2017 SUM MEDJU NAJSTARITE !!!
KOMUNJARITE ME PROGONUVAAT ZARADI MOITE RADIKALNO VMRO-vski STAVOVI SKORO 30god.
NE ME SAKAAT NI DOJDENCITE VO PARTIJATA (Padobrancite, Mladoturcite ili kako sakate narecete gi)
MNOGU OD MOITE SOPARTIJCI SE PLASAT OD MOJOT OTVOREN RADIKALIZAM.
NIKOGAS ZA 25god. MOJATA MATICNA PARTIJA NE ZASTANA ZAD MENE DA ME ODBRANI ZA ZLODELATA STO GI TRPEV OD KOMUNJARITE, ME BRANEA I DENES ME BRANAT POEDINCI I VISTINSKI VMRO-vci !!!
DODEKA ME NEMASE ZOSTO ODGOVARAV ZA DELA KOI KOMUNJARITE MI GI NAKALEMIJA SO NIVNOTO "NEZAVISNO" SUDSTVO NIKOJ NA MOITE DECA NE IM ODNESE EDNO COKOLADO I NE PRASA DALI SUM ZIV!
KOGA SIN MI POCINA , NIKOJ OD PARTIJATA ZA 6 mes. NE ISPRATI EDEN BUKET NA GROBOT!
KOGA SE VRATIV BEZ ZBOR PAK KAKO STAR I ISKUSEN OPERATIVEC BEZ ZBOR GI IZVRSUVA SITE PARTISKI ZADACI KAKO VEREN VMRO-vec!
NE ZAPLAKAV KOGA UMREA KUM MI I SIN MI , ZA VMRO I ZA MAKEDONIJA 1000 PATI IMAM PUSTENO SOLZA!
I NA 27-mi POVTORNO MEDJU PRVITE VLEGOV VO SOBRANIETO DA JA BRANAM USTAVNOSTA NA REPUBLIKA MAKEDONIJA, DODEKA PRATENICITE OD MOJATA PARTIJA I KVAZI PATRIOTITE SI KAZUVAA VICEVI I PRAVEA SELFI-ja VO SOBRANISKATA SALA!
POVTORNO BEV PODRZAN SAMO OD VISTINSKTE VMRO-ci , A OSTATOKOT OD PARTIJATA, MENE I MOITE DRUGARI NE NARECE NASILNICI I POBARA DA BIDEME KAZNETI.
SETO OVA STO GO NAVEDOV NEKOI LUDJE I STRUKTURI GI NAVEDE DA POMISLAT DEKA IGOR JUG SE OTKAZUVA OD VMRO I BARA SPAS KAJ DRUGATA STRANA!

E SEGA DA VI KAZE NESTO NA VAS IGOR JUG!!!

JAS SUM VNUK NA MARTIN JUG, TOA E MOJATA NAJGOLEMA GORDOST!!
JAS SUM BE SHAKALI VMRO-vec DO GROB I CE UMRAM ZA IDEALITE NA VMRO!
I TIE STO ME PREDADOA I NA NIV NE SUM IM LUT I CE IM PROSTAM I DO SMRT PAK CE GI BRANAM, KAKO STO 30 god GI BRANAM!!!
NIKAD KOMUNJAR I LEVICAR NEMA DA BIDAM!!!
DA SE PRESECAM VO KRVTA CE MI PISUVA VMRO!!!!!
NIKOGAS NEMA DA NE RAZDELITE SKOTOVI BOLJSEVICKI , JAS NE SE PLASAM DA GI KRITIKUVAM I VO OCI DA IM KAZAM NA MOITE KOGA GRESAT , AMA DA GI PREDADAM NEMA NIKOGAS!!!
JAS ZA BRAT I SESTRA GI SMETAM CHERNOZEMSKI I BUNEVA , A ZA TATKO TODOR ALEKDANDROV I ZA CICKO IVAN MIHAJLOV!!!
NE ZNAETE BE VIE GNASI KOMUNJARSKI STO ZNACI DA SE GINE ZA IDEALI !!!
DA VI SE POSERAM NA JOSIP BROZ , NA TEMPO, NA DOLANC I NA LAZAR KOLISEVSKI !!!

OVA OBJAVETE GO NA VASITE SOROSOIDNI PORTALI !!!!!

Posveteno na moite vistinski prijateli :Sladjan Bliznak , Ana Verovska, Jane Cento, Aco Krsteski, Ljupco Hristovski, Slavica Angelova, Zoran Zafirovski, Dime Hristovski Zabata, Toni Trajkovski Slonce, Toni Vucevski Stariot, Brane Petrusevski, Ljubo Ziska ,Igor Bozinovski, Filip Petrovski, Toni Mihajlovski Sanac, Boban Utkovski, Goran Stojkov, Sinisa i Filip Filipovski, Straso Arsovski , UMS na VMRO DPMNE KUMANOVO, doktor Gile, Oliver Belco , site clenovi na Makedonskite Patriotski Zdruzenija i uste iljadnici moi prijateli koi me podrzuvaat!!!

VIE STE MOJATA SILA!!!

СЛОБОДА ИЛИ СМРТ!!!!"
ocigledno na ovoj nikoj ne mu kazal za 4 mesecnite pregovori megju vmro i sdsm i amnestijata na gruevski i mijalkov
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Дали ова значи дека почна крајот на Тв Нова? Ќе дочекаме ли тие ороспии да ги видиме на улица исфрлени?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.438
padnaa prvite krivicni za obid za ubistvo ...
kako bea pusteni niz voda odredeni faci, win win situacija, ordite u zatvor, vmro si vrza edna ploca na noga i si go ubrza procesot na tonenje.

p.s. ispadna izrodite fotosopirale slika so tekst od wikileaks, kako sto vidov na temava, i dopolnitelno si prodolzija so mocanje vrz zaginatite pripadnici na bezbednosnite sili, bez oko da im trepne, klasicni izrodi.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
За што сака нека се одржуваат.Сељакот од муртино вети дека ако ги изгуби изборите макар и со еден пратеник ќе поднесе оставка.Изгуби и излажа.Толку!Ништо не рекол за формирање влада или вкупно гласови со ДУИ муи итн.СДС сам настапи.
Изборите звршија. Победникот прави влада со подршка на мнозинството во собранието.[DOUBLEPOST=1494448246][/DOUBLEPOST]
pravese, zatoa imase izbori i narodot gi kazni
koj e zvanicen stav na SDSM okolu kriminalite na DUI?
Значи имавме криминална влада до сега.
Редно би било ВМРО да излезе сега со обвиненија и пријави за сите криминали правени во таа влада.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom